روش SUT

کاشت مو به روش SUT

تنها روش کاشت مو که بدون جراحی می باشد و به هیچ عنوان جراحی ندارد کاشت مو به روش SUT است ، کاشت مو به روش SUT با دستگاه اتوماتیک انجام می شود یعنی برداشت گرفت ها از پشت سر توسط دستگاه اتومایک انجام می شود

دلیل این موضوع این است که در برداشت توسط تکنسین ممکن است خطای انسانی رخ دهد که نتیجه این موضوع پرت شدن و از بین رفتن بانک موی فرد می باشد در این متد تا ۱۴۰۰۰ تار موی واقعی را در یک جلسه می توان برداشت کرد و کاشت و اینکه برداشت در این روش با دستگاه انجام می شود که بدون جراحی ، بدون درد ، بدون بیهوشی بوده و همچنین دوران نقاهت و عوارض ندارند . یکی از رکورد هایی که کاشت مو به روش SUT به جا گذاشته است کاشت ۶۰ تار مو در ۱ سانتی متر مربع است که این رکورد به خودی خود منحصر به فرد می باشد

روند کاشت مو به روش SUT 

کاشت مو به روش SUT در واقع همان روش کاشت مو FIT می باشد. با این تفاوت که برداشت فولیکول‌های مو به صورت گروهی و دانه‌ای از پشت سر شخص با دستگاه های اتوماتیک و غیر دقیق انجام میشود. در بعضی از مواقع این دستگاه موجب آسیب رساندن به گرافت های موی برداشته شده می‌شوند. در روش کاشت SUT تعداد خیلی زیادی از فولیکول های مو ممکن است از بین بروند. این روش اصطلاحا به دلیل S اول کلمه SAFER با نام SUT شناخته می شود.

روش SUT همانطور که در بالا به آن اشاره شد همان روش Safer می باشد. روش قدیمی و منسوخ شده SUT در سال ۲۰۰۰ میلادی وارد ایران شد. (بنابرین برخلاف تبلیغات و شایعه پراکنی های موجود هیچ نوآوری جدیدی نیست ). دستگاه Safer مو را بصورت همان روش کاشت موی FIT بصورت تک تک از بانک مو جدا می کند.

اولین نقص روش SUT 

 پس از مدتی که از استفاده این دستگاه گذشت انجمن متخصصان پوست تهران طی نامه شماره پ/۷۵۱۴۸۵ مورخه ۸۱/۱۲/۱۸ ممنوعیت این دستگاه را به سبب ایراد خسارات جبران ناپذیر اعلام نمود.

نکته دیگر این که این دستگاه هیچ ربطی کاشت مو توسط ربات ندارد. با توجه به ایرادات وارده برای آموزش کاشت مو به افراد مبتدی و تازه کار که توانایی تربیت تکنسین ندارند مفید واقع می شوند.

برخی از معایب کاشت مو به روش SUT 

 • احتمال انتقال بیماری به دلیل عدم امکان استریل نمودن کلیه قسمت های دستگاه به خصوص تیوب های انتقال دهنده یگرافت مو.
 • ایجاد تخریب در نواحی گیرنده و دهنده.
 • استفاده از مکانیزم قدیمی و طرد شده ی پانچ گرافت.
 • بیش از ۵۰ درصد گرافت های برداشت شده به وسیله دستگاه از بین رفته اند و کیفیت خود را از دست داده اند.
 • بجا ماندن حفرهای موی کاشته شده و بجا ماندن اسکار از حاصل دستگاه های اتوماتیک در قسمت برداشت مو آسیب جدی به بانک موی شخص وارد می نماید.

مقایسه کاملا علمی و بی طرفانه روش SUT با سایر روش های کاشت مو 

ادعاهایی که در مورد روش SUT هست را با هم بررسی میکنیم :

 • عدم احتیاج به تیغ جراحی
 • بیهوش نکردن بیمار
 • به جا نماندن اسکار یا جای برش
 • عدم وجود عوارض

با کمی فکر، تامل و تحقیق بیشتر در مورد روش های مختلف کاشت مو، پی میبریم روش FIT که بهترین روش کاشت مو حال حاضر دنیاست همه این مزایا را دارد. در روش FIT در اکثر کلینیک ها بیمار بیهوش نمیشود. جای اسکار و یا جای برش فقط در روش FUT می باشد. در روش نوین FIT نیز هیچ عارضه بیمار را تهدید نخواهد کرد

پس دلیل این حجم تبلیغات گسترده روی روشی که تنها تفاوت آن استفاده از دستگاه به جای هولدرهای دستی است چیست ؟

کاشت-مو-روش SUT

بررسی ادعاهای برخی کلینیک ها در مورد روش کاشت مو SUT 

۱۴۰۰۰ تار مو در یک جلسه 

 به فرض درست بودن این ادعا و کاشت واقعا ۱۴۰۰۰ تار مو برای هر فرد آیا با روش های دیگر کاشت مو نمیتوان ۱۴۰۰۰ تار مو کاشت ؟ همانطور که گفته شد کاشت مو به روش SUT دقیقا از تکنیک کاشت مو به روش FIT بهره میبرد، پس ایجاد تراکم با روش مادر ( روش FIT ) هم امکانپذیر است.

خط رویش طبیعی 

 خط رویش طبیعی که تخصص آن تنها در اختیار کلینیک ایران FIT می باشد به راحتی توسط روش کاشت مو FIT انجام می پذیرد. تخصص کلینیک ایران FIT کاشت مو در نواحی گیجگاهی به علاوه خط رویش طبیعی با فرمول لئوناردو داوینچی می باشد.

نبود جلسات مکرر در کاشت مو 

 در روش کاشت مو FUT و روش ترکیبی نیز همانند روش SUT کاشت مو می تواند یکروزه انجام شود. همچنین اگر تعداد گرافت زیادی برای پوشش منطقه طاس سر احتیاج نباشد، کاشت مو به روش FIT نیز یک روزه انجام می شود. مقایسهروش SUT با یک روش قدیمی و سنتی ( FUT ) باز ما را به تفکر بیشتر در مورد این روش به اصطلاح جدید وا میدارد. حال باید به این نکته نیز توجه کرد که برای جراحی و یا عمل کاشت مو که چهره زیبای انسان را در برمیگیرد، آیا به فرض یک روز اضافه جای دوری میرود ؟

وجود تراکم بسیار بالا

بالاترین تراکم ممکن کاشت مو با هر روش کاشت مو استاندارد امکان پذیر است. پس دلیلی ندارد صرفا و جهت تبلیغات برای ایجاد تراکم بالا به روش خاصی تاکید کرد.

به روزترین متد اروپا و آمریکا 

 با بررسی در سایت های کلینیک های کاشت مو معتبر دنیا به روش کاشت مو FUE میرسیم. روش کاشت مو FUE همان روش کاشت مو FIT می باشد. در کشورهای پیشرفته دنیا هم روش FIT استفاده می شود. روش SAFER فقط در حد آزمایش مورد استفاده قرار گرفت و به سرعت از طرف انجمن های پوست و مو کشورهای مختلف دنیا غیرمجاز اعلام شد.

عدم وجود درد و خونریزی 

 متاسفانه در وب سایت بعضی از کلینیک ها شاهد شایعه پراکنی در مورد روش کاشت مو FIT هستیم. در روش کاشت مو FIT هیچ درد و خونریزی وجود ندارد. درد و خونریزی فقط در روش FUT به دلیل برش لایه ای از پوست سر برای جدا سازی فولیکول های مو ایجاد می شود.

معایب کاشت مو SUT 

باز به غیر بهداشتی بودن روش کاشت مو SUT اشاره میکنیم . اصطلاح SUT یک اصطلاح ” من در آوردی ” است که در هیچ یک از کتاب های مرجع کاشت مو وجود ندارد . طبق گفته افرادی که از این اصطلاح استفاده می کنند به معنای انجام کاشت مو با حداقل آسیب به فولیکول ها (پیاز مو) می باشد.

مسلما در مراحل مختلف کاشت مو هرچه پزشک بتواند با دقت بیشتر و با حداقل آسیب به موها این عمل را انجام دهد نتیجه و راندمان عمل بهتر خواهد بود و این مطلب کاملا روشن و بدیهی است .

استفاده از اصطلاحات خودسرانه و شخصی که متاسفانه این روزها نه تنها در ایران بلکه در بسیاری از کشورهای دیگر نیز توسط افراد سودجو و فرصت طلب صورت میگیرد فقط به منظور جلب توجه و جذب افراد ناآگاه بوده و عملی سخیف و غیر اخلاقی است.

در پایان امیدوارم شما بعد از مطالعه این مقاله ، قبل از نوشتن هرگونه مطالبی نظیر مطالبی که برخی وب سایت های کاشت مو نگاشته شده است ، به خوبی در مورد آن تحقیق کرده و فریب افراد سودجو را نخورید . به این نکته نیز توجه داشته باشید که انتخاب روش کاشت مو مناسب شما باید توسط پزشک متخصص پوست و مو انجام شود. انتخاب با شماست کلینیکی را برای کاشت مو خود انتخاب کنید که واقعیت های کاشت مو را به شما بیان میکند.

مطالب مرتبط با عمل کاشت مو

علاقه مند به مطالعه هر بخشی از انواع عمل های زیبایی سینه در بالا هستید بر روی آن کلیک کنید 

روش SUT
 • بررسی انواع عمل های زیبایی مو
 • بررسی انواع عوارض عمل های زیبایی مو
 • بررسی انواع قیمت عمل های زیبایی مو
 • بررسی روشهای مراقبتی بعد از عمل مو
 • بررسی بهترین پزشکان و کلینیک های زیبایی مو
۵

مشاوره رایگان

چنانچه به دنبال مشاوره رایگان جهت یافتن بهترین و ارزان ترین پزشکان جراح زیبایی در اطراف خود هستید با شماره همراه  ۰۹۹۰۱۴۰۰۰۴۸ تماس حاصل فرمایید و یا از طریق چت آنلاین با ما ارتباط برقرار کنید، همچنین می توان کلمه مشاوره را به سامانه ۵۰۰۰۲۳۶۱۶ پیامک نمایید و یا به Info@dr-beauty.ir ایمل بزنید و منتظر جواب ما باشید، ما در ارائه رایگان خدمات مشاوره ای به یاری شما خواهیم آمد و شما را در انجام بهترین انتخاب کمک خواهیم کرد. تمام کلینیک های طرف قرار داد با دکتر زیبایی ملزم به در نظر گرفتن تخفیف های قابل ملاحضه برای شما کاربران عزیز میباشند.

منبع
دکتر زیبایی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن