کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش SUT یکی از جدید ترین روش های کاشت مو و در حال حاضر بهترین روش کاشت مو در دنیا بوده که پس از آن، هیچ جای زخم و اسکاری بر روی سر باقی نمی ماند و مورد تأیید سازمان غذا و داروی امریکا (FDA) می باشد. از این روش در موارد بسیاری برای درمان مشکل ریزش مو در بانوان و آقایان استفاده شده است. کاشت مو به روش SUT روش جدیدی است که بر خلاف روش های FUT و FIT که به صورت دستی انجام می شدند به راحتی با دستگاه تمام اتوماتیک انجام می شود. به دلیل دقت و ظرافت بالا در برداشتن فولیکول های مو می توان گفت که امکان از بین رفتن فولیکول ها در این روش صفر است.

تعداد فولیکول های مو که از پشت سر افراد برداشته می شود در هر فرد متفاوت است و بستگی به بانک موی افراد دارد.مثلا در بعضی افراد موی ناحیه پشت سر پر تراکم است و در بعضی افراد کم تراکم یا به اصطلاح کم پشت است.در این روش برای کاشت مو محدودیتی وجود ندارد و کاملا به خود شخص بستگی دارد.

دلیل این موضوع این است که در برداشت توسط تکنسین ممکن است خطای انسانی رخ دهد که نتیجه این موضوع پرت شدن و از بین رفتن بانک موی فرد می باشد در این متد تا ۱۴۰۰۰ تار موی واقعی را در یک جلسه می توان برداشت کرد و کاشت و اینکه برداشت در این روش با دستگاه انجام می شود که بدون جراحی ، بدون درد ، بدون بیهوشی بوده و همچنین دوران نقاهت و عوارض ندارند . یکی از رکورد هایی که کاشت مو به روش SUT به جا گذاشته است کاشت ۶۰ تار مو در ۱ سانتی متر مربع است که این رکورد به خودی خود منحصر به فرد می باشد.

کاشت مو به روش SUT

روند کاشت مو به روش SUT 

کاشت مو به روش SUT در واقع همان روش کاشت مو FIT می باشد. با این تفاوت که برداشت فولیکول‌های مو به صورت گروهی و دانه‌ای از پشت سر شخص با دستگاه های اتوماتیک و غیر دقیق انجام میشود. در بعضی از مواقع این دستگاه موجب آسیب رساندن به گرافت های موی برداشته شده می‌شوند. در روش کاشت SUT تعداد خیلی زیادی از فولیکول های مو ممکن است از بین بروند. این روش اصطلاحا به دلیل S اول کلمه SAFER با نام SUT شناخته می شود.

روش SUT همانطور که در بالا به آن اشاره شد همان روش Safer می باشد. روش قدیمی و منسوخ شده SUT در سال ۲۰۰۰ میلادی وارد ایران شد. (بنابرین برخلاف تبلیغات و شایعه پراکنی های موجود هیچ نوآوری جدیدی نیست ). دستگاه Safer مو را بصورت همان روش کاشت موی FIT بصورت تک تک از بانک مو جدا می کند.

بهترین روش کاشت مو در جهان

کاشت مو به روش SUT یکی از جدید ترین روش های کاشت مو در دنیا بوده که پس از آن، هیچ جای زخم و اسکاری بر روی سر باقی نمی ماند و مورد تأیید سازمان غذا و داروی امریکا (FDA) می باشد. از این روش در موارد بسیاری برای درمان مشکل ریزش مو در بانوان و آقایان استفاده شده است. این روش که نتایجی طبیعی داشته و ظاهر عروسکی و مصنوعی به چهره فرد نمی بخشد، امروزه در پیشرفته ترین و بهترین کلینیک کاشت مو در تهران و ایران مورد استفاده قرار می گیرد. خط رویش طبیعی و تراکم بالا از جمله ویژگی های چشمگیر کاشت مو به روش SUT می باشد. همچنین تعداد جلسات و طول زمان برداشت مو و کاشت مو در این روش کوتاهتر است.

همانطور که گفتیم در این روش پیشرفنه چندین برابر بیشتر از روش های قدیمی کاشت مو صورت میگیرد این امر به تنهایی باعث رضایتمندی شخص بیمار میشود. در کاشت مو به روش SUT شما رویش موها به صورت کاملاً طبیعی و با تراکم بالا شکل می گیرد و هیچ کس متوجه کاشت مو در شما نخواهد شد. از روش کاشت موی اس یو تی می توان به عنوان یکی از بهترین متدهای کاشت مو نام برد.این روش بدون جراحی و بیهوشی انجام می شود. بنابراین نه تنها جای بخیه نمی ماند بلکه عوارض بیهوشی را نیز برای فرد به همراه ندارد.

توصیه های بعد از کاشت مو SUT

 • جلوگیری از تورم : برای جلوگیری از تورم در ناحیه پیشانی ، شب اول بعد از کاشت روی آن کمپرس یخ قرار دهید . اگر سینوزیت دارید این کار را انجام ندهید. برای انجام صحیح این کار می توانید هر یک ساعت به مدت ۲۰ دقیقه این کار را انجام دهید. توجه داشته باشید که هر نوبت حداکثر ۱ دقیقه یخ را روی پیشانی خود نگه دارید.
 • استراحت و طریقه خوابیدن بعد از کاشت مو : توصیه ما به شما استراحت کامل در روز بعد از کاشت مو می باشد. برای خوابیدن صحیح زیر سر خود دو عدد بالش قرار دهید، به نحوی که سر، زاویه ۳۰ درجه داشته باشد. ترجیحا طاق باز بخوابید بطوری که سینه و شکم رو به بالا باشد. اگر نمی توانید به این حالت بخوابید به پهلوی راست یا چپ بخوابید . توجه داشته باشید که خواب کافی برای ادامه روند درمان و رشد موها امری مهم است.
 • نحوه باز کردن پانسمان : بهتر است باز کردن پانسمان را به کلینیک خانه سفید بسپارید. اگر شرایط ماندن جهت باز کردن پانسمان را ندارید طبق دستور داده شده عمل کنید. برای این کار ابتدا کلاه توری روی سر خود را که اصطلاحا آن را سرجی فیکس می نامند بردارید. سپس ناحیه بین موهای کاشت شده و برداشت را از کنار گوش قیچی کرده و پانسمان ناحیه برداشت را به آرامی بردارید. برای ناحیه کاشت لایه های بالایی را به آرامی بردارید و سپس مقدار زیادی آب روی لایه های زیرین که به ناحیه کاشت چسبیده بریزید و منتظر بمانید تا پانسمان کاملا خیس بخورد. پس از حدود ۱۵ دقیقه به آرامی پانسمان را از روی ناحیه کاشت بردارید.
 • تغذیه بعد از کاشت مو : مصرف ویتامین صبح بعد از کاشت مو هنگام صبحانه توصیه میشود ؛ مصرف مایعات و میوه ها دارای ویتامین C مانند آناناس و پرتغال را در دستور غذایی خود قرار دهید. برای دریافت دستور کامل تغذیه بعد از کاشت مو کلیک کنید.
 • دارو : در صورت تجویز پزشک خوردن سفالکسین هر ۶ ساعت یکبار . برای دریافت دستور کامل داروهای بعد از کاشت مو کلیک کنید.

ماندگاری مو به روش SUT

 موها کاملا دائمی هستند و در آینده تحت هیچ شرایطی نیز ریزش نخواهند داشت زیرا در کاشت مو به روش SUT ظرافت و دقت بالا رفته و همانند تکنیک های دیگر موهای از قسمت پشت سر (بانک مو) برداشت می شوند.

کاشت موی SUT
 

برخی از معایب کاشت مو به روش SUT 

 • احتمال انتقال بیماری به دلیل عدم امکان استریل نمودن کلیه قسمت های دستگاه به خصوص تیوب های انتقال دهنده یگرافت مو.
 • ایجاد تخریب در نواحی گیرنده و دهنده.
 • استفاده از مکانیزم قدیمی و طرد شده ی پانچ گرافت.
 • بیش از ۵۰ درصد گرافت های برداشت شده به وسیله دستگاه از بین رفته اند و کیفیت خود را از دست داده اند.
 • بجا ماندن حفرهای موی کاشته شده و بجا ماندن اسکار از حاصل دستگاه های اتوماتیک در قسمت برداشت مو آسیب جدی به بانک موی شخص وارد می نماید.

اولین نقص کاشت مو به روش SUT 

 پس از مدتی که از استفاده این دستگاه گذشت انجمن متخصصان پوست تهران طی نامه شماره پ/۷۵۱۴۸۵ مورخه ۸۱/۱۲/۱۸ ممنوعیت این دستگاه را به سبب ایراد خسارات جبران ناپذیر اعلام نمود. نکته دیگر این که این دستگاه هیچ ربطی کاشت مو توسط ربات ندارد. با توجه به ایرادات وارده برای آموزش کاشت مو به افراد مبتدی و تازه کار که توانایی تربیت تکنسین ندارند مفید واقع می شوند.

مقایسه کاشت مو به روش SUT و روش FIT

روش SUT و FIT از این لحاظ شباهت دارند که در هر دو روش، فولیکول مو برداشت شده و در محل مورد نظر کاشته می شود. روش SUT نسبت به روش هایکاشت مو FIT و FUT جدیدتر است و تقریباً به صورت تمام اتوماتیک انجام می شود، از این رو بدون اینکه برشی در سطح پوست سر ایجاد شده و عمل جراحی برای برداشت مو انجام شود، برداشت فولیکول های مو توسط پانج لیزری انجام می شود و پس از فریز کردن، در مناطق کم پشت و طاس سر کاشته می شود. از آنجایی که فولیکول های مو فریز می شوند، امکان نگهداری آنها بدون ریسک تخریب تا زمان کاشت وجود دارد.

مزایای کاشت مو SUT

 • عدم احتیاج به تیغ جراحی
 • بیهوش نکردن بیمار
 • به جا نماندن اسکار یا جای برش
 • عدم وجود عوارض

با کمی فکر، تامل و تحقیق بیشتر در مورد روش های مختلف کاشت مو، پی میبریم روش SUT که بهترین روش کاشت مو حال حاضر دنیاست همه این مزایا را دارد. در روش SUT بیمار بیهوش نمیشود، جای اسکار و یا جای برش وجود ندارد همچنین در روش نوین SUT هیچ عارضه بیمار را تهدید نخواهد کرد.

کاشت-مو-روش SUT

چه کسانی نمی توانند این روش درمان را انجام دهند ؟

افرادی که بیماری های خاص دارند مثل مشکلات قلبی، فشار خون، دیابت یا التهابات پوستی که سبب بروز طاسی شده است باید حتما قبل از این روش به پزشک مراجعه کرده و بیماری خود را برطرف یا کنترل کنند و سپس از این روش بهره بگیرند. این روش برای افرادی که دچار طاسی با حاشیه های مشخص هستند مناسب نیست.

افرادی که اختلالات انعقاد خون دارند در آزمایش قبل از درمان شناسایی می شوند و این عمل را نمی توانند انجام دهند. هم چنین افرادی که به بی حسی های موضعی حساسیت دارند حتما باید به پزشک خود اطلاع دهند. کسانی که سکته قلبی داشته اند برای این عمل کاندید خوبی نیستند.هم چنین افراد جوانی که خیلی زود دچار طاسی آندروژنیک شده اند نباید این روش درمانی را انجام دهند.

مزایای کاشت مو به روش SUT

 • این روش بدون ایجاد برش انجام می شود و میکروبرش های بسیار ریزی که صورت گرفته بدون دخالت تیغ جراحی است و در نتیجه سرعت بهبود ان بالاست و اسکار به جا نمی گذارد.
 • موهای کاشته شده مانند موی طبیعی فرد بوده و تفاوتی به چشم نمی خورد.
 • این روش در یک جلسه انجام می شود و با توجه به این که دوره نقاهت ندارد برای افراد شاغل و با وقت کم مناسب است.
 • حالت طبیعی چهره و خط رویش مو حفظ می شود و فرد شاهد تراکم بالایی از مو به صورت طبیعی خواهد بود.
 • بر خلاف روش های دیگر کاشت مو محدودیت در تعداد برداشت و کاشت مو وجود ندارد و سه برابر روش های دیگر تراکم مشاهده می شود. (۱۴۰۰۰ فولیکول مو تنها در یک جلسه)
 • به دلیل دقت بالای این تکنولوژی به فولیکول مو آسیب نمی رسد.
 • فولیکول های برداشته شده در محفظه موجود در دستگاه نگهداری می شود و دست در آن دخالت ندارد.
 • بخش های این دستگاه قابل استریل شدن هستند.

نتیجه حاصل از کاشت مو به روش SUT

طی یک تا سه روز فولیکول های کاشته شده ریشه دار می شوند و بعد از پنج روز می توان استفاده از شامپوهای ساده مثل شامپو بچه را شروع کرد.معمولا پس از سه ماه طی شوک ناشی از جراحی، مو ها شروع به ریزش می کنند و به مدت ده تا چهارده هفته وارد فاز استراحت می شوند.نگران ریزش مو ها نباشید زیرا پس از این مدت مو رشد طبیعی خودر را از سر می گیرد.

نوردرمانی می تواند از رشد فولیکول ها حمایت کند و توصیه می شود.اگر اسکاری بر جای بماند بعد از دو هفته محو می شود و یا به دلیل رشد مو ها منظره شان مشخص نخواهد بود.اگر پیوند فولیکول درست انجام شود مو ها به طور دائم به رشد خود ادامه خواهند داد.پس از دو هفته برای مشاوره و رضایت از روند درمان نیاز به مراجعه به پزشک می باشد.

عوارض کاشت مو به روش SUT

 • تورم ناحیه پیشانی ممکن است برای افرادی که خط رویش پایینی دارند اتفاق بیفتد که اغلب طی دو روز برطرف می شود.
 • از دست دادن مو های خود فرد پس از عمل که ممکن است پس از سه تا چهار ماه اتفاق بیفتد.
 • التهاب فولیکول ها
 • احساس بی حسی در ناحیه اهدا کننده که ممکن است چند هفته باقی بماند.
 • رشد نابرابر و با تاخیر موهای کاشته شده
 • عفونت های موضعی
 • تغییر رنگ موهای کاشته شده
 • ایجاد کلوئید۱

هزینه کاشت مو به روش SUT

هزینه  و قیمت کاشت مو یکی از مهمترین فاکتورهایی می باشد که فرد در زمان انتخاب مرکزی که برای کاشت مو انتخاب می کند و یا حتی روشی که انتخاب می کند بستگی به هزینه ی آن دارد هزینه های کاشت مو با توجه به مرکزی که در آن کاشت مو انجام می دهید و نیز روشی که برای انجام کاشتن موهای خود انتخاب می کنید نوسان دارد. در ریزش مو و کاشت مو گرفت های مورد نظر جهت برداشت و کاشت مو بسیار حائز اهمیت می باشد نخستین ملاک برای پیوند مو تعداد گرفت ها در بانک مو می باشد اگر بانک موی فرد قوی باشد غالبا نتیجه کاشت مو خوب می شود و اگر ضعیف باشد طبعا کاشت موی مناسبی نخواهد بود.

 

هزینه کاشت مو

هزینه کاشت مو به روش SUT

در سال ۱۳۹۹
۵ میلیون تومان
 • + توسط متخصص پوست و مو
 • + کاشت ۵۰۰۰ گرافت مو
 • + در ۱ جلسه

هزینه کاشت مو به روش SUT

در سال ۱۳۹۹
۷ میلیون تومان
 • + توسط متخصص پوست و مو
 • + کاشت ۸۰۰۰ گرافت مو
 • + در ۱ جلسه

سوالات متداول

از چه سنی تا چه سنی می توان کاشت مو را انجام داد ؟

پس از ۲۵ سالگی در آقایان کاشت مو محدودیت سنی ندارد ،  پس از آزمایشات لازم و تشخیص متخصص پوست ومو و زیبایی می توان در هر سنی کاشت مو را انجام داد.

آیا ممکن است که از موی شخص دیگر برای کاشت استفاده کرد؟

خیر، زیرا بدن پیوند موی غیر را دفع می کند.

آیا در زمان کاشت مو و یا پس از آن شخص درد دارد ؟

در حین عمل کاشت مو که با بی حسی های موضعی انجام می گیرد و بیماران ، هیچ دردی را احساس نمی کنند،  بعد از برطرف شدن بی حسی ممکن است کمی درد آغاز شود که  می توان آنها را مسکن، آن هم فقط استامینوفن کدئین، کنترل کرد.

آیا رنگ کردن مو بعد از کاشت مجاز است؟ کوتاهی مو بعد از کاشت تا چند وقت مجاز نیست ؟

بدون شک رنگ مو حاوی مواد شیمیایی است که میتواند بر نتیجه ی عمل تأثیر منفی بگذارد. بنابراین توصیه میشود که شخص۴۵ الی ۶۰ روز بعد از کاشت از رنگ کردن مو خوددرایی نماید.

آیا میتوان در مناطقی که دچار سوختگی شده کاشت انجام داد ؟

بله، این افراد هم میتوانند کاشت مو طبیعی انجام دهند در ابتدا گرافت هایی از مناطق سالم پوست برداشت شده و بعد از تقسیم به قطعات کوچکتر، در مناطق آسیب دیده کاشت میشوند.

آیا کاشت مو دائمی است ؟

بله کاشت مو یک روش دائمی است . از هفته سوم بعد از کاشت مو درصد زیادی از موهای کاشته شده ریزش خواهند کرد ولی ریشه ی موها زنده می مانند. از ماه سوم موهای جدید ظاهر می شوند.

آیا باید موها را قبل از عمل کوتاه کرد ؟

روز عمل، موهای شما در کلینیک توسط تکنسین کاشت کوتاه میشود. با این وجود، دو ماه بعد از عمل، مجاز هستید مو خود را کوتاه کنید.

آیا ممکن است که انتخاب سبک زندگی در ریزش مو تأثیر بگذارد ؟

رژیم غذایی و انتخاب سبک زندگی از جمله سیگار کشیدن و استرس و فشار عصبی همگی میتواند تأثیرگذار باشند. بنابراین تلاش برای داشتن زندگی سالم، میتواند ریسک ریزش مو را بعد از عمل کاشت، به حداقل برساند.

آیا اثر زخم ها پس از کاشت مو باقی می ماند ؟

با توجه به تکنیک ها و ابزارهای پیشرفته ای که کلینیک دکتر زیبایی استفاده می نماید پس از درمان زخم ها ، هیچ گونه اثری از زخم ها در سر اشخاصی که کاشت مو را انجام داده اند باقی نمی ماند .

نقاهت پس از کاشت مو چگونه است ؟

پس از یک الی دو روز کلینیک دکتر زیبایی پانسمان ها را باز می کند ، شستن موها نیازمند انجام روش خاصی می باشد که کادر کاشت مو دکتر زیبایی شستشو سر را انجام داده و آموزش می دهند . حداقل تا دو هفته از انجام فعالیت های سنگین ورزشی و روزانه اجتناب نمایید ، در زمان استراحت نیز نباید به موهای کاشته شده فشاری وارد شود از قرار گرفتن در معرض آفتاب و نور خورشید باید اجتناب شود .

مطالب مرتبط با عمل کاشت مو

علاقه مند به مطالعه هر بخشی از انواع عمل های زیبایی کاشت مو در بالا هستید بر روی آن کلیک کنید 

منبع
دکتر زیبایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
مشاوره رایگان