کاشت مو

کاشت مو 

کاشت مو یک تکنیک جراحی زیبایی به منظور افزایش تراکم مو در قسمت کم پشت و یا در حال ریزش مو می باشد، این تکنیک که با بی حسی موضعی همراه می باشد بهترین روش برای بازگرداندن حجم مو از دست رفته می باشد از این روش بیشتر برای درمان ریزش موی مردانه استفاده می‌شود و طی آن ریشه‌هایی که به صورت ژنتیکی در مقابل ریزش مقاوم هستند به ناحیه طاس برده می‌شوند، دقیقاً از همین روش برای کاشت ریش آقایان و کاشت ابرو بانوان استفاده می شود.

کاشت مو


کاشت مو تکنیک جراحی می باشد که در آن ریشه‌های مو، تک تک از ناحیه اهداکننده به ناحیه در حال ریزش یا خالی از مو برده می‌شوند، این روش که با نام لاتین Hair transplantation شناخته می شود در حال حاضر موثر ترین روش در دنیا برای بازسازی و افزایش مجدد تراکم مو می باشد. فرایند انجام عمل کاشت مو با بر داشت ریشه مو بصورت تک تک از ناحیه اهدا کننده یا به اصطلاح بانک مو انجام میشود،ریشه مو های برداشت شده در قسمت پیوند که یک ناحیه در حال ریزش یا خالی از مو می باشند کاشت می شوند. لازم به ذکر است که از این روش می توان برای کمک به بازسازی و افزایش تراکم مو در ابرو و مژه و همچنین در ریش مردان بهره برد.

تکنیک های کاشت مو از قرن ۱۹ تا کنون در حال پیشرفت می باشند امروزه نسبت به دهه های قبل کاشت مو رشد چشمگیر و فوق العاده ای داشته است به شکلی که تشخیص انجام این عمل در بهجویان حتی توسط متخصصان کاملا دشوار شده است، همچنین فناوری رباتیک سبب جهشی عظیمی در این صنعت شده است.


کاشت مو با دکتر زیبایی

دکتر زیبایی با در دست داشتن جدید ترین تجهیزات و تکنولوژی روز کاشت مو و کاشت ابرو همچنین انجام این عمل به تمامی روش ها و روش ترکیبی همواره در صدر مراکز پیوند مو در تهران قرار دارد، سالها تجربه با به کارگیری متبحرترین متخصصان پوست مو و زیبایی که هر کدام از انها عضو جراحان کنگره های زیبایی و پوست مو کشور های کانادا و امریکا می باشند از افتخارات دکتر زیبایی می باشد. همواره هدف ما ارائه خدماتی با کیفیت بالا و حداقل قیمت بوده تا افتخار خدمت به تمامی اقشار جامعه را داشته باشیم.

کاشت مو

چرا کاشت مو

در حال حاضر تنها راه ترمیم و درمان موهای از دست رفته به دلایل مختلف همانند بیماری های ارثی، سوانح، استفاده از برخی داروها و یا حتی کمبود آهن، فسفر، کلسیم و روی، به کارگیری پیوند موی طبیعی می باشد که پیوند در نقاط مختلف بدن از جمله سر، ابرو، ریش، سبیل، مژه و نیز نواحی اسکار قابل انجام است برگشت مجدد مو فقط در مواردی که دلیل آن، کمبود و فقر برخی عناصر موجود در بدن باشد ممکن است.

هنگامی که فرد به علت سوانح و یا ژنتیکی به طاسی و یا ریزش شدید مو مبتلا می شود، جهت رویش مجدد موها، راهی به غیر از کاشت مو ندارد با توجه به دلایلی که بیان شد، در موارد اندکی از آنها که ریزش مو در حد خفیف باشد، می توان به پزشک متخصص رویش آن را از سر گرفت و با در پیش گرفتن یک رژیم غذایی مناسب و مصرف داروهایی که متخصص آنها را تجویز می کند به رشد مجدد موهای از دست رفته کمک کرد.

اولین نکته ای که باید دقت کنید اساسا موضوع ریزش مو بعد از کاشت تا ۶ ماه اول است این موضوع به یکی از چالش بر انگیزترین بحث های پسا جراحی مبدل گشته است که خیلی از بهجو ها از این موضوع ابراز شکایت و نگرانی می کنند، اما جای هیچگونه نگرانی نیست و ریزش مو تا ۶ ماه پس از عمل کاملا امری طبیعی به شمار می رود.

دومین نکته که باید همواره به ان توجه داشت تراکم کم مو تا ۸ ماه اول پس از عمل کاشت مو می باشد انتظار نداشته باشید حتی پس از پیوند ۱۵۰۰۰ تار مو مو های شما در چند ماه اول کاملا پر پشت شود، در ماه های اول ابتدا تار های مو نازک هستند و پس از گذشت یک سال این تار ها کاملا ضخیم و کلفت می شوند.

سومین نکته ای که باید دقت کنید انتخاب متخصص متبحر است، با اینکه این عمل از جراحی های سر پایی محسوب میشود و معمولا دوران نقاهت سختی در پیش رو ندارد اما انتخاب فرد غیر متخصص ممکن است خسارت های جبران ناپذیری به شما وارد کند.

فرایند کاشت مو

در عمل کاشت مو با در نظر گرفتن انواع روش های کاشت مو ریشه از بانک برداشته می شود منظور از بانک مو می توان پشت سر یا هر قسمت از بدن باشد که بتوان از انجا ریشه مو را برداشت کرد سپس با به کار گیری میکروسکوپ و لوپ های مخصوص فولیکول های مو بصورت یک به یک جدا می شوند و با همان دقت و ریزه کاری و ظرافتی که جدا شده اند در منطقه گیرنده با ایجاد برش هایی به اندازه یک میلی متر یا کمتر پیوند زده می شوند.

لازم به ذکر است که بدن و سیستم ایمنی به مو های پیوند زده واکنشی نشان نمی دهند از این رو  روش پیوند مو طبیعی نسبت به سایر روشها برتری دارد و میتواند حجم زیادی ازمو های از دست رفته را به بهجو باز گرداند.

هزینه کاشت مو 

هزینه کاشت مو در دکتر زیبایی با در نظر گرفتن تجربه بالای جراحان و متخصصین پوست و مو در مقایسه با سایر مراکز و کلینیک ها منصفانه تر می باشد هر چند که بررسی دقیق هزینه کاشت مو در هر بهجو نسبت به تراکم مورد نیاز متغیر است به طور مثال در یک بهجو آقا با الگوی تاسی مردانه ممکن است با تراکم ۳۰۰۰ گرافت مو به نتیجه مطلوب و دلخواه برسد اما در یک بهجو دیگر با همان شرایط جنسی و سنی و الگوی تاسی ممکن است با ۵۰۰۰ گرافت هم به نتیجه مطلوب نرسد.

بنابر این میتوانیم نتیجه بگیریم که تخمین هزینه کاشت مو در هر کیس متغییر است، هر چه تقاضا تعداد گرافت مو بیشتر هزینه بیشتر می باشد، هزینه این عمل در شهرهای مختلف ایران تقریبا به یک اندازه است.

هزینه انجام این جراحی در سایر کشور های دنیا متفاوت است این هزینه در کشور های امریکا و کانادا حدود ۱۵۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ دلار می باشد و در کشور های اروپایی حدود ۱۱۰۰۰ تا ۲۲۰۰۰ دلار می باشد، کشور ایران ارزانترین کشور در جهان برای انجام پیوند مو طبیعی سپس  در جایگاه دوم ترکیه می باشد. به طور متوسط  پیوند مو در تهران ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار می باشد همین عامل سبب شده ایران مقصد خیلی از بهجویان از سرتاسر دنیا برای انجام این عمل باشد.

از علت های اصلی تخصص و تجربه بسیار بالا جراحان ایرانی مراجعه زیاد و بازار تقاضا گسترده ایران می باشد، در مقایسه با سایر جراحان در دنیا که سالانه تعداد متوسط در جذب بهجویان دارند در ایران به علت تقاضا گسترده بهجویان ایرانی و خارجی هر جراح ایرانی چندین برابر جراحان خارجی بهجو پذیرش کرده در نتیجه تجربه بیشتری پیدا خواهد کرد

کیفیت مراکز ایران

در ایران به دلیل وجود تعداد بالایی از کلینیک های پیوند مو و متقاضیان زیاد قیمت کاشت مو پایین نگه داشته شده است. حتی کیفیت جراحی این عمل زیبایی در کلینیک های معتبر ایران از بیشتر کشورهای پیشرفته دنیا بالاتر می باشد. در نتیجه ایران بهترین مقصد برای افرادی است که علاوه به پرداخت هزینه مقرون به صرفه تر جویای کیفیت کار بالا هستند.

ارزان ترین روش

بین روش های متفاوت، هزینه کاشت مو به روش FUT نسبت به سایر روش ها پایین تر می باشد به دلیل اینکه برداشت فولیکول های مو بصورت یکجا و به سرعت انجام می شود بنابراین مدت زمان انجام جراحی کاهش می یابد، این سرعت عمل بالا باعث می شود هزینه این عمل نیز ارزان تر از سایر روش ها باشد.

در کاشت مو به روش FIT به این دلیل که فولیکول ها بصورت تکی و با حساسیت بالایی از بانک مو برداشت می شود و زمان بیشتری هم صرف آن می شود، در نتیجه هزینه بیشتری نسبت به روش FUT دارد، در روش FIT اگر تعداد بیشتر از ۲۵۰۰ گرافت مو برای کاشت نیاز باشد، تکمیل عمل طی ۲ بار عمل در ۲ روز خواهد بود، طبیعتا این افزایش روز با افزایش قیمت همراه خواهد بود.

هزینه روش MFIT

کاشت مو به روش MFIT که جدیدترین روش در جهان می باشد، به تازگی در کشور عزیزمان ایران مورد توجه متقاضیان محترم  قرار گرفته است. این روش نوین کاملا با سبک و روش کاشت موی FIT انجام می شود با این تفاوت که در مرحله برداشت گرافت های مو با دقت و ظرافت بسیار بالاتری برداشت می شوند.

این دقت و ظرافت باعث می شود که خونریزی و درد بسیار کمتری نسبت به روش FIT در فرد ایجاد شود. همچنین عوارض ناشی از این جراحی به شدت کاهش می یابد. دوره درمان و ریکاوری بسیار کمتری دارد و همچنین در روش نوین MFIT که با نام UFIT شناخته می شود می توان این جراحی را بدون تراشیدن سر انجام داد.

هزینه کاشت مو در روش MFIT بین ۷ تا ۱۰ میلیون تومان در دکتر زیبایی می باشد

هزینه روش SUT

در کاشت مو به روش SUT برداشتن گرافت مو توسط دستگاه اتوماتیک انجام می شود. این دستگاه سرعت بیشتری نسبت به دست انسان و برداشت فولیکولی (روش FIT) دارد، بنابراین هزینه کاشت مو به روش SUT نسبت به روش FIT کمتر می باشد.

در ادامه این مقاله از شما دعوت به مشاهده نمونه فیلم های دکتر زیبایی می کنیم، از شما بدلیل صحنه های ناراحت کننده پوزش می طلبیم لطفا پس از مشاهده فیلم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

فیلم کاشت مو دکتر زیبایی

تعیین وقت مشاوره

مراقبت بعد از عمل

باید در نظر داشته باشید که پس از عمل کاشت مو عمل یکسری اعمال به منظور حفاظت از منطقه دریافت‌کننده گرافت‌های کاشت مو باید انجام شود. باید منطقه‌ای که پیوند در آن صورت گرفته‌ را دور از معرض نور مستقیم خورشید قرار داد همچنین دو روز بعد از جراحی برای شستشوی محل مذکور باید از شامپو استفاده کرد.

بعضی از جراحان به بیماران خود پیشنهاد می‌کنند روز بعد از جراحی از شامپو استفاده کنند. استفاده از شامپو بسیار مهم است چون باعث جلوگیری از دلمه بستن زخم در اطراف محور مو می‌شود این دلمه‌های پوستی به محور مو می‌چسبند و خطر ریزش فولیکول‌های موی تازه کاشته شده در طول ۶ تا ۱۰ روز بعد از عمل افزایش پیدا می‌کند.

از پزشک خود درباره برند شامپو مورد استفاده خود حتما سوال کنید چرا که استفاده از بعضی شامپو ها به دلیل ترکیبات ساختاری ممکن است باعث ریزش فولیکول های مو شود.

در طول ۱۰ روز اول، تقریباً تمامی موهای کاشته شده، بواسطه تغییر محلی که داشته‌اند آسیب‌پذیر می‌شوند و ریزش خواهند داشت. چنین امری کاملاً طبیعی است. بعد از ۲ تا ۳ ماه موهای جدیدی از فولیکول‌های جابجا شده شروع به شکل‌گیری می‌کنند. موی بهجویان به حالت عادی شروع به رشد می‌کند و در طول ۶ تا ۹ ماه بعدی به ضخیم شدن ادامه می‌دهد.

هرگونه ریزش موی بعدی به صورت محتمل از مناطقی که تحت عمل کاشت مو قرار نگرفته‌اند، صورت می‌گیرد. بعضی از بهجویان برای به تعویق انداختن ریزش مو از دارو استفاده می‌کنند در حالیکه سایر افراد برای مبارزه با این امر در نهایت تن به یک عمل کاشت موی دیگر می‌دهند.

عوارض کاشت مو

از اولین عوارض کاشت مو می توان به تورم های پیشانی و دور چشم اشاره کرد دلیل آن هم این است که در ناحیه خالی از موی سر که قرار بر کاشت مو در آن ناحیه است سرم تزریق می کنند و این تزریق تورم های یاد شده را به همراه دارد.

یکی دیگر از عوارض ها می توان به نکروز شدن پوست سر و موهای کاشته شده اشاره کرد در روش های کاشت مو FIT و FUT تقریبا از هر ۱۰ نفر ۸ نفر دچار این پدیده می شوند که بسیار ناگوار است به این علت که دیگر مویی در آن ناحیه رشد نمی کند.

عفونت از دیگر عوارض های احتمالی می باشد چرا که در این روش فلپ برداری صورت می گیرد و فرد متقاضی پس از انجام عمل پیوند مو دچار عفونت در قسمت های پشت سر خود می شود.

از عوارض کاشت مو می توان به کم پشت شدن مو، که یک عارضه جانبی متداول است و معمولاً موقتی است. وجود قطعات مختلف طاسی بر روی سر نیز متداول است بطوری‌که ۵۰ درصد موها در هر روز از دست می‌روند.

سکسکه‌های بعد از عمل هم در حدود ۵٪ بیمارانی که متحمل کاشت مو شده‌اند، دیده می‌شود. از دیگر عوارض کاشت مو می توان تورم نواحی نظیر پوست سر و پیشانی را نام برد.

اگر چنین امری ناراحت‌کننده است، داروهایی برای آرام سازی ورم وجود دارد. به علاوه، بیماران باید اگر پوست سر آن‌ها شروع به خارش کرد مراقب باشند، چون خاراندن پوست سر وضعیت را حادتر و باعث شکل‌گیری دلمه‌های پوستی می‌شود. از یک مرطوب‌کننده یا شامپو برای برطرف کردن خارش می‌شود استفاده کرد.

 

 1. تورم پس از جراحی
 2. خونریزی
 3. التهاب فولیکول مو
 4. نازک شدن تار مو
 5. لیکن پلانوپیلاریس (LPP)
 6. خارش
 7. بی حسی
 8. سکسکه
 9. کیست ها
 10. زخم شدن

چه کسانی نباید مو بکارند

پیوند مو یک عمل جراحی نسبتاً بی خطر است و عوارض کاشت مو غالباً موقتی است اما اگر یکی از موارد زیر در مورد شما صدق می‌کند، باید از انجام این جراحی زیبایی صرف نظر کنید؛

 • اگر قسمت اهدا کننده مو پر پشت نیست.
 • خانم هایی که از ریزش شدید و گسترده موهایشان رنج می‌برند.
 • افرادی که سابقه ابتلا به زخم های کلوئیدی دارند. زخم کلوئیدی زخمی است بزرگ و برآمده که پس از انجام جراحی در موضع تحت درمان ظاهر می‌شود.
 • اگر دارویی مصرف می‌کنید که باعث ریزش مو می‌شود، به عنوان مثال داروهایی که در شیمی درمانی تجویز می‌شوند.
 • افرادی که شاخه مویشان غیر طبیعی و بدمنظر است

کاشت مو

روش های کاشت مو 

تاریخچه استفاده از بخش‌هایی از پوست سر که در آن بافتی از پوست سر به همراه منبع اصلی تولید خونش به یک منطقه طاس کاشته شود، به قرن ۱۹ بر می‌گردد. استفاده از تکنیک‌های پیوند مو مدرن به دهه ۳۰ میلادی در ژاپن بر می‌گردد که آن موقع جراحان از گرافت‌های کوچک و حتی «گرافت‌های واحد فولیکولی» برای جایگزین کردن مناطق آسیب دیده ابرو یا مژگان، ولی نه در رابطه با برطرف سازی طاسی، استفاده می‌کردند.

از گذشته تا کنون روش های متفاوت پا به این صنعت نهاده است که امروز به لطف پیشترفت در دستاورد های علمی و صتعتی این پیشرفت به اوج خود رسیده است البته امیدواریم که این عرصه همچنان شاهد تحویل و پیشرفت های اساسی شود.

انواع روش های کاشت مو از گذشته تا کنون عبارتند از 

 • FUE
 • FIT
 • BHT
 • FUT
 • FUG
 • SUT

در ادامه بطور مختصر به معرفی این روش ها خواهیم پرداخت.

روش FUE

کاشت مو به روش FUE یعنی برداشتن مو از ناحیه‌ای از بدن شخص و انتقال یا پیوند آن موها به نواحی دیگر بدن در همان شخص، این انتقال معمولاً به ناحیه کم مو یا طاس سر، ابرو، ریش و… می‌تواند صورت گیرد. این روش به لاتین Follicular Unit Extraction و در اختصار  FUE در واژه به معنای جداسازی به بخش‌های فولیکولی می‌باشد.

روش FIT

کاشت مو به روش FIT در واژه به معنای تکنیک جداسازی فولیکول‌ها می باشد در این متد بوسیله پانچ از ناحیه بانک مو، که معمولاً از پشت سر و بالای گوشها انتخاب می‌شود، فولیکول‌ها برداشت شده و در ناحیه‌ای که نیاز به کاشت مو احساس می‌شود، مجدداً بوسیله پانچ و یا SLIT این فولیکول‌ها کاشت یا پیوند داده می‌شوند. نام لاتین این روش Follicular Isolation Technique یا به اختصار FIT

روش BHT

کاشت مو به روش BHT به روشی گفته می‌شود که بجای برداشت مو از ناحیه پشت سر از موهای بدن مانند سینه، کمر، ران، ناحیه شرمگاهی و یا هرجای بدن که بتوان از آنجا مو برداشت کرد به روش پانچ مو را برداشت می‌کنند و در قسمت مورد نیاز موی برداشت شده را کاشت می‌کنند. این روش به لاتین Body Hair Transplant  با به اختصار BHT گفته می شود.

روش FUT

کاشت مو به روش FUT در واژه به معنای عملی بر اساس قسمت‌های فولیکولی می باشد و به نوعی دیگر نخستین روش کاشت مو محسوب می شود و در این روش نواری را از نزدیکی گوش سمت راست تا نزدیکی گوش سمت چپ برداشت کرده و گرفت ها را از آن ناحیه جدا می کنند. این روش که به لاتین Follicular Unit Transplant FUT و به اختصار FUT نام دارد.

روش FUG

کاشت مو به روش FUG تقریبا همان روش FIT می باشد یعنی موها به صورت تار به تار توسط تکنسین های کاشت مو از پشت سر برداشت می شوند که تعداد این برداشت به بانک موی فرد بستگی دارد لذا از این رو باید توجه داشته باشید که در روش FUG بین ۲۰۰۰ الی ۴۰۰۰ تار مو نمی توان برداشت کرد سپس با توجه به فضاهایی که خالی از مو می باشد کاشت مو انجام می شود شایان ذکر است روش های follicular رایج می باشد و آخرین روش کاشت مو نیست.

روش SUT

کاشت مو به روش SUT تنها روش کاشت مو بدون جراحی می باشد و به هیچ عنوان جراحی ندارد، کاشت مو به روش SUT با دستگاه اتوماتیک انجام می شود یعنی برداشت گرفت ها از پشت سر توسط دستگاه اتوماتیک انجام می شود.

دلیل این موضوع این است که در برداشت توسط تکنسین ممکن است خطای انسانی رخ دهد که نتیجه این موضوع پرت شدن و از بین رفتن بانک موی فرد می باشد در این متد تا ۱۴۰۰۰ تار موی واقعی را در یک جلسه می توان برداشت کرد و کاشت و اینکه برداشت در این روش با دستگاه انجام می شود که بدون جراحی ، بدون درد ، بدون بیهوشی بوده و همچنین دوران نقاهت و عوارض ندارند . یکی از رکورد هایی که کاشت مو به روش SUT به جا گذاشته است کاشت ۶۰ تار مو در ۱ سانتی متر مربع است که این رکورد به خودی خود منحصر به فرد می باشد.

هزینه کاشت مو

کاشت مو ترکیبی

در سال ۱۳۹۹
۵ میلیون تومان
 • + پکیج کاشت ۱۴۰۰۰ تار مو به روش ترکیبی
 • + توسط متخصص پوست و مو متبحر عضو انجمن کاشت مو کانادا
 • + بلیط هواپیما برگشت کادو دکتر زیبایی به هموطنان عزیز شهرستانی

هزینه کاشت مو SUT

در سال ۱۳۹۹
۴ میلیون تومان
 • + پکیج کاشت مو به روش SUT
 • + توسط متخصص پوست و مو متبحر عضو انجمن کاشت مو کانادا
 • + بلیط هواپیما برگشت کادو دکتر زیبایی به هموطنان عزیز شهرستانی

سوالات متداول

گرافت مو چیست ؟

موها از یک نقطه از پوست سر به صورت تک شاخه تا چهار شاخه خارج شده اند که به هریک از دسته های یک تا چهار‌تایی گرافت مو می گویند. هر یک از گرافت ها شامل یک یا چند پیاز مو می باشد که ساقه آنها از یک نقطه رشد می کند و از آنها برای کاشت مو استفاده می شود.

دلایل ریزش مو چیست ؟

دلایل متعددی منجر به نازک شدن و سپس ریزش موها می شوند از جمله: ارث و ژنتیک، بیماری های پوستی، زخم و خارش، استفاده از برخی داروها، بالارفتن سن، استرس و فشارهای روحی و…

آیا ریزش مو یک بیماری است ؟

بله تمامی انسان ها چه مذکر و چه مونث از کودکی دارای مو هستند و ریزش مو چه در روی سر و چه در سطح پوست صورت (مثلا ریزش موهای ریش و سبیل در آقایان) و یا ریزش مو در ناحیه ابرو و یا مژه ها همه نشان از وجود بیماری دارند و این عارضه باید به کمک پزشکان متخصص پوست و مو برطرف شود.

کاشت مو همراه با جراحی است ؟

خیر، روشهایی در کاشت مو موجود است که بدون جراحی انجام می پذیرد. کاشت مو با روش بی حسی موضعی انجام می شود.

هزینه کاشت مو چقدر میباشد ؟

کاشت مو بسته به میزان سطح طاسی فرد متقاضی، روش کاشت، تعداد کرافت های مو، اتاق عمل مجهز، تخصص پزشک، و مواد مصرفی در افراد متغییر است. مشاوره ی حضوری با دکتر زیبایی رایگات است و در صورت تمایل می توانید تعیین نوبت کنید.

آیا در محل کاشت موها اثر زخم سوراخ ها باقی می ماند ؟

خیر ، با پیشرفت روزافزون تکنولوژی کاشت طبیعی مو و ورود ابزارکهای فوق ظریف امروزی تنها شکافی به اندازه بیرون آمدن افشانه های مو بر روی پوست ایجاد می شود و به هیچ عنوان اثر دیگری از خود باقی نمی گذارد و موهای کاشته شده کاملا با سایر موهای موجود مشابهت داشته و قابل تشخیص نخواهند بود.

چه مدت پس از کاشت، موها شروع به رشد طبیعی می کنند ؟

پس از کاشت و اتمام دوره شوک ۲-۳ ماهه، موها رشد طبیعی و دائمی خواهند داشت.

ممکن است کاشت و پیوند مو باعث آسیب به موهای قبلی فرد شود ؟

بلی، اگردر هنگام سوراخ زدن برای کاشت دقت لازم صورت نگیرد ریشه موهای اطراف آسیب می بیند و باعث ریزش آنها می شود. زدن سوراخ در محل کاشت به دقت و سرعت زیادی احتیاج دارد و جهت رویش موهای فرد و چینش مناسب و یکنواخت این موها از شروط اصلی موفقیت این روش است. بنابراین ممکن است در صورتی که فرد انجام دهنده عمل کاشت از توانایی و مهارت لازم برخوردار نباشد به این موهای ارزشمند آسیب برساند. این نکته اهمیت توجه به تجربه و دقت فرد جراح را بیش از پیش نشان می دهد.

آیا استفاده از موی سر شخص دیگری برای کاشت مو امکان پذیر است ؟

خیر. امکان پذیر نمی باشد.

آیا اسکار و یا جای سوراخ های برداشت مو در روش MFIT/FIT باقی می ماند ؟

خیر، همان طور که اشاره شد دستگاه های برداشت کاملا مکانیزه و دقیق است و قطر سوراخ های ایجاد شده تنها کمی بیشتر از قطر فولیکولها ست و از این رو به خوبی و بدون هیچ اثری ترمیم می شوند. و حتی اگر فردی موهای پوشش دهنده بخش برداشت را بسیار کوتاه کند باز هم اسکاری مشاهده نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
مشاوره رایگان