کاشت مو به روش FUG

کاشت مو به روش FUG

کاشت مو به روش FUG روشی مکمل در کنار سایر روش های کاشت مو به منظور بازگرداندن موهای از دست رفته که بیشتر برای آقایان کاربرد دارد می باشد، پیوند واحد فولیکولی (FUG)  یک روش جراحی برای درمان ریزش مو است که بیشتر جهت روش مکمل برای انجام کاشت مو مورد استفاده قرار می گیرد زیرا در این روش به نوع ، اصول و قوانین کاشت مو بیش از پیش توجه شده است.

روند کاشت مو به روش FUG 

کاشت مو به روش fug  یا (FOLLICULAR UNIT GRAFTING) تقریبا همان روش FIT می باشد یعنی موها به صورت تار به تار توسط تکنسین های کاشت مو از پشت سر برداشت می شوند که تعداد این برداشت به بانک موی فرد بستگی دارد لذا از این رو باید توجه داشته باشید که در روش FUG بین ۲۰۰۰ الی ۴۰۰۰ تار مو نمی توان برداشت کرد سپس با توجه به فضاهایی که خالی از مو می باشد کاشت مو انجام می شود شایان ذکر است روش های follicular رایج می باشد و آخرین روش کاشت مو نیست.

کاشت مو به روش FUG یا فولیکولار یونیت گرفتینگ ( Follicular Unit Grafting ) یک روش کاشت موی قدیمی تر نسبت به روش کاشت مو FUE یا همان FIT می باشد. در روش کاشت مو FUG که شباهت بسیار زیادی به روش کاشت مو FUT دارد، یک نوار پوستی از ناحیه اهدا کننده ( بانک مو ) از پشت سر جدا شده، فولیکول های مو زیر میکروسکوپ و توسط تکنسین های مجرب کاشت مو تقسیم بندی می شود و در ناحیه مورد نیاز کاشته می شوند.

کاشت-مو-روش-FUG

مراحل کاشت مو به روش FUG

این عمل در عین سادگی و سرپایی بودن، نیازمند دقت و ظرافت بالایی می باشد که با دست های توانای متخصصان میسر می گردد. در اختیار داشتن دستگاه های مجهز و تمام اتوماتیک، ارائه و طراحی از قبل تعیین شده و برداشت و کاشت دقیق و استاندارد موی سر، از لازمه های یک عمل جراحی موفقیت آمیز کاشت و پیوند موی سر می باشد؛ لذا انتخاب کلینیک، پزشک و تکنسین متخصص، آشنایی با انواع کاشت مو و مشاوره و بررسی های قبل از عمل جراحی پیوند مو، از مهم ترین مواردی است که متقاضیان کاشت مو باید به آنها توجه داشته باشند.

متأسفانه در سالهای اخیر، برخی از کلینیک ها و افراد غیر مجاز، اقدام به انجام عمل های زیبایی و بخصوص کاشت مو می نمایند؛ که اغلب نتایج و حاصل کار آنها یا موفقیت آمیز نبوده و یا بعد از مدتی، آثار زیانبار خود را نشان می دهد.از متدهای جدید کاشت مو، روش کاشت FUG می باشد؛ که بیشتر به عنوان یک روش مکمل و تکمیل کننده برای درمان ریزش مو محسوب می شود.در این مطلب، ابتدا انواع روش های کاشت مو را بیان، و کاشت مو به روش FUG توضیح داده می شود؛ در ادامه مراحل کاشت مو به روش FUG، مزایای کاشت مو به روش FUG و هزینه کاشت مو به روشFUG  تشریح می گردد.

در روش کاشت مو FUG ابتدا داروهای آرام بخش ، ضد تهوع و درد ، بیهوشی موضعی مورد استفاده قرار میگیرد تا بیمار در طول جراحی احساس راحتی داشته باشد.

مرحله اول FUG

پس از مشخص کردن خط موی جلو، آرام بخش به بیمار تزریق می شود که موجب خواب آلودگی بیمار می شود. در طول این زمان، تزریق بی حسی موضعی به کل پوست سر موجب می شود که در طول عمل دردی احساس نکنید. این عمل در طول روز تکرار می شود که از درد جراحی جلوگیری کند.

 

مرحله دوم  FUG

در این زمان نوار پوستی از ناحیه بانک مو جدا می شود و با استفاده از تکنیک Closure Trichophytic محل زخم بخیه می شود.

مرحله سوم FUG

به همین دلیل در این مرحله در کلینیک های معتبر و حرفه ای کاشت مو، برای برداشت فولیکول های مو از ناحیه جدا شده در مرحله قبل، از میکروسکوپ های فوق حرفه ای و بدون نور که تولید گرما نمی کنند استفاده می شود. بزرگنمایی این میکروسکوپ ها موجب می شود، انشعاب بهتر و دقیق تری از واحدهای فولیکولی ساخته شود. استفاده از میکروسکوپ های بدون گرما و جلوگیری از ترومای مکانیکی مانع از خشک شدن فولیکول ها می شود.

مرحله چهارم FUG 

پیوند فولیکول های مو به ناحیه گیرنده در عرض چند ساعت اتفاق می افتد. کاشت فولیکول ها از طریق ایجاد شکاف های کوچک در پوست صورت می گیرد و قرار دادن ماهرانه و ظریف فولیکول مو به تجربه تکنسین کاشت مو بستگی دارد، که درصد موفقیت عمل کاشت مو را افزایش می دهد.

آخرین مرحله FUG

پس از اتمام عمل جراحی پیوند مو به روش FUG، پانسمان محل کاشته شده و محل اهدا کننده انجام می شود. فردای عمل پیوند مو دارو و توصیه های بعد از کاشت مو به بیمار داده می شود.در این زمان مراقبت های لازم بعد از عمل کاشت مو باید توسط پزشک متخصص به بیمار داده شده و بیمار استراحت و مراحل بعدی را شروع کند.

مزایای کاشت مو به روش FUG

 • نتایج دایمی است
 • بیش از ۹۰ درصداز گرفت ها سالم باقی می ماند
 • موهای مجدد رشد کرده طبیعی به نظر می رسند

فرآیند بهبود پس از انجام کاشت مو به روش FUGچگونه است

معمولا بیماران بعد از ۲۴ الی ۴۸ ساعت می توانند به کارهای روزمره خود ادامه بدهند. البته معمولا توصیه می کنیم که تا ۱۰ روز کارهای سنگین انجام ندهند. بعد از انجام عمل کاشت FUG، ممکن است کمی درد در ناحیه دهنده احساس کنید که می توان این درد را با خوردن داروی مسکن آرام کنید.

دوران نقاهت کاشت موی FUG

اینکه دوران نقاهت خود را چگونه سپری نمایید و از نتیجه کاشت به خوبی بهره ببرید به خود بیمار بستگی دارد در این دوران پزشکان استراحت و انجام دستورات پس از کاشت را توصیه می نمایند تا ۴۸ ساعت پس از جراحی به صورت کامل استراحت و به مدت یک هفته از انجام کارهای سنگین ، ورزش و استخر و.. جلوگیری نمایند تا با نتیجه دلخواه روبرو شوند.

کاندید مناسب کاشت مو به روش FUG

اگر شما ریزش موی دائمی دارید و تراکم موهای پشت سرش نیز زیاد است، یک کیس مناسب برای عمل FUG محسوب می شوید البته باید سلامت جسمی تان کامل باشد.

هزینه کاشت مو به روش FUG

قیمت و هزینه انواع روش های کاشت مو، بستگی زیادی شدت ریزش مو و وضعیت بانک موی فرد دارد. همچنین مهارت و تخصص پزشک جراح و انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو نیز در تعیین قیمت و هزینه کاشت مو به روش FUG تأثیر دارد. هزینه یا قیمت کاشت مو، براساس نوع کاشت مو تعیین می شود و نمی توان یک نرخ قطعی برای آن در نظر گرفت. از معیارهای دیگری که در تعیین هزینه کاشت مو به روش FUG، مؤثر می باشند، می توان موارد زیر را نام برد.

 • تخصص، مهارت و سابقه پزشک جراح.
 • استفاده از کلینیک های تخصصی یا فوق تخصصی.
 • میزان کم مویی یا طاسی سر متقاضی.
 • میزان کاشت و یا تعداد تارهای کاشته شده.

هزینه کاشت مو

هزینه کاشت مو به روش FUG

در سال ۱۳۹۹
۳ میلیون تومان
 • + توسط متخصص پوست مو
 • + کاشت ۱۰۰۰ گرافت مو
 • + در ۱ جلسه

هزینه کاشت مو به روش FUG

در سال ۱۳۹۹
۳ میلیون تومان
 • + توسط متخصص پوست مو
 • + کاشت ۱۰۰۰ گرافت مو
 • + در ۱ جلسه

سوالات متداول

آیا ریزش مو یک بیماری است ؟

بله. انسان ها چه مذکر و چه مونث هنگام کودکی دارای مو هستند و ریزش مو چه در روی سر و چه در سطح پوست صورت (مثلا ریزش موهای ریش و سبیل در آقایان) و یا ریزش مو در نایحه ابرو و یا مژه ها همه نشان از وجود مشکلی دارند و این عارضه باید به کمک پزشکان متخصص برطرف شود

چرا باید کاشت مو انجام شود ؟

بدلیل اینکه ناحیه ای از بدن که دچار ریزش مو شده، بهتر است مجددا صاحب مو شود و علاوه بر این مشکلاتی که آن فرد در نتیجه ریزش مو به آنها دچار شده (مانند خجالت کشیدن از دیگران، از دست دادن اعتماد به نفس و غیره…) به مرور در او برطرف شود. این مسئله طبیعتا در خانمها و جوانان اهمیت بیشتری دارد.

دلایل ریزش مو چیست؟

دلایل متعددی منجر به نازک شدن و سپس ریزش موها می شوند از جمله: ارث و ژنتیک، بیماری های پوستی، زخم و خارش، استفاده از برخی داروها، بالارفتن سن، استرس و فشارهای روحی و…

هزینه کاشت مو در ایران چقدر است ؟

در کشورمان ایران معمولا هزینه کاشت مو بین ۳.۵ تا ۸.۵ میلیون تومان است. در سالهای اخیر بدلیل امکانات مناسب کلینیک های کاشت مو و وجود پزشکان  و تیم های حرفه ای کاشت مو، بسیاری از متقاضیان خارجی نیز جهت این عمل به کشورمان می آیند.

هزینه کاشت مو در جهان چقدر است ؟

بنا به سیستم اقتصادی کشورها و واحد پول، امکانات بهداشتی و درمانی، تکنولوژی ها و تکنیک های بکار رفته و همچنین میزان دستمزد پرسنل متفاوت است. به همین دلیل در کشورهای مختلف این مزیان کاملا با یکدیگر فرق دارند از کشورهایی مثل تایلند و ترکیه (با میانگین ۱۰۰۰ یورو) گرفته تا گران ترین ها مانند آمریکا (با میانگین ۱۵۰۰۰ الی ۲۵۰۰۰ دلار)

طاسی چیست ؟

طاس شدن یعنی خالی شدن یا کم پشت شدن تارهای مو در ناحیه خاصی از پوست بدن که معمولا این اصطلاح در مورد پوست سر اتفاق می افتد. طاسی انواع متفاوتی دارد از جمله طاسی آندروژنیک که در بسیاری از مردان اتفاق می افتد.

بهترین فصل کاشت مو چیست ؟

همانطور که در این مقاله توضیح داده شده، بر خلاف برخی نوشته ها و تبلیغاتی که از سوی برخی افراد در سالهای اخیر صورت گرفته، اصولا فرق چندانی نمی کند که شما در چه فصلی اقدام به کاشت مو کنید. بلکه بنا به نوع تکنیک بکار رفته جهت این عمل و شرایط بعد از عمل، زمان حاصل شدن جواب شاید کمی فرق کند ولی این امر معمولا وابسته به اینکه در چه فصلی کاشت مو صورت گرفته، ندارد.

بهترین روش کاشت مو چیست ؟

در حال حاضر جدیدترین و پیشرفته ترین روش کاشت مو، SUT می باشد که با استفاده از جدیدترین دستگاه ها و متدهای این عمل صورت می گیرد. با داشتن حداقل عوارض و معایب و همچنین میزان درصد بالای موفقیت این عمل در سالهای اخیر همه موجب گسترش محبوبیت آن نزد متقاضیان شده است. این روش در حال حاضر روش استاندارد کاشت مو می باشد.

مطالب مرتبط با عمل کاشت مو

علاقه مند به مطالعه هر بخشی از انواع عمل های زیبایی کاشت مو در بالا هستید بر روی آن کلیک کنید 

منبع
دکتر زیبایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
مشاوره رایگان