روش FUG

کاشت مو به روش FUG

پیوند واحد فولیکولی (FUG)  یک روش جراحی برای درمان ریزش مو است که بیشتر جهت روش مکمل برای انجام کاشت مو مورد استفاده قرار می گیرد زیرا در این روش به نوع ، اصول و قوانین کاشت مو بیش از پیش توجه شده است.

روند کاشت مو به روش FUG 

کاشت مو به روش fug  یا (FOLLICULAR UNIT GRAFTING) تقریبا همان روش fit می باشد یعنی موها به صورت تار به تار توسط تکنسین های کاشت مو از پشت سر برداشت می شوند که تعداد این برداشت به بانک موی فرد بستگی دارد لذا از این رو باید توجه داشته باشید که در روش fug بین ۲۰۰۰ الی ۴۰۰۰ تار مو نمی توان برداشت کرد سپس با توجه به فضاهایی که خالی از مو می باشد کاشت مو انجام می شود شایان ذکر است روش های follicular رایج می باشد و آخرین روش کاشت مو نیست.

کاشت مو به روش FUG یا فولیکولار یونیت گرفتینگ ( Follicular Unit Grafting ) یک روش کاشت موی قدیمی تر نسبت به روش کاشت مو FUE یا همان FIT می باشد. در روش کاشت مو FUG که شباهت بسیار زیادی به روش کاشت مو FUT دارد، یک نوار پوستی از ناحیه اهدا کننده ( بانک مو ) از پشت سر جدا شده، فولیکول های مو زیر میکروسکوپ و توسط تکنسین های مجرب کاشت مو تقسیم بندی می شود و در ناحیه مورد نیاز کاشته می شوند.

کاشت-مو-روش-FUG

مراحل کاشت مو به روش FUG :

در روش کاشت مو FUG ابتدا داروهای آرام بخش ، ضد تهوع و درد ، بیهوشی موضعی مورد استفاده قرار میگیرد تا بیمار در طول جراحی احساس راحتی داشته باشد.

 

مرحله اول FUG :

پس از مشخص کردن خط موی جلو، آرام بخش به بیمار تزریق می شود که موجب خواب آلودگی بیمار می شود. در طول این زمان، تزریق بی حسی موضعی به کل پوست سر موجب می شود که در طول عمل دردی احساس نکنید. این عمل در طول روز تکرار می شود که از درد جراحی جلوگیری کند.

مرحله دوم FUG :

در این زمان نوار پوستی از ناحیه بانک مو جدا می شود و با استفاده از تکنیک Closure Trichophytic محل زخم بخیه می شود.

 

مرحله سوم FUG :

تروما و کم آبی بدن دو دلیل اصلی رشد ضعیف مو هستند.

به همین دلیل در این مرحله در کلینیک های معتبر و حرفه ای کاشت مو، برای برداشت فولیکول های مو از ناحیه جدا شده در مرحله قبل، از میکروسکوپ های فوق حرفه ای و بدون نور که تولید گرما نمی کنند استفاده می شود. بزرگنمایی این میکروسکوپ ها موجب می شود، انشعاب بهتر و دقیق تری از واحدهای فولیکولی ساخته شود. استفاده از میکروسکوپ های بدون گرما و جلوگیری از ترومای مکانیکی مانع از خشک شدن فولیکول ها می شود.

 

مرحله چهارم FUG :

پیوند فولیکول های مو به ناحیه گیرنده در عرض چند ساعت اتفاق می افتد. کاشت فولیکول ها از طریق ایجاد شکاف های کوچک در پوست صورت می گیرد و قرار دادن ماهرانه و ظریف فولیکول مو به تجربه تکنسین کاشت مو بستگی دارد، که درصد موفقیت عمل کاشت مو را افزایش می دهد.

 

آخرین مرحله FUG :

پس از اتمام عمل جراحی پیوند مو به روش FUG، پانسمان محل کاشته شده و محل اهدا کننده انجام می شود. فردای عمل پیوند مو دارو و توصیه های بعد از کاشت مو به بیمار داده می شود. در این زمان مراقبت های لازم بعد از عمل کاشت مو باید توسط پزشک متخصص به بیمار داده شده و بیمار استراحت و مراحل بعدی را شروع کند.

مزایای کاشت مو به روش FUGچیست؟

  • نتایج دایمی است
  • بیش از ۹۰ درصداز گرفت ها سالم باقی می ماند
  • موهای مجدد رشد کرده طبیعی به نظر می رسند

فرآیند بهبود پس از انجام کاشت مو به روش FUGچگونه است؟

معمولا بیماران بعد از ۲۴ الی ۴۸ ساعت می توانند به کارهای روزمره خود ادامه بدهند. البته معمولا توصیه می کنیم که تا ۱۰ روز کارهای سنگین انجام ندهند.  بعد از انجام عمل کاشت FUG، ممکن است کمی درد در ناحیه دهنده احساس کنید که می توان این درد را با خوردن داروی مسکن آرام کنید.

چرا افرادی برای استفاده از روش FUGمناسب هستند؟

اگر شما ریزش موی دائمی دارید و تراکم موهای پشت سرش نیز زیاد است، یک کیس مناسب برای عمل FUG محسوب می شوید البته باید سلامت جسمی تان کامل باشد.

هزینه کاشت مو به روش FUG :

قیمت و هزینه انواع روش های کاشت مو، بستگی زیادی شدت ریزش مو و وضعیت بانک موی فرد دارد. همچنین مهارت و تخصص پزشک جراح و انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو نیز در تعیین قیمت و هزینه کاشت مو به روش FUG تأثیر دارد.

مطالب مرتبط با عمل کاشت مو

علاقه مند به مطالعه هر بخشی از انواع عمل های زیبایی سینه در بالا هستید بر روی آن کلیک کنید 

روش FUG
  • بررسی انواع عمل های زیبایی مو
  • بررسی انواع عوارض عمل های زیبایی مو
  • بررسی انواع قیمت عمل های زیبایی مو
  • بررسی روشهای مراقبتی بعد از عمل مو
  • بررسی بهترین پزشکان و کلینیک های زیبایی مو
۵

مشاوره رایگان

چنانچه به دنبال مشاوره رایگان جهت یافتن بهترین و ارزان ترین پزشکان جراح زیبایی در اطراف خود هستید با شماره همراه  ۰۹۹۰۱۴۰۰۰۴۸ تماس حاصل فرمایید و یا از طریق چت آنلاین با ما ارتباط برقرار کنید، همچنین می توان کلمه مشاوره را به سامانه ۵۰۰۰۲۳۶۱۶ پیامک نمایید و یا به Info@dr-beauty.ir ایمل بزنید و منتظر جواب ما باشید، ما در ارائه رایگان خدمات مشاوره ای به یاری شما خواهیم آمد و شما را در انجام بهترین انتخاب کمک خواهیم کرد. تمام کلینیک های طرف قرار داد با دکتر زیبایی ملزم به در نظر گرفتن تخفیف های قابل ملاحضه برای شما کاربران عزیز میباشند.

منبع
دکتر زیبایی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن