کاشت ابرو

کاشت ابرو

کاشت ابرو به منظور افزایش تراکم مو های ابرو انجام می گردد، در این مقاله مفصل به کاشت ابرو خواهیم پرداخت و شما را از هزینه کاشت ابرو مطلع می کنیم و نگاهی به فیلم کاشت ابرو خواهیم انداخت، اگر نگاهی به گذشته های نه چندان دور بیندازیم در دهه های قبل ابرو های کشیده و باریک طرفدار های زیادی داشت، اما امروزه ابرو های پر و پهن مد شده است. در بسیاری از بانوان برداشتن متداول ابرو در دراز مدت سبب از بین رفتن فولیکول های ابرو و کاهش میزان تراکم مو در این ناحیه شده است از این رو برای برگرداندن تراکم بهترین و موثر ترین روش کاشت ابرو می باشد.

فیلم کاشت ابرو

 

فرآیند کاشت ابرو

کاشت ابرو دقیقا همانند کاشت مو و با همان تکنیک انجام می شود بدین شکل که فولیکول های مو از ناحیه بانک مو که برای کاشت ابرو معمولا از مو های پشت گوش استفاده می شود برداشته می شود و سپس به نواحی کم تراکم ابرو پیوند زده می شوند، روش های کاشت ابرو از گذشته ابتدا کاشت مو روش FUT بود که امروزه به کاشت مو به روش FUE تغییر پیدا کرده است.

کاشت ابرو بیشتر با هدف زیبایی انجام می شود. خانم ها بیشتر به کاشت ابرو علاقه دارند. در کلینیک کاشت ابرو، یک جلسه به طور اختصاصی به مشاوره مراجعین اختصاص دارد. در جلسه مشاوره تمامی عوارض و مشکلات احتمالی کاشت ابرو برای مراجعین گفته می شود. در زیر به برخی از این محدودیت ها می پردازیم.

سه نکته مهم کاشت ابرو

 1. موها و گرافت هایی که برای ناحیه ابرو انتخاب می شوند، از مناطقی غیر از ابرو برداشته می شوند. در بیشتر مواقع آن را از قسمت های پشت گوش انتخاب می کنند. همین جابجایی گرافت موجب می شود تا قدرت رشد آنها کمتر شود. با این وجود بیمار می تواند مدت زمانی بین ۶ تا ۹ ماه را صبر کند تا رویش ابروها مشخص شود. در صورتی که نتیجه دلخواه نباشد، می توان مجدد برای کاشت اقدام کرد.
 2. در خانم های باردار بهتر است کاشت ابرو پس از زایمان انجام شود. استفاده از مواد بی حسی موضعی که در ناحیه ابرو استفاده می شود، ممکن است برای جنین خطرناک باشد. هر چند در این مورد نظر قطعی وجود ندارد.
 3. کاشت ابرو در بانوان شباهت زیادی به کاشت مو دارد. در این روش نیز فولیکول های دارای یک یا دو گرافت استفاده و سپس سوراخ هایی ظریف کوچک در ناحیه ابرو ایجاد می شود. این سوراخ ها به حدی کوچک هستند که بعد از مرحله کاشت مشخص نخواهند بود. البته بعد از کاشت ممکن است مقداری تورم و کبودی در ناحیه چشم بوجود آید که با کمپرس گرم پس از چند روز درمان می شود و جای نگرانی نیست.

تعیین وقت مشاوره

مراحل کاشت ابرو

مراحل کاشت ابرو به چهار مرحله تقسیم می شود، نخست مرحله که به عنوان جلسه مشاوره از آن یاد می شود، به بررسی، معاینه و مشورت میان پزشک و بیمار می گذرد. در این مرحله بیمار ضمن اینکه مشکل ابروی خود را با متخصص در میان می گذارد، درخواست خود را مبنی بر چگونگی کاشت و نتیجه نهایی نیز ابراز می کند. پزشک نیز با شنیدن صحبت بیمار، روش کاشت ابرو و طرح های مورد نظر را در اختیار بیمار قرار می دهد.

طراحی ابرو

طراحی ابرو در واقع پیش بینی نتیجه نهایی است. زمانی که متخصص کاشت مو ابروی بیمار را با استفاده از مداد ابرو طراحی می کند، بیمار را در جریان نحوه درمان و نتیجه قراره می دهد. در صورتی که بیمار نسبت به طرح مورد نظر پزشک رضایت نداشته باشد می تواند در این مرحله آن را تغییر و مطابق میل خود طرح ارائه دهد.

برداشت ابرو

مرحله دوم پس از تصمیم گیری بیمار برای کاشت ابرو، جلسه درمان مشخص می شود. در این جلسه ابتدا قسمت مورد نظر که باید از آن مو برداشته شود، با استفاده از داروهای موضعی بی حس و سپس از فولیکولهای مو از ناحیه مورد نظر برداشته می شود. یکی از نکاتی که در این مرحله باید رعایت شود، استفاده از ابزارهای بسیار ظریف است تا کمترین میزان برش و در نتیجه زخم ایجاد شود. برای کاشت ابرو عموما از ناحیه پشت گوش بیمار گرافت دریافت می شود که باید زخم ایجاد شده، کم و قابل ترمیم باشد.

کاشت ابرو

مرحله سوم پس از اینکه گرافت ها برداشته شدند، در یک فضای کاملا بهداشتی نگهداری می شوند. در این فاصله پزشک اقدام به بررسی ناحیه ابروی بیمار کرده و آن را با استفاده از داروهای موضعی بی حس می کند. کاشت و پیوند گرافت های مو در این ناحیه با توجه به طرح از پیش تهیه شده انجام می شود. مدت زمان لازم برای کاشت ابروها بین ۲ تا ۳ ساعت است که در این مدت دقت پزشک و توجه او اهمیت و نقش زیادی را در نتیجه نهایی ایفا می کند.

بهبودی بیمار

در نهایت پس از اتمام کاشت ابرو، بیمار مرخص می شود که موظف است تا تمامی توصیه ها و تجویزات پزشک را رعایت کند. ممکن است تا چند روز اول در ناحیه ابرو قرمزی و تورم وجود داشته باشد که کاملاً طبیعی است و پس از چند روز بیمار بهبود می یابد. بیمار نیز می تواند از پس از یک روز به فعالیت های روزانه خود بپردازد.

نقاط مثبت کاشت ابرو

 • نیازی به برش یا بخیه ندارد.
 •  هیچ زخم قابل مشاهده ای بعد از عمل وجود ندارد.
 • زمان بهبودی ۷ تا ۱۰ روز است.
 • خونریزی  بسیار ناچیز است زیرا هیچگونه بریدگی و بخیه وجود ندارد
 • همچنین با پیوندهای بدست آمده از نقاط مختلف بدن قابل استفاده است. (پیوند مو BHT)
 • این روش همچنین در سایر نواحی بدن مانند ریش و ناحیه لب فوقانی قابل استفاده است.
 • هنگامی که توسط پزشک مناسب استفاده شود ، ظاهری بسیار طبیعی به دست می آید.
 • این یک درمان دائمی در برابر ریزش مو است.
null

فیلم کاشت ابرو

بهترین دکتر کاشت ابرو

روش FUT 

نخستین روشی که برای کاشت ابرو معرفی شد کاشت مو به روش FUT بود، این روش بدلیل ایجاد عارضه های پسا جراحی همچون درد زیاد و خونریزی و انجام جراحی در تعداد جلسات متعددی منسوخ شد

معایب این روش به شرح زیر می باشد :

 1. درد زیاد پس از جراحی
 2. خونریزی زیاد پس از جراحی
 3. فرایند انجام زمان بر و کند
 4. عدم سازگاری با خط رویش ابرو
 5. رشد نا منظم ابرو در خلاف خط رویش
 6. دوران نقاهت و مراقبت بالا

روش FUE

دومین روشی که برای کاشت ابرو معرفی شد، کاشت مو به روش FUE  بود. این روش از انجایی که با اناتومی خط رویش ابرو سازگار بود همچنین درد و خونریزی به همراه نداشت و از همه مهم تر اینکه فرایند انجام جراحی به سرعت و طی یک جلسه در یک روز انجام می شد به عنوان بهترین روش کاشت ابرو معرفی شد، این روش تا به امروز محبوب ترین روش کاشت ابرو می باشد

مزایای این روش به شرح زیر می باشد :

 1. عدم درد پس از جراحی
 2. عدم خونریزی پس از جراحی
 3. عدم دوران نقاهت و مراقبت
 4. سازگاری با خط رویش ابرو
 5. براورده کردن انتظار بهجو
 6. اجر دقیق مطابق خواسته

روش+Super FUE 

این روش یک متد پیشرفته و نو اورانه می باشد، در این روش با یک اسکنر پیشرفته موهای سر آنالیز میشود و موهای نازک و مطابق خواب ابرو می باشد را شناسایی میکند و سپس توسط دستگاه برداشت می شود .

اسکن گرافت و ترسیم روش

در این مرحله در ابتدا از مراجعه کننده اسکن  و آنالیز با دستگاه های فوق پیشرفته گرفته می شود و طی این کار با کیفیت ترین موها با ظرافت مخصوص ابرو و مطابق با خواب طبیعی ابرو مشخص و تعیین می گردد سپس در مرحله ی آنالیز عمق ریشه ها و طول انها مشخص می شود که این فرانید کمک می کند که در مرحله ی برداشت هیچگونه آسیبی به گرافت برداشت شده وارد نگردد و تقریبا ۱۰۰% گرافت های برداشت شده دارای ریشه ی سالم باشند و تمامأ پس از کاشت رویش نمایند.

علاوه بر این موارد ،گزارش بسیار دقیقی در رابطه با حالت کشسانی پوست ،میزان خون رسانی و … که اطلاعات بسیار کمک کننده جهت کاشت موفق ابروی می باشد حاصل می گردد و در پایان دستگاه بهترین و طبیعی ترین حالت کاشت ابرو جهت هر شخص و مختص به آن فرد ترسیم مینماید. در مرحله ی بعد پس از انجام اسکن و آنالیز سر و مشخص شدن نتیجه ی آن بیمار جهت انجام کاشت ابرو به کلینیک مراجعه می نماید .

اجرا کاشت ابرو 

در این مرحله نخست قسمتی از پشت سر که  بهترین منطقه جهت برداشت مشخص شده است با دستگاه+Neddel Less super FUE که فاقد هیچگونه سوزنی میباشد و کاملا بدون درد است بیحس می گردد و سپس با دستگاه +super FUE برداشت مو انجام می گردد پس از برداشت ظریفترین موها با جهت خواب طبیعی ابرو، نوبت به مرحله ی کاشت ابرو می رسد که در این مرحله با استفاده از دستگاه فوق پیشرفته +Implant super FUE عمل کاشت مطابق خواب طبیعی ابرو با حداکثر تراکم انجام می گردد .

مزایای این روش به شرح زیر می باشد :

 1. تراکم ۳ الی ۵ برابر بیشتر
 2. اسکن و آنالیز و طراحی دیجیتالی برای تشخیص سلامت فولیکول های موهای برداشت شده و انتخاب بهترین فولیکولها مطابق با خواب طبیعی ابرو
 3. بیحسی بدون درد با دستگاه بدون سوزن +Neddel Less super FUE
 4. کاشت ابرو با دستگاه +Implant super FUE با حداکثر تراکم ممکن و طبیعی ترین حالت خواب ابرو
 5. کاشت ابرو با موی طبیعی ،قابل رشد و دائمی
 6. با کمترین برش و در بسیاری از موارد بدون نیاز به برش و جراحی
 7. قابل اصلاح و رنگ کردن
 8. با تضمین رویش بر روی خواب درست ابرو
 9. طراحی بر اساس نظر بیمار قبل از کاشت حتی روی تاتو های قدیمی
 10. لیزر تراپی برای کوتاه شدن دوران نقاهت و بهبود در رشد موها

عوارض کاشت ابرو

عوارض این جراحی در هر روش نسبت به سایر روش ها متفاوت است همانطور که قبل تر به ان اشاره کرده ایم کم عارضه ترین روش کاشت ابرو کاشت ابرو به روش FUE می باشد،فرایند کاشت ابرو یک کاشت مو کوچک و ناچیز است که شامل عوارض پسا جراحی اندکی است، تزریق ماده بی هوشی تا اندازه ای دردآور است زیرا ناحیه دور چشم بسیار حساس است.

پس از جراحی  کاشت موی ابرو، ناحیه کاشت احتمالا متورم و کبود شود،با این حال پس از بی هوشی هیچ دردی احساس نمی کنید.ورم و ملتهب شدن دور چشم نیز نسبتا رایج است. ورم به سرعت، اغلب در عرض یک شب، ناپدید می شود،این جراحی دچار برخی عوارض دیگر هم هست که شامل خارش ناحیه کاشت است که گاهی به دلیل عفونت اتفاق میوفتد که باید جهت جلوگیری از دلمه بستن سریعا به پزشک تحت درمان مراجعه نمایید.

 •  درد ناشی از تزریق ماده ی بیحسی به دلیل حساسیت بالای ناحیه ی اطراف چشم ها
 •  ورم زودگذر اطراف چشم ها
 •  بیهوشی
 •  تورم پیشانی و دور چشم
 •  احتمال بروز عفونت
 •  خونریزی در زمان عمل
 •  کبودی ، التهاب و ورم در ناحیه ی ابرو
 •  ایجاد خارش زودگذر پس اتمام کاشت ابرو
 •  خارش شدید طولانی مدت که نشان دهنده ی عفونت در محل کاشت می باشد .

برای داشتن یک جراحی موفق کاشت ابرو باید به پزشک متخصص پوست و مو و با تجربه در این زمینه مراجعه شود و از انجام این کار نزد پزشکان عمومی و افراد غیرمتخصص جدا خودداری کنید. این نکته را فراموش نکنید که نباید منتظر نتیجه مطلوب در مدت کوتاهی باشید. همه جراحی های زیبایی روندی را دارند که با گذر از آن می توان به بهترین نتیجه ممکن دست یافت.

در عمل کاشت ابرو گرافت های مورد نیاز از قسمت بانک موی شما به روش های FUT، FIT و SUT که توسط متخصص مشخص می شود، برداشته می شوند. بدلیل حساسیت قسمت بالای چشم و در ناحیه ابرو ممکن است هنگام تزریق ماده بی حسی کمی احساس درد داشته باشید. سپس یک خط رویش مناسب طراحی می شود و گرافت ها با توجه به زاویه مناسب کاشته می شوند.

یک روز پس از کاشت ابرو شما می توانید به فعالیت های روزانه خود بپردازید به شرطی که عوامل تنش زا و باعث استرس را حدود یک هفته از خود دور نگاه دارید. در این مدت برخی عوارض زودگذر و محدود ممکن است به وجود آید که نباید نگران آن ها باشید زیرا شما یک عمل جراحی روی صورت خود داشته اید و این موارد طبیعی هستند.

 • مقداری ورم در اطراف چشم ها مشاهده می شود که در مدت بسیار کوتاهی رفع خواهد شد.
 • در ناحیه ی ابروهای تازه کاشته شده ممکن است مقداری التهاب و کبودی مشاهده شود.
 • پس از کاشت در ناحیه ابرو مقداری خارش به وجود خواهد آمد اما اگر این خارش در طولانی مدت از بین نرود می تواند نشانه عفونت باشد و باید با کلینیک خانه سفید تماس بگیرید.

نتایج

بدون در نظر گرفتن دلیل ریزش ابرو ، بهترین و موثرترین راه برای بازگشت موی ابرو جراحی و کاشت ابرو است. موهای کاشته شده از پشت سر بیمار به سرعت و از همان ابتدا شروع به رشد می کنند و پس از یک تا دو سال فرایند رشد کاهش پیدا میکند تا ابرو نمایی طبیعی تر به خود بگیرد و این مسئله به دلیل تاثیری است که پوست ابرو بر نواحی موی ابرو میگذارد و “تسلط دریافت کننده” نام دارد.

دوران نقاهت 

معمولا کاشت ابرو دوران نقاهت و مراقب خاصی ندارد، البته روش کاشت ابرو تعیین کننده اصلی شرایط می باشد که ممکن است نسبت به شرایط دیگر متفاوت باشد، در کاشت مو به روش FUE کمتر از ۲۴ ساعت بهجو می تواند به فعالیت عادی و روزمره گی خود ادامه دهد.

دلایل ریزش ابرو

عوامل ریزش ابرو بدلایل متعددی مانند تغذیه نامناسب، بیماری های پوستی، استرس ، شیمی درمانی و غیره بوجود می آید، بسیاری از مردم می خواهند که موهای این ناحیه از صورت خود را ترمیم کنند چرا که داشتن ابروهای زیبا علاوه بر زیباتر نشان دادن چهره فرد می تواند موجب تقویت اعتماد به نفس وی بخصوص در خانمها شود.

البته عوامل دیگری در ریزش ابرو نقش دارند که یکی از  آنها کم کاری تیروئید است. عامل دیگر کندن بیش از حد ابرو توسط فرد و یا برداشتن بیش از حد در اصلاح ابرو است که منجر به از دست دادن بخش هایی از فولیکول موی ابرو به صورت جزیی یا تمام آن شود. همچنین زخم ها ، تصادفات ، درمان های منوط به سرطان پوست و یا جراحی های در ناحیه ابرو همگی از جمله دلایل ریزش موی ناحیه ابرو هستند.

برخی افراد نیز با ابروهای نازک به دنیا می آیند و کاشت ابرو را انتخاب می کنند تا به ابروهایی ضخیم تر و پرتر دست یابند تا قاب مناسبی به چشمانشان بدهند و صورت و چشمانی جذاب تر داشته باشند .

هزینه کاشت ابرو

کاشت ابرو همانند کاشت مو از سه مرحله برداشت، نگهداری و پیوند تشکیل شده است که نحوه انجام آن در روش های مختلف و همچنین مراکز مختلف متفاوت است لذا همین امر باعث شده که هزینه تقریبی کاشت ابرو در مراکز مختلف و همچنین روش های مختلف دارای تفاوت هایی باشد.

بنابراین هزینه کاشت ابرو ارتباط مستقیمی با دستمزد جراح و کلینیک ارائه خدمات و تجهیزات مورد استفاده دارد البته نوع روش انتخابی خود مهم ترین عامل در تعیین هزینه کاشت ابرو می باشد. میانگین قیمت کاشت ابرو در تهران و در کلینیکی با تجهیزات بالا توسط متخصص پوست و مو بین ۴ تا ۶ میلیون تومان می باشد.

علت از دست رفتن ابروها

 • تروما یا ضربه از طریق جراحت ، تصادف ، سوختگی،‌مواد شیمیایی، برق گرفتگی، رادیوتراپی
 • مادرزادی
 • بیماری های پوست و مو
 • اصلاح کردن ابرو در خانم ها یا اقایان در طولانی مدت
 • تاتو
 • بیماریهای هورمونی
 • اعمال جراحی در منطقه ابرو ها

کاندید کاشت ابرو

در ابتدا باید علت کاهش یا از بین رفتن ابرو بررسی شود چراکه در برخی از موارد بدون درمان علت حتی کاشت ابرو هم نمی تواند درمان دائمی باشد و امکان ریزش مو های کاشته شده ابرو در صورت عدم درمان بیماری وجود دارد. بهترین کاندید کاشت ابرو کسانی هستند که

 • اصلا ابرو نداشته باشند
 • قسمتی از ابرو را کاملا از دست داده باشند
 • پوست سالم در منطقه مورد نیاز کاشت داشته باشند

بیشترین مراجعان کاشت ابرو خانم هایی هستند که به دلیل اصلاح زیاد یا نامناسب یا تراشیدن ، موی ابروی خود را از دست داده اند این افراد در بیشتر موارد و برای جبران ابرو آن را تاتو می کنند بنابراین ما با دو حالت برخورد می کنیم

 1. افرادی که از تاتوی خود راضی بوده و می خواهند در محل تاتو کاشت ابرو انجام دهند.
 2. افرادی که از تاتوی خود ناراضی اند و مایل اند آن را پاک کرده و سپس با طراحی دیگر کاشت ابرو انجام دهند.

هزینه کاشت ابرو

پکیج طلایی کاشت ابرو

در سال ۱۳۹۹
۵ میلیون تومان
 • + توسط متخصص پوست و مو
 • + کاشت ۸۰۰ گرافت ابرو
 • + در مرکز فوق تخصصی کاشت

پکیج نقره کاشت ابرو

در سال ۱۳۹۹
۳ میلیون تومان
 • + توسط متخصص پوست و مو
 • + کاشت ۳۰۰ گرافت ابرو
 • + در مرکز فوق تخصصی کاشت

سوالات متداول

نتیجه عمل کاشت ابرو چیست ؟

بعد از انجام عمل کاشت ابرو و قرار گرفتن موهای بیشتر و پرتر در ناحیه صورت و ابرو، نتیجه آن ابروها ، چشم ها و درنهایت صورت زیباتری به صورت بهجو میبخشد.

چه کسانی برای کاشت ابرو مناسب نخواهند بود ؟

 • افرادی که دچار مشکلات قلبی عروقی هستند
 • افرادی که دچار نارسایی های کلیوی و شیمی درمانی میشوند

ابروهای کاشته شده بعد از چند روز نمایان خواهند شد ؟

رشد موهای جدید در ناحیه ابرو را میتوانید بعد از چند ماه ببینید، اما روند بهبود نتایج این عمل تا یک سال بعد از کاشت همچنان ادامه پیدا خواهد کرد.

آیا در عمل کاشت ابرو از موهای طبیعی خودم استفاده میشود ؟

بله ، درعمل کاشت که بیشتر از موهای ناحیه پشت گوش با روش های FUG و FUE از پوست سر برداشت و عملیات کاشت انجام میشود.

نحوه شستشوی صورت بعد از انجام عمل کاشت ابرو به چه صورت میباشد ؟

بعد از انجام عمل کاشت ابرو برای شستشوی صورت و ناحیه ابروها از آب داغ استفاده نشود. همچنین از ایجاد فشار بر روی موهای کاشت شده در ناحیه ابرو خود داری نمایید.

کاشت ابرو چه مدت طول خواهد کشید ؟

مدت زمان این روش بستگی به مقدار موهایی که قرار است کاشته شوند دارد. روند کاشت ابرو حداقل ۲ تا ۳ ساعت طول خواهد کشید و اگر نیاز به کاشت بیشتری در ناحیه ابرو وجود داشته باشد این روند تا ۵ ساعت نیز زمان خواهد برد. دلیل زمان بر بودن این روش به این دلیل است که هر تار مو باید دقیقا در جای خودش روی ابرو کاشته شود و نیاز به دقت و توجه خاصی دارد.

بعد از انجام کاشت ابرو از چه چیزهایی پرهیز کنم ؟

زمان بازیابی و ترمیم در این شیوه در حدود پنج تا هفت روز است، در حالی که این امکان دارد که پوسته هایی در اطراف ناحیه پیوندی در هفته های اول به وجود بیاید. همچنین جوش های صورتی رنگی نیز در اطراف محل کاشت ابرو ظاهر شوند، که این ها می توانند بعد از یک هفته از بین بروند و فرد ظاهری طبیعی داشته باشد. 

چقدر طول می کشد که من بتوانم بعد از کاشت ابرو به سر کار برگردم ؟

به صورت معمول شما بعد از انجام این عمل می توانید بعد از سه تا پنج روز به سر کار خود بازگردید و فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرید. در طول این مدت بسیاری از نشانه های جراحی و عمل کاشت ابرو به صورت کامل از بین رفته اند و ظاهر موهای شما به صورت طبیعی خواهد بود.

آیا این روش دائمی است ؟

بله، کاشت ابرو با جراحی، روشی دائمی برای نازک شدن ابرو است. شما رشد طولانی مدت ابرو را همانند ابرو های اصلی خود خواهید داشت. همانند موهای دیگر مناطق هم ریزش خواهید داشت هم رشد و احیای مجدد.

در کاشت ابرو نیاز به چند پیوند مو داریم ؟

کل فرآیند جراحی اغلب ۵۰ الی ۱۰۰ پیوند مو و یا بیشتر نیاز دارد. تعداد پیوند های مو در هر فرد متفاوت بوده و به ارزیابی قبل از عمل جراح بستگی دارد.

منبع
دکتر زیبایی
دکمه بازگشت به بالا
مشاوره رایگان