قوانین کپی رایت

کپی رایت مقاله

درود بر شما چنانچه تمایل به کپی برداری از مقالات و محتویات را دارید اگر مقاله متعلق به دکتر زیبایی بود از شما دوستانه خواهش می کنیم برای رعایت حقوق ما لینک وبسایت دکتر زیبایی را در مقاله کپی شده درج کنید این لینک به ادرس https://dr-beauty.ir که صفحه اصلی وبسایت دکتر زیبایی میباشد در دسترس است. برای مشاهده منابع و صاحب اثر در هر مقاله و مطلب به انتهای صفحه سمت راست دقت فرمایید.

 

اگر مقاله متعلق به دکتر زیبایی نبود

در انتهای هر صفحه ما منبع را مشخص کرده ایم اگر منبع دکتر زیبایی نبود در اینصورت به وبسایت صاحب اثر رفته و قوانین کپی رایت را مشاهده کنید.

سوال ؟!!!

درج لینک به دکتر زیبایی با دستور فالو باشد یا انفالو ؟ طبق قوانین دکتر زیبایی هیچ فرقی ندارد فقط درج لینک اهمیت دارد.

سوال ؟!!!

اگر وبسایت و یا وبلاگی اقدام به باز نشر مقاله بدون در نظر گرفتن قوانین صاحب اثر کند صاحب اثر چگونه متوجه می شود ؟

صاحب اثر به راحتی در چند ثانیه به کمک ابزار های زیر با جستجوی متن محتوای خود مطلع می شود چه سایت و وبلاگی مقاله او را کپی کرده است.

  • google
  • plagscan
  • edubirdi

تذکر

مشاهده شده است که در بعضی از وبسایت ها فقط نام دکتر زیبایی در قسمت منبع درج شده است و هیچ لینکی از دکتر زیبایی وجود ندارد که این رفتار خود نوعی بی اخلاقی در باز کردن قوانین از سر میباشد لازم به ذکر است که این رفتار خلاف قوانین حق نشر دکتر زیبایی است و باز نشر دهنده مقالات دکتر زیبایی ملزم به درج لینک اصلی وبسایت دکتر زیبایی همراه با نام بردن دکتر زیبایی به عنوان منبع می باشد.

کپی رایت فیلم

هر گونه فیلم ویدیو کلیپ و محتوا دیداری که در مراکز دکتر زیبایی و رسانه اختصاصی دکتر زیبایی تهیه شود اعم از فیلم های اموزشی و جراحی و مصاحبه ها حتما با لوگو از سوی ما پخش میشوند حذف لوگو از روی فیلم و باز پخش در وبسایت و وبلاگ حتی سوشیال مدیا هایی نظیر تلگرام غیر قانونی بوده البته انتشار فیلم ها به نحوی که لوگو دکتر زیبایی قابل مشاهده باشد هیچ مانعی ندارد.

برخورد دکتر زیبایی با کپی بدون درج لینک چیست؟

چنانچه دکتر زیبایی نقض قوانین بوسیله کپی برداری مطالب بدون درج لینک مشاهده کند سعی می کند بر پایه معرفت و اخلاق رفتار کند و قبل از گزارش به سازمان جهانی DMCA با مدیر وبسایت یا وبلاگ تماس گرفته و نقض قوانین را اعلام و درخواست اصلاح و درج لینک کند. این تماس بر پایه ارسال ایمیل خواهد بود و چنانچه ادمین سایت پاسخی ندهد روند قانونی گزارش در دستور کار خواهد گرفت.

در صورتی که ما مقاله های شما را نا خواسته کپی کردیم

دکتر زیبایی در کمتر از ۵ درصد مقاله های خود اقدام به بازنشر مقاله های سایر وبسایت ها و منابع مطمئن می کند و قبل از انتشار به قوانین کپی رایت وبسایت میزبان دقت می کند اگر شما مقاله خود را در وبسایت ما یافتید در حالی که اشتباهاً نام یک وبسایت دیگری را به عنوان منبع درج کرده بودیم این به آن معناست که ما مقاله را از وبسایت معرفی شده برداشته و در آنجا نامی از شما به عنوان منبع اصلی یا صاحب اثر مشاهده نکرده ایم با این حال این موارد و شکایات خود را از طریق ایمیل  به ادرس Info@dr-beauty.ir به اطلاع ما برسانید.

مطالبی که در ادامه مشاهده می کنید صرفا جهت فرهنگ سازی نوشته شده است

کپی رایت چیست

به طور کلی به برداشتن هر گونه اثری ( چه در قالب مقاله و فیلم یا عکس و کتاب و ….) که مطلق به شخص حقیقی و یا حقوقی دیگری است و به ما تعلق ندارد کپی برداری می گوییم و باز نشر این اثر را در وبسایت و یا وبلاگ و سوشیال مدیا و هر جایی اعم از دنیا مجازی یا حقیقی خود مانند روزنامه و یا مجله را رایت یا به فارسی بازنشر  یا حق نشر می نامیم.

قوانین کپی رایت جهانی 

کپی رایت در هر مورد ممکن است قوانین متفاوتی داشته باشد و تعیین کننده قوانین در هر مورد فقط مالک حقیقی و یا حقوقی آن اثر است و قوانین کشوری و بین المللی افراد را ملزم می کند که تابع قوانین صاحب اثر اقدام به باز نشر کنید حال این قوانین ممکن است در یک اثر توسط مالک آن با دریافت پول انجام شود و در یک اثر فقط با نام بردن از صاحب اثر به هر حال ما ملزم به رعایت هر قوانینی از صاحب اثر هستیم.

چرا رعایت حقوق صاحب اثر مهم است

از نظر اخلاق عرف و تمام قوانین کشور ها در دنیا ملزم به رعایت قوانین مالک اثر هستیم یک اثر با زحمت و هزینه ایجاد می شود به طور مثال نشر یک مقاله ۲۰۰۰ کلمه ای در دکتر زیبایی حدود ۴ تا ۸ ساعت زمان مقاله نویسی و ترجمه و هزینه های جانبی و نیرو های انسانی در بر دارد شما می توانید رایگان بدون پرداخت هزینه از این مقالات و امکانات استفاده کنید اما نام نبردن دکتر زیبایی به عنوان منبع و عدم درج لینک یک بی اخلاقی بزرگ است.

حمایت سازمانها از حقوق مالک اثر 

تمامی سازمان های دولتی و خصوصی و شرکت های بین المللی حامی حقوق صاحب اثر هستند گوگل در بیانه ای که در زیر می بینید اعلام کرده است که پس از شکایت صاحب اثر لینک انرا از سرچ مورد نظر حذف کرده و گزارش حذف را به سازمان lumen ارسال می کند.

قوانین کپی رایت در دکتر زیبایی

 

پس از شکایت صاحب اثر 

پس از شکایت صاحب اثر در کمتر از چند روز پرونده شکایت به DMCA وارد و پس از بررسی و داوری این سازمان اگر وبسایت مذکور حقوق کپی رایت را نقض کرده باشد لینک جستجو وبسایت محتوا کپی شده از تمامی موتور های جستجو گوگل و بینگ و یاهو و … حذف می گردد

عکس زیر یک مثال از گوگل در برخورد با یک وبسایت ایرانی که اقدام به کپی کردن یک مقاله در موضوع عمل بینی کرده بود پس از شکایت صاحب اثر و بررسی های لازم سایت مذکور از سرچ کلمه *عمل بینی* برداشته شد.

قوانین کپی رایت در کتر زیبایی

 

همگی با هم و دست در دست هم به حقوق یکدیگر احترام بگذاریم

منبع
دکتر زیبایی
دکمه بازگشت به بالا
مشاوره رایگان