تزریق ژل به چانه

تزریق ژل به چانه

عمل زیباسازی چانه بدون جراحی، یک گزینه بسیار خوب برای افرادی است که دوست دارند اندازه، شکل یا فرم نیمرخ چانه خود را بدون آنکه مجبور به انجام عمل جراحی باشند، اصلاح کنند.

اگر شما هم دوست دارید کوچکی و پژمردگی حالت چانه خود را برطرف کنید یا خط فک قوی‌تر و برجسته‌تری داشته باشید، عمل پروتز چانه بدون جراحی می‌تواند راهکار ایده‌آلی برای دستیابی به اهداف مورد نظر شما باشد.

اگر فکر کردن مداوم به اینکه چانه شما بدشکل است یا خیلی به طرف بیرون آمده است، باعث نگرانی و اضطراب برایتان شده است، پس احتمالاً شما کاندیدای مناسبی برای عمل پروتز چانه بدون جراحی خواهید بود. اصلاح شکل چانه یا فرم نیمرخ آن، اغلب باعث زیباتر شدن چهره هر فرد به حدی چشم‌گیر خواهد شد.

اهمیت تزریق ژل به چانه 

امروزه زاویه‌دار کردن فک یکی از عمل‌های زیبایی رایج می باشد .برخی از افراد به طور طبیعی، دارای خط فک پهن می‌باشند. این وضعیت که در اثر بزرگ شدن بیش از حد عضله‌ی ماستر به وجود می‌آید، در افرادی که براکسیزم داشته (به طور ناخودآگاه دندان قروچه می‌کنند) و یا زیاد آدامس می‌جوند ایجاد می‌شود.

صورت زاویه‌دار و V مانند، در همه جای دنیا به عنوان زیباترین حالت صورت پذیرفته‌شده است. زاویه‌ی ایده‌آل بین سطح قائم و خط فک برای زیبا به نظر رسیدن، بین ۴ تا ۹ درجه به سمت داخل می‌باشد. برخی از مشکلات مربوط به صورت که این حالت ایده‌آل را خراب می‌کنند عبارت‌اند از فک مربعی (به دلیل بزرگ شدن بیش از حد عضله‌ی ماستر)، داشتن غبغب و یا رشد نکردن چانه.

هنگام استفاده از روش تزریق فیلر ژل و چربی، حتی با کمی تزریق ژل در چانه امکان ایجاد تغییرات شگرف در ظاهر فرد وجود دارد.

انجام این کار همچنین می‎تواند به بهتر شدن خط فک و در بسیاری از موارد ایجاد یک ظاهر مناسب‎تر برای گردن کمک کند. در نتیجه برای افرادی که به دنبال ایجاد برخی تغییرات در ظاهر چانه خود هستند، زاویه‎دار کردن چانه با تزریق می‎تواند نتایج شگفت‎انگیز برای بیمار به همراه داشته باشد.

کاربردهای اصلی تزریق چربی و ژل

 • درمان افتادگی خط چانه: اضافه کردن حجم به خط چانه

اگر شما متوجه شده اید که علائم افتادگی پوست در اطراف گردن و خط چانه در صورت شما شروع شده است، استفاده از پر کننده های ژل و چربی و یا تقبل قیمت پروتز چانه می تواند به شما برای رفع مشکل کمک کند. در این حالت با جایگزین کردن حجم از دست رفته در نواحی مشخص صورت و خط فک، پوست این ناحیه بالا کشیده می شود و ظاهر گردن بهبود پیدا می کند.

 • درمان چین و چروک چانه: پر کردن و حذف خطوط چین و چروک

اکثر افراد با گودی و یا ظاهر چین و چروک چانه خود مشکل دارند. در صورت وجود این مشکل شما می توانید از تزریق چربی و تزریق ژل در چانه برای درمان مشکل استفاده کنید. در این حالت پر کننده های پوستی ناحیه های دارای فرو رفتگی، چین و چروک و افتادگی را پر کرده و پوست چانه را هموار می کنند.

 • درمان عقب بودن چانه و خط فک ضعیف: بهبود خط فک

اگر شما از ظاهر خط فک خود به خاطر عقب رفتن چانه یا ضعیف شدن آن ناخشنود هستید، می توانید از روش درمانی غیر تهاجمی تزریق ژل در چانه استفاده کنید. در این حالت متخصصان این کلینیک می توانند ترکیبی از ژل یا چربی را برای جلو آوردن چانه، زیبایی چانه و ایجاد خط فک مورد نظر شما مورد استفاده قرار دهند.

اغلب پروتز چانه با تزریق چربی و ژل همچنین می تواند به ایجاد یک ظاهر قوی برای چانه شما کمک کند. این روش یک راهکار ایده آل برای مردانی است که به دنبال خط چانه قوی و صاف هستند.

به این ترتیب برای کسانی که خط فک ضعیف دارند، تزریق ژل و چربی می تواند یک ظاهر مناسب برای فرد ایجاد کند. متخصصان پوست این مرکز دارای تجربه و دانش کافی برای اصلاح خط فک شما برای دستیابی به بهترین ظاهر ممکن با استفاده از تزریق ژل هستند.

مزایای روش‌های غیر جراحی برجسته کردن چانه 

حجیم کردن چانه به روش غیر جراحی مزایای فراوانی دارد و می‌تواند نسبت به روش معمول حجیم کردن چانه با پروتزها  مزیت‌های مهمی ارائه دهد.

 • روش ایمن، حداقل تهاجمی
 • نتایج بلافاصله قابل مشاهده
 • درمان برگشت‌پذیر (در صورتی که شخص چیزی را که می‌بیند دوست ندارد، می‌توان آن را برگرداند).
 • بهبودی سریع (اکثر بیماران می‌توانند روز بعد به سر کار بازگردند).
 • کانتور چانه دقیق و قابل تنظیم
 • ظاهر طبیعی و نتایج خوش‌آیند زیبایی

نحوه درمان :

در زمان تزریق چربی، مقدار کمی از چربی گرفته شده از خود فرد، به صورتش با استفاده از سوزن های بسیار کوچک تزریق می شود. این تزریق معمولاً به کمتر از ۳۰ دقیقه زمان با توجه به تعداد تزریق های لازم نیاز دارد. در این حالت شما ممکن است ناراحتی بسیار کمی را احساس نمایید.

اگر شما قصد استفاده از روش تزریق چربی در چانه را دارید، باید قبل از تزریق مقداری چربی اضافی از سایر اندام های بدن شما که چربی اضافی دارند برداشته شود که این اندام ها می تواند شامل باسن، ران، و یا شکم باشد، عوارض تزریق چربی در چانه ناچیز بوده و شامل کبودی یا درد مختصر بعد از تزریق میباشد .

در ادامه چربی جمع آوری شده برای تزریق تصفیه شده و سلول های چربی از آن جدا می شوند. مابقی مراحل عمل جراحی پروتز چانه با تزریق چربی و ژل همانند هم می باشد. این مراحل به شرح زیر است:

 • مرحله ۱: ارزیابی

در ابتدا پزشک متخصص پوست به خواسته های شما گوش کرده و وضعیت ظاهر صورت و پوست شما را بررسی می کند. در این مرحله نواحی خاص چانه و خط فک که نیازمند بزرگ کردن با استفاده از ژل و چربی، مشخص می شود.

 • مرحله ۲: تهیه یک طرح

در این مرحله، پزشک متخصص نقاط استراتژیک را بر روی چانه یا فک مشخص می کند تا به این ترتیب بتواند راهنمای لازم را برای تزریق ژل و چربی به چانه را در اختیار داشته باشد.

 • مرحله ۳: تمیز کردن ناحیه

در این مرحله، محل های تزریق در چانه با استفاده از مواد آنتی بیوتیک تمیز می شوند. سپس یک ماده بی حسی موضعی برای بی حس کردن ناحیه مورد نظر استفاده می شود.

 • مرحله ۴: تزریق

پروتز چانه و پروتز فک با تزریق ژل و چربی فقط به چند دقیقه زمان نیاز دارد و در هر محل فقط چند ثانیه طول خواهد کشید.

 • مرحله ۵: تمیز کردن و استفاده از یخ

در مرحله آخر علامت های گذاشته شده روی پوست برای پروتز فک تمیز می شوند و به شما پیشنهاد می شود از بسته یخ برای کاهش ورم و ناراحتی های موقت بر روی محل تزریق استفاده کنید. در این زمان شما باید توجه داشته باشید که به نواحی درمان شده فشار وارد نکنید، زیرا انجام این کار می تواند باعث حرکت ژل و چربی در محل تزریق شود.

بهبودی :

بزرگ کردن و جلو آوردن چانه با استفاده از روش های غیر جراحی باعث ایجاد ورم جزئی در ناحیه مورد نظر می شود و گاهی اوقات مقداری کبودی و حساسیت در این ناحیه ایجاد می شود. این علائم نباید بیش از دو تا سه روز دوام داشته باشد.

اکثر افراد می توانند به فعالیت عادی خود در روز بعد از تزریق ژل و چربی در چانه، باز گردند اما باید از پانسمان و پوشش مناسب بر روی چانه خود استفاده کنند.

ریکاوری پس از بزرگ کردن چانه با استفاده از روش قدیمی و سنتی آن (عمل جراحی چانه) به هفت تا ده روز زمان نیاز داشت و در این دوره بیمار با درد، کبودی، و ورم در ناحیه تزریق مواجه بود. علاوه بر این بخشی از ورم ایجاد شده برای چند ماه ماندگاری و دوام داشت.

اگر برای درمان برش و شکاف در داخل دهان ایجاد شده بود، لازم بود پس از درمان غذاهای نرم مصرف شده و از روش های مخصوص طبق توصیه پزشک برای مسواک زدن استفاده شود. اما در روش تزریق ژل و چربی در چانه این مشکلات وجود نخواهد داشت.

نتایج :

با توجه به اینکه روش قدیمی بزرگ کردن چانه نیازمند استفاده از ایمپلنت یا پروتز می باشد، حجیم شدن چانه نمی تواند به صورت کاملاً از پیش تعیین شده، دارای نتایج مطلوب برای زیبایی چانه شما باشد. علاوه بر این پس از جراحی همواره امکان حرکت ایمپلنت و ایجاد ظاهر نامطلوب به خاطر آن وجود دارد.

با تقبل هزینه تزریق ژل به چانه ، ژل و چربی استفاده شده برای بزرگ کردن چانه بدون نیاز به عمل جراحی در مقادیر کم استفاده می شود و بطور دقیق در محل های خاص تزریق می شود و به این ترتیب امکان کنترل موثر بر روی اندازه و ظاهر ایجاد شده، وجود دارد.

به خاطر اینکه در این حالت مواد تزریق شده بخشی از پوست شما خواهند شد، ژل و چربی استفاده شده با ایجاد تغییر در ظاهر صورت شما (تغییرات ناشی از بالا رفتن سن)، تغییر می کنند و به این ترتیب همواره ظاهر طبیعی صورت و چانه بیمار حفظ می شود.

تزریق چربی به چانه

تزریق چربی به چانه یک روش غیر جراحی برای فرمدهی و برجسته کردن چانه می باشد در این روش زیبایی از چربی خود بیمار برای تزریق در چانه استفاده خواهد شد

مزایای تزریق چربی در چانه چیست؟

مزایای تزریق چربی به چانه عبارتند از:

 • استفاده از چربی خود بیمار (مشتق از خود)
 • چربی از ناحیه باسن، پهلوها، ران‌ها، یا شکم گرفته شده است، و یک کانتور باریک‌تر برای شما ایجاد می‌کند.
 • چربی منتقل شده اغلب می‌تواند ظاهری دوباره جوان شده را برای پوست روی هم قرار گرفته ایجاد کند.
 • نتایج می‌توانند ظاهر و احساسی بسیار طبیعی داشته باشند.
 • نتایج به طور بالقوه می‌توانند عمر طولانی داشته باشند.

چگونگی تزریق چربی در چانه

این روش معمولا تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود و بسته به میزان لیپوساکشن و ناحیه تحت درمان، بین ۱ تا ۴ ساعت طول می‌کشد.

این روش شامل ۳ مرحله است:

۱) برداشت

۲) تصفیه و انتقال

۳) قرار دادن

برداشت

 • محلول حاوی لیدوکائین (منجمد) و اپی نفرین به داخل ناحیه اهدا کننده تزریق می‌شود (آماس کرده).
 • برش‌های کوچک در مکان‌های مجزا برای قرار دادن یک لوله نازک متصل به ساکشن (کانولا) استفاده می‌شوند.
 • کانول برای جمع آوری چربی و مکش آن از نواحی مورد هدف استفاده می‌شود.

تصفیه

 • چربی جمع آوری شده معمولا با سانتریفیوژ یا یک دستگاه تصفیه، پردازش و تصفیه می‌شود.
 • چربی خالص سپس به سرنگ‌های کوچک که برای تزریق استفاده می‌شوند، منتقل می‌شود.

قرار دادن

 • ناحیه مورد نظر که باید بزرگ شود (چانه) استریلیزه می‌شود و یک برش کوچک در یک مکان مجزا ایجاد می‌شود.
 • سپس یک سوزن یا کانولا به داخل چانه وارد شده و خارج می‌شود. با هر عبور یک خط کوچک از چربی به دقت در سطح بافت طبیعی قرار می‌گیرد.
 • این روند تا زمانی که نتیجه مورد نظر به دست نیامده باشد تکرار می‌شود.

این روش‌ها برای چه کسانی مناسب است؟ 

درمان‌های حجیم کردن چانه با تزریق ژل‌ها  یا تزریق چربی برای بیماران زیر توصیه می‌شود:

 • بزرگسالانی که در مورد شکل چانه خود نگرانی دارند و مایلند آن را تغییر دهند.
 • بزرگسالانی که به علت روند طبیعی پیری یا بی‌ثباتی وزن برجستگی چانه کمی دارند.
 • بزرگسالانی که ترجیح می‌دهند چانه مخروطی‌تری داشته باشند.
 • بزرگسالانی که تمایل به اصلاح بی‌قاعدگی چانه‌شان دارند.

به طور کلی، بزرگسالان مرد و زن متقاضیان خوبی برای انجام روش بزرگ کردن چانه با تزریق هستند، به شرطی که شرایط سلامتی کلی خوبی داشته باشند.

مراقبت‌های بعد از تزریق چربی به چانه

شاید در چند روز اول خونریزی از دهانتان داشته باشید. اگر جراحی از دهانتان انجام گرفته باشد، طبیعی است. باید انتظار کمی تورم در صورت و گردنتان داشته باشید. شاید تورم در روز بعد از عمل به نسبت همان شب اول بدتر گردد. برای کنترل تورم بهتر است با سر بالا گرفته شده بخوابید.

به این حالت که به پشت بخوابید و سرتان را روی چندین بالش قرار دهید، یا برای چند شب روی صندلی متحرک بخوابید.

در اولین شب بعد از جراحی باید غذای سبک و بدون نیاز به جویدن بسیار بخورید. معمولا لب پایینی تا مدتی بعد از جراحی بی‌حس است، پس باید هنگام خوردن مواظب باشید و مطمئن باشید که غذا خیلی داغ نیست.بعد از جراحی فعالیت عضلانی لب‌ها موقتا دگرگون می‌شود و شاید در ابتدا خوردن کمی سخت باشد.

فعالیت عضله‌ها به موقع به حالت عادی برمی‌گردد.

مراقبت‌های ضروری دیگر عبارتند از:

 • تا ۶ هفته از فشار به چانه توسط دست و یا هنگام خواب جلوگیری کنید.فشار خطر حرکت چربی تزریقی را در پی دارد.
 • می‌توانید روز بعد از عمل صورتتان را بشویید یا دوش بگیرید. سعی کنید چسب یا نوارهای استریل را تا ۳ روز نگه دارید. وقتی چسب‌ها شل شد، برشان دارید.
 • شاید دندان‌هایتان را عادی بشویید ولی  اگر تزریق چربی از دهان انجام گرفته،مواظب ناحیه‌ی شکاف خورده باشید.
 • از فعالیت جسمانی زیاد و خم شدن بپرهیزید
 • تا چند هفته از خندیدن، لبخند زدن و حرکات صورت شدید خودداری کنید تا از حرکت چربی تزریق شده ممانعت کنید.
 • تورم بعد از جراحی به طور موقت ناحیه‌ی چانه‌تان را خیلی بزرگ نشان خواهد داد. چند هفته طول می‌کشد تا ورم بخوابد، بنابریان نگران نباشید، اگر جراحی چانه‌تان را گنده‌تر ساخته. به موقع به حالت درستش برخواهد گشت.

عوارض تزریق ژل به چانه

روش بدون جراحی بزرگ کردن چانه ( تزریق ژل و چربی در چانه) فاقد خطرات روش های جراحی است. در این حالت از ایمپلنت یا پروتز ثابت استفاده نمی شود و به همین خاطر خطر حرکت یا ایجاد عفونت در محل وجود ندارد.

ژل های تزریق شده پس از تزریق از جای خود حرکت نمی کنند و در عمل بخشی از پوست شما خواهند شد. علاوه بر این موارد احتمالی عفونت به خاطر تزریق ژل بسیار نادر هستند.

از عوارض پروتز چانه نیز میتوان به این مورد اشاره کرد که ممکن است پروتز چانه به ویژه در مراحل اولیه پس از جراحی جابجا شود.

هزینه تزریق ژل به چانه

قیمت و هزینه تزریق ژل به چانه عنوان درمانی بدون جراحی بزرگ کردن چانه با توجه به نوع پر کننده استفاده شده (ژل یا چربی) و مقدار تزریق مورد نیاز برای دستیابی به ظاهر دلخواه متفاوت می باشد.

در این حالت هر فرد دارای شرایط خاص و منحصر به فرد است پس قطعا هزینه تزریق ژل چانه متفاوت است به همین خاطر لازم است برای اطلاع از هزینه پروتز چانه با روش تزریق، یک جلسه مشاوره با متخصص پوست باید انجام شود تا بتوان یک برنامه درمانی مناسب برای دستیابی به نتایج دلخواه شما طراحی کرد و از قیمت تزریق ژل  و همچنین هزینه تزریق چربی مطلع شد.

زیبایی چانه اثر زیادی بر جوان به نظر رسیدن چهره دارد، از این رو نیاز به یک روش درمان برای حجیم کردن، اصلاح خط فک و بزرگ کردن چانه می باشد که بر خلاف روش قدیمی جراحی پروتز چانه نه تنها خطرات کمی داشته باشد، بلکه بتوان نتایج آن را قبل از عمل بطور کامل مشخص کرد.

به همین دلیل امروزه از روش های بدون جراحی وکم خطر تزریق چربی و تزریق ژل چانه استفاده می شود، تا پزشک بتواند علاوه بر مزایای ذکر شده، ظاهر زیبا و طبیعی را برای چانه فرد ایجاد کند.

مطالب مرتبط با عمل های چانه

علاقه مند به مطالعه هر بخشی از انواع عمل های زیبایی چانه هستید بر روی ان کلیک کنید

تزریق ژل به چانه
 • بررسی انواع عمل های زیبای چانه
 • بررسی انواع عوارض عمل های زیبایی چانه
 • بررسی انواع قیمت عمل های زیبایی چانه
 • بررسی روشهای مراقبتی بعد از عمل چانه
 • بررسی بهترین پزشکان و کلینیک های زیبایی چانه
۵

مشاوره رایگان

چنانچه به دنبال مشاوره رایگان جهت یافتن بهترین و ارزان ترین پزشکان جراح زیبایی در اطراف خود هستید با شماره همراه  ۰۹۹۰۱۴۰۰۰۴۸ تماس حاصل فرمایید و یا از طریق چت آنلاین با ما ارتباط برقرار کنید، همچنین می توان کلمه مشاوره را به سامانه ۵۰۰۰۲۳۶۱۶ پیامک نمایید و یا به Info@dr-beauty.ir ایمل بزنید و منتظر جواب ما باشید، ما در ارائه رایگان خدمات مشاوره ای به یاری شما خواهیم آمد و شما را در انجام بهترین انتخاب کمک خواهیم کرد. تمام کلینیک های طرف قرار داد با دکتر زیبایی ملزم به در نظر گرفتن تخفیف های قابل ملاحضه برای شما کاربران عزیز میباشند.

منبع
دکتر زیبایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
مشاوره رایگان