کوچک کردن سینه مردان

کوچک کردن سینه مردان 

ژینکوماستیا (Gynecomastia) یا کوچک کردن سینه یک فرایندی است که طی یک جراحی سینه مردان را کوچک خواهد کرد

مردان نیز می توانند سینه های بزرگ و نا مطلوبی داشته باشند. این حالت با نام ژینکوماستیا شناخته شده است و می تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد. افزایش غده های پستانی در دوران بلوغ نرمال است اما اگر بیش از اندازه رشد کند، می تواند ظاهر زنانه ای به سینه بدهد. ژینکوماستیا می تواند به علت بعضی از درمان های پزشکی مانند هورمون تراپی نیز باشد.

این وضعیت حتی می تواند به خاطر تجمع چربی رخ داده باشد، آنگاه با نام pseudogynecomastia شناخته می شود. این حالت در تغییر زیاد وزن اتفاق می افتد.

ژینکوماستی معمولا ناشی از تغییرات هورمونی دوران بلوغ است. در بیشتر مردان، رشد سینه در دوران بلوغ موقتی است اما در برخی از آنها دائمی می شود.

افزایش وزن نیز عامل مهمی در ادامه رشد سینه است و بسیاری از بیماران به خاطر انباشت بافت چربی دچار بزرگ شدن سینه می شوند (لیپوماستیا).

بسیاری از بیماران ترکیبی از لیپوماستیا و ژینکوماستیا دارند.

علت آن هر چه باشد، بیماران به خاطر ظاهر خود خجالت می کشند. این افراد از موقعیت هایی مانند شنا؛ تعویض لباس در رختکن های عمومی یا رفتن به ساحل اجتناب می کنند. کوچک کردن سینه در مردان یک روش جراحی پلاستیک است که باعث می شود با بر گرداندن تغییرات مربوط به رشد سینه مردان، سینه شما عادی به نظر برسد.

کوچک کردن سینه مردان

قبل از عمل کوچک کردن سینه مردان

زمانی که شما نوبت مشاوره قبل از عمل ژینکوماستیا و اصلاح سینه می گیرید، قادر خواهید بود که با جراحان ما در همان اولین جلسه ملاقات داشته باشید. با یکدیگر شرایط و نیاز های شما را بررسی می کنیم. شما تمام اطلاعاتی که نیاز دارید را دریافت خواهید کرد و ما به تمامی سوالات شما پاسخ خواهیم داد. همچنین ما یک آزمایش از شما می گیریم تا مطمئن شویم آیا این عمل برای شما مناسب است.

ما معمولا پیشنهاد می کنیم بیماران ما عکس های قبل و بعد از عمل جراحی ژینکوماستیا را ببینند و متوجه شوید چه می خواهید و حتی چه نمی خواهید. عکس ها و سوالات خود را با خود در اولین جلسه همراه داشته باشید.

روند عمل کوچک کردن سینه مردان

بعد از اولین جلسه ی مشاوره بررسی خواهیم کرد این عمل چگونه می تواند به شما کمک کند و برایتان یک وقت جراحی پلاستیک تعیین می کنیم.
جراحی ژینکوماستیا با توجه به قلمرو آن می تواند تحت بیهوشی سک یا موضعی صورت بگیرد. اگر ژینکوماستیا به بزرگ شدن بافت سینه بستگی داشته باشد، یک برش زیر هاله ی سینه ایجاد می شود. اگر pseudogynecomastia باشد، که به معنی ژینکوماستیا به دلیل تجمع چربی است، می توانید انتخاب کنید که لیپوساکشن انجام دهید.

بعد از عمل کوچک کردن سینه مردان

جراحی مبارزه با ژینکوماستیا می تواند تحت بیهوشی موضعی یا بیهوشی عمومی سبک اتفاق بیفتد. بعد از اتمام جراحی، بخیه ی های نامرئی انجام می شود تا از به وجود آمدن جای زخم جلوگیری کند. بیماران همان روز مرخص می شوند.

هر بدنی متفاوت بهبود پیدا می کند اما در بیشتر موارد می توانید نتیجه ی جراحی را بعد از یک یا دو هفته مشاهده کنید. با این حال می تواند تا زمانی که پوست اطراف سینه سازگار شود چندین ماه زمان ببرد. بنابراین ما به بیمارانمان پیشنهاد می دهیم از فعالیت های فیزیکی سنگین در چندین ماه اول دوری کنند.

در عمل کوچک کردن سینه چه اتقاقی خواهد افتاد؟

جراحی ژینکوماستی باعث بهبود ظاهر سینه مردان با برداشتن بافت های سینه و بافت نرم همراه که ظاهر نامطلوب ایجاد می کند، می شود.

این امر به صورت زیر انجام می شود:

 • برداشتن بافت غده ای سینه (ژینکوماستی)
 • برداشتن بافت های چربی سینه (لیپوماستیا)
 • برداشتن پوست اضافی (در صورت لزوم)
 • بالا بردن یا کوچک کردن نوک سینه

جراح شما به دقت شما را معاینه می کند تا تعیین کند برای رسیدن به ظاهر مطلوب به چه روش جراحی نیاز دارید.

ژینکوماستیا

کاندید مناسب برای عمل کوچک کردن سینه آقایون

اگر بیمار مرد با سینه بزرگ هستید که ناشی از رشد بافت های غده ای باشد یا انباشت چربی، ممکن است به جراحی ژینکوماستی برای کوچک کردن سینه خود علاقه داشته باشید. بیماران مرد با شرایط زیر می توانند از این عمل استفاده کنند:

 • مردانی که بافت سینه اضافی زیر نوک سینه دارند.
 • مردانی که بافت سینه یا بافت چربی اضافی دارند، بدون اینکه پوست اضافی داشته باشند.
 • مردانی که بافت چربی فراوان همراه با پوست اضافی و افتادگی سینه دارند.

مسائلی که باید در عمل کوچک کردن سینه مردان درنظر گرفت

اصلاح بزرگ شدگی سینه مردان با برداشتن بافت های اضافی در سینه به معنی برداشتن کل بافت های سینه نیست. رایج ترین مشکل ناشی از جراحی کوچک کردن سینه مردان، برداشتن بیش از اندازه بافت ها و ایجاد فرورفتگی است. این مشکل به سختی درمان می شود و حتی ظاهر را بدتر از اول می کند.

جراح دقت زیادی در زمان می کند تا از این مشکل جلوگیری کند. برخی بیماری های خاص یا عوارض جانبی داروهای خاص نیز باعث بزرگ شدن سینه مردان می شود. این عوامل را باید شناخت و قبل از جراحی درنظر گرفت. جراح نیز شما را مطمئن می کند که جراحی بهترین درمان برای شماست.

عمل سینه اقایان

برش مورد نیاز برای کوچک کردن سینه مردان 

هر روش جراحی نوعی زخم به جا می گذارد. جراح شما معمولا این برش ها را در جایی ایجاد می کند که دیده نشوند.

علت بیماری و میزان بزرگی سینه در انتخاب نوع عمل جراحی کوچک کردن سینه مردان مهم است. اگر سینه از بافت چربی تشکیل شده باشد،با لیپوساکشن که با برش های ریز انجام می شود، درمان می شود.

اگر بافت غده ای نیز وجود داشته باشد، برش کوچک در امتداد لبه پایینی هاله اطراف نوک سینه و برداشتن بافت غده ای سینه لازم است. اگر پوست اضافی وجود داشته باشد، لازم است برداشته شود. برش ها از یک برش ساده تا برش های طولانی تر فرق می کنند.

نیاز به چه نوع برشی جهت عمل کوچک کردن سینه آقایون دارید؟

 • در جراحی کوچک کردن سینه مردان، شدت و علت بزرگ شدن سینه نوع روش جراحی لازم را تعیین می کند و اینکه چه نوع برشی باید به کار رود.
 • نوع جراحی لازم برای شکل های مختلف بزرگ شدن سینه در مردان
 • روش های ترکیبی را می توان به کار برد که بستگی به معاینه بیمار دارد.مثلا لیپوساکشن به همراه برداشتن بافت غده ای سینه درمان ترکیبی رایج است.

دوران نقاهت بعد از عمل کوچک کردن سینه آقایون

 • در خانه باید استراحت کنید. می توانید فعالیت های سبک مانند تماشای تلویزیون، غذا درست کردن و مطالعه را انجام دهید اما خود را خسته نکنید.
 • سینه ممکن است ملتهب و کبودی مشخص در هفته های اول تا سوم داشته باشد.
 • سینه شما ممکن است هفت تا ده روز درد داشته باشد و باید در این مدت دارو مصرف کنید. ا
 • کثر بیماران بعد از پنج تا هفت روز به سر کار برمی گردند.
 • یک هفته بعد از جراحی پزشک جراح شما را ویزیت می کند و بخیه ها را می کشد و درمان شما را ارزیابی می کند.
 • می توانید ورزش سبک را یک یا دو هفته بعد از جراحی شروع کنید.
 • از فعالیت شدید چهار تا شش هفته بعد از جراحی خودداری کنید.
 • ممکن است در ابتدا سینه پرتر به نظر برسد. این امر طبیعی است و یک تا سه ماه طول می کشد تا تورم برطرف شود.
 • با کاهش تورم؛ متوجه می شوید که شکل سینه طبیعی است.

ریسک ها و مشکلات همراه با عمل

هر جراحی ریسک های خاص و مشکلات بالقوه ای دارد. جراحی ژینکوماستی روشی با ریسک کمتر است. ریسک های کلی عبارتند از خونریزی، عفونت، زخم ها و ریسک های بی هوشی. دکتر زیبایی ریسک های مربوط به این عمل را در زمان مشاوره با شما مطرح می کند.

 

مطالب مرتبط با عمل های سینه

علاقه مند به مطالعه هر بخشی از انواع عمل های زیبایی سینه در بالا هستید بر روی آن کلیک کنید 

کوچک کردن سینه مردان
 • بررسی انواع عمل های زیبایی سینه
 • بررسی انواع عوارض عمل های زیبایی سینه
 • بررسی انواع قیمت عمل های زیبایی سینه
 • بررسی روشهای مراقبتی بعد از عمل سینه
 • بررسی بهترین پزشکان و کلینیک های زیبایی سینه
۵

مشاوره رایگان

چنانچه به دنبال مشاوره رایگان جهت یافتن بهترین و ارزان ترین پزشکان جراح زیبایی در اطراف خود هستید با شماره همراه  ۰۹۹۰۱۴۰۰۰۴۸ تماس حاصل فرمایید و یا از طریق چت آنلاین با ما ارتباط برقرار کنید، همچنین می توان کلمه مشاوره را به سامانه ۵۰۰۰۲۳۶۱۶ پیامک نمایید و یا به Info@dr-beauty.ir ایمل بزنید و منتظر جواب ما باشید، ما در ارائه رایگان خدمات مشاوره ای به یاری شما خواهیم آمد و شما را در انجام بهترین انتخاب کمک خواهیم کرد. تمام کلینیک های طرف قرار داد با دکتر زیبایی ملزم به در نظر گرفتن تخفیف های قابل ملاحضه برای شما کاربران عزیز میباشند.

منبع
دکتر زیبایی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن