نکاتی در رابطه با پیشگیری از ریزش مو

ریزش مو مشکلی است که فراتر از زیبایی شناسی است. با این حال ، قبل از انجام هرگونه درمان ، باید با یک متخصص ریزش مو مشورت کنید. آنها باید بتوانند علت اصلی را ارزیابی کنند. علاوه بر این ، ممکن است به دلیل عدم تعادل هورمونی ، بیماری یا شاید نوعی کمبود تغذیه ای باشد. به گزارش دکتر زیبایی صرف نظر از علت ریزش مو ، می توانید شروع به انجام کاری در مورد آن کنید. البته به خاطر داشته باشید که شما از دست دادن مو یک شبه متوقف نخواهید شد. این داروها به مرور زمان باعث تقویت ریشه های پوست سر و مو شما می شوند.

 رژیم غذایی خود را بهبود بخشید

مواد غذایی مفید مواد مغذی لازم برای سلامتی موهای شما را تأمین می کند.غذا نقش مهمی در مراقبت از مو دارد.هنگام مقابله با ریزش مو ، مهم است که مصرف مواد مغذی خود را بهینه کنید. تحقیقات نشان داده است. رژیم های غذایی سرشار از مواد خام و تازه ممکن است خطر آلوپسی را که نام علمی ریزش مو است کاهش دهد.

پیشگیری از ریزش مو
پیشگیری از ریزش مو

مواد شیمیایی تهاجمی موجود در بیشتر شامپوهای تجاری اغلب موهای شما را خشک می کنند و منجر به شکستگی می شوند. در حقیقت ، برخی فرمول ها pH پوست سر را تغییر داده و مشکلات دیگری مانند خارش و شوره را ایجاد می کنند.در عوض ، شامپوهای خفیف ، ترجیحاً خانگی و با مواد کاملاً طبیعی تهیه کنید. هر روز از آنها برای تمیز و سالم نگه داشتن پوست سر خود استفاده کنید.حتماً یک نوع شامپوی مناسب برای نوع مو خود انتخاب کنید: خشک ، روغنی یا مخلوط کنید. به این ترتیب ، هنگام اعمال آن از واکنش های بد جلوگیری می کنید.

موهای خود را به طور طبیعی خشک کنید

اگر می خواهید از ریزش مو جلوگیری کنید ، از استفاده از موهای خشک و سایر موهای گرم خودداری کنید. استفاده روزانه از سشوار باعث شکستگی و ریزش بیش از حد موها می شود. به همین دلیل ، مهم است که اجازه دهید موهای شما به طور طبیعی خشک شود. علاوه بر این ، می توانید با یک حوله تمیز و نرم ، مقداری از رطوبت آن را از بین ببرید. این اندازه گیری از سوزش پوست سر و انتهای شکاف جلوگیری می کند ، از جمله موارد دیگر.

پوست سر خود را ماساژ دهید

ماساژ به بهبود گردش خون در ناحیه پوست سر کمک می کند. همچنین باعث تقویت اکسیژن رسانی در فولیکول های مو می شود. در حالی که شواهد تحقیقات زیادی در این مورد وجود ندارد ، برخی از مطالعات کوچک نشان می دهد که این نتایج به نتایج خوبی منجر می شود.علاوه بر این ، شما می توانید ماساژ پوست سر خود را با برخی از روغنهای اساسی تکمیل کنید. می توانید با انواع روغن های گیاهی به خصوص روغن نارگیل, روغن زیتون و روغن بادام تلخ پوست سر خود را به مدت ۳ یا ۵ دقیقه ترجیحاً قبل از خواب ماساژ دهید.

استرس خود را مدیریت کنید

استرس تقریباً در تمام جنبه های سلامت شما تأثیر می گذارد. علاوه بر این ، موهای شما نسبت به وضعیت عاطفی شما بسیار حساس است. قرار گرفتن در معرض مداوم در شرایط استرس زا یکی از محرک های ریزش مو است. به همین دلیل ، باید عادات خاصی را اتخاذ کنید تا بتوانید احساسات خود را کنترل کنید.

چند نکته مهم

  • به طور منظم تمرین کنید.
  • یوگا یا پیلاتس را تمرین کنید.
  • مراقبه تمرینات تنفسی انجام دهید.
  • جلسات آروماتراپی را انجام دهید.
  • ماساژ بگیرید.

به طور کلی ، عادت های خوب در پیشگیری از ریزش مو مهم است ، زیرا هر نتیجه ای را که از درمان های موضعی کسب می کنید ، بسیار بهبود می بخشد. با این وجود سعی کنید با کمک پزشک علت اصلی آن را دریابید. این می تواند مربوط به کمبودهای تغذیه ای یا سایر شرایط سلامتی باشد.

منبع
ترجمه از بهداشت نیوز
دکمه بازگشت به بالا
مشاوره رایگان