مراقبت های عمل بینی

مراقبت های عمل بینی

مراقبت های عمل بینی، امروز ممکن است خودتان را به شدت قضاوت کنید، اما هنوز نمی دانید که دلیل این منفی گرایی فعلی شما چیست. شاید در آینده استفاده از لیزر برای عمل بینی گوشتی فرایندی کاربردی شود اما علم امروزه هنوز نمی توان استفاده از لیزر در عمل بینی گوشتی را تایید کند. این دو عامل از مهم ترین عواملی هستند که یک جراح بینی گوشتی باید دارا باشد.

آیا بینی گوشتی را می توان با لیزر عمل کرد ؟

۲ ماه پس از عمل باید طاق باز بخوابید و دو پشتی در زیر سرتان بگذارید. در هفت روز بعد از جراحی زیر سر خود دو بالش بگذارید و در مدت ۴۸ ساعت بعد از جراحی از کمپرس یخ روی بینی استفاده کنید. هفته اول بعد از جراحی فعالیت های شدید را محدود و حتی متوقف کنید و استراحت کنید تا دوره نقاهت و بهبودی شما هر چه بهتر کاهش یابد. لازم به ذکر است هر فردی باید ماساژِ را بر روی بینی خود اعمال کند که توسط جراح بینی اش، به وی آموزش داده شده است.دست از مقاومت بردارید و قبل از هر چیزی راهی پیدا کنید تا دلیل این تأخیر را بفهمید، یعنی سعی کنید تا از این موضوع درس بگیرید. تفاوتی نمیکند شما به چه دلیل نیازمند انجام عمل بینی هستید .

اگر شما نیز می خواهید بینی خود را عمل کنید بهتر است با مراحل جراحی بینی که در ادامه همین مطلب برایتان آورده ایم آشنا شوید تا با کسب آمادگی لازم خیال خود را آسوده کنید. دوز زیاد بوتاکس میتواند علائم شدیدی را به وجود آورد و همچنین اگر ژل را به صورت سطحی و خیلی عمیق تزریق کنیم، نمیتواند تاثیری را که باید، بر روی عضلات صورت بگذارد. همچنین در برخی موارد به جای اینکه شما پلک ها و ابروهایی کشیده و تمیز داشته باشید، دچار افتادگی پلک می شودید که این موضوع نشان دهنده ی این است که ژل بوتاکس در قسمت درستی تزریق نشده است. مصرف دارو: در هنگام آماده شدن برای عمل بینی، بیمار می بایست پزشک خود را از تمام داروهایی که در حال حاضر مصرف می کند، مطلع نماید.

مراقبت بعد از عمل بینی
مراقبت بعد از عمل بینی

مراقبت های عمل بینی

عمل بینی روشی است برای رفع عیوب بینی که شامل جراحی انحراف بینی، برداشتن قوز بینی، کوچک کردن و بزرگ کردن بینی، کوچک کردن سوراخهای بینی و تغییر زاویه آن نسبت به لب است. عمل جراحی زیبایی بینی، با توجه به این که بینی در مرکزیت صورت قرار دارد و عملکرد تنفسی آن برای افراد ضروری است، از حساسیت بالاتری نسبت به سایر عملهای جراحی زیبایی برخوردار است. هنگامی که قالب کنترلی یا همان قالب بینی طراحی شده متقاضی ساخته میشود، در روز جراحی به همراه اطلاعات جراحی و عکسهای دو بعدی فرد، به کلینیک جراحی ارسال میگردد؛ از آن رو عکس و تصاویر سه بعدی و یا تصاویر اسکن سه بعدی به همراه آنالیز دقیق تغییرات بینی در بورد اتاق عمل نصب میگردد.

وقتی که ژل بوتاکس بیشتر از اندازه ی مورد نیاز تزریق شود، چهره حالتی عبوس میگیرد. این فرورفتگی ها گاهی اوقات با ماساژ بهبود می یابند، گاهی اوقات به تزریق آمپول نیاز است و گاهی اوقات با وجود تمام این موارد درست نمی شود و به عمل ترمیمی نیاز دارد. به خاطر اینکه ایجاد نتایج نهایی این درمان به گذشت زمان نیاز دارد، پزشک معمولاً از بیمار می خواهد برای انجام رینوپلاستی اصلاحی حداقل یک سال صبر و تحمل داشته باشد.

اگر کسی نگران است که ایا تزریق ژل در نقاط ذکر شده باعث زیباتر شدن بینی وی میشود یا نه خوشبختانه براحتی متیوان قبل از اینکه تزریق ژل انجام شود در همان نقاط وبه همان میزانی که قرار است ژل تزریق شود سرم فیزیولوژیک تزریق کرد. اگر بعد از یکسال قابل چشم پوشی و اغماض بود با آن کنار بیایید و اگر نه میتوانید از پزشک خود بخواهید که یک سوهان روی آن بکشد. اگر احساس می کنید که چیزی ناکارآمد است باید آن را اصلاح کنید. شاید فکر کنید که شرایط حاضر تغییرناپذیر است، اما به شما توصیه می شود که هم چنان به هدف رویایی تان چشم بدوزید و آن را در ذهن مجسم کنید.

مراقبت های عمل بینی

پس کسانی که قبلا از طریق غذا به این باکتری مبتلا شده و خوب شده اند، بدن آن ها آنتی بادی این باکتری را تولید کرده و نهایتا این باکتری نمی تواند بر روی عضلات اثر خود را بگذارد. همان طور که قبلا هم اشاره کردیم، ژل بوتاکس یه سم باکتری است. کلماتی که امروز بر زبان می آورید آن تأثیر دلخواه را ندارند. این روزها با توجه به تورم بالا و افزایش هزینههای زندگی بسیاری از قشرهای جامعه برای امرارمعاش و تهیه سرپناه با مشکلاتی روبه رو هستند و نان شبشان را هم با مشقت به دست میآورند اما در آن طرف عدهای برای نگهداری و تامین مایحتاج حیوانات خود هزینههای چند ده میلیونی میکنند.

قبل از جراحی بینی باید یکسری آزمایشات انجام دهید همچنین نکات و توصیه های پزشک را به خوبی گوش کرده و به آن ها عمل کنید ، به عنوان خوردن و آشامیدن ۶ تا ۸ ساعت قبل از عمل ممنوع می باشد. امروز به راحتی می توانید درباره ی همه چیزهایی که دل تان می خواهد تغییرشان دهید صحبت کنید. برای این که خودتان را از دردسر نجات دهید باید یاد بگیرید که جلوی اتفاقات اجتناب ناپذیر نایستید. به جای این که روی یک چیز پافشاری کنید، بهتر است رویه ی خود را عوض نمایید و انعطاف پذیری بیشتری به خرج دهید.

فقط برای این که شرایط حاضر مانع پیشرفت شما شده است نباید فکر کنید که شکست خورده اید. امروز ممکن است به هنگام بیان خلاقیت های تان احساس کنید که به مانع برخورد کرده اید. اما اگر امروز به این ترتیب پیش بروید و به اندازه ی کافی به قدمی که برمی دارید فکر نکنید، ممکن است به مشکلات دامن بزنید. در حال حاضر ۹۵ درصد جراحی بینی به شکل باز انجام می شود برای اینکه با دید مستقیم هست و برخلاف نوع بسته که امکان مشاهده بافت وجود ندارد و تنها می توان با لمس کردن می توان جراحی را انجام داد.

منبع
دکتر زیبایی
دکمه بازگشت به بالا
مشاوره رایگان