۷ نوع جراحی سینه که باید بدانید

عمل کاهش پستان گیگانتوماستیا

بسیاری از خانم ها سینه بزرگی دارند. پستانهای بزرگ دارای چندین مشکل بهداشت ثانویه هستند که با آن ارتباط دارند. این امر گردش خون را به قلب و ریه ها ، سایش پوست سینه و پستان تحتانی ، نامناسب بودن لباس و در نهایت برخی از تأثیرات روانی نیز مختل می کند.

 بنابراین ، با جراحی کاهش سینه ، جراحی برای کاهش و تغییر اندازه بزرگتر سینه ها انجام می شود تا آنها به شکل جدیدی در بیایند. این شکل با استفاده از پوست و بافت پستان ، پستانک را مجدداً شکل می دهد ، عمل جراحی کاهش پستان نه تنها برای کاهش مشکلات بهداشتی انجام می شود بلکه باعث زیبایی زیبایی جدیدی به خانم ها می شود.

ماموپلاستی تقویتی

تقویت سینه اساساً انجام می شود تا زیبایی زیبایی به سینه ها بخورد . چندین تکنیک در آن نقش دارد. به طور کلی ، ۳ روش برای تقویت سینه استفاده می شود.

  1. ایمپلنت های شور
  2. کاشت سیلیکون
  3. کاشت جایگزین ترکیب

افزایش پستان هیچ عوارض جانبی عملکردی در سینه ها ندارد. به طور کلی ۴-۶ هفته طول می کشد تا بهبود یابد.

عمل کاهش سایز پستان
عمل کاهش سایز پستان

ماستکتومی

ماستکتومی به خصوص در بیماران مبتلا به سرطان پستان انجام می شود. به طور کلی ، ماستکتومی فقط در مواردی انجام می شود که گزینه ای برای درمان سلول های سرطانی باقی نماند. پس از ماستکتومی می توان از پروتز سینه و پروتزهای نوک سینه برای کمک به بیمار در به دست آوردن قدرت عاطفی و روانی استفاده کرد.

به طور کلی انواع مختلفی از ماستکتومی وجود دارد.

ماستکتومی ساده بر روی زنان با نواحی بزرگ سرطان مجرا انجام می شود. ماستکتومی ساده نیز به ماستکتومی کل گفته می شود.

رادیکال ماستکتومی برای از بین بردن سرطان مهاجم برای پیشگیری انجام می شود. در این عمل ، غدد لنفاوی قبل از عمل معاینه می شود.

ماستکتومی رادیکال فقط زمانی انجام می شود که بافت سرطانی روی عضلات قفسه سینه شروع شود. اما این شکل ماستکتومی به دلیل اثربخشی کمتر ، امروزه کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

در یک ماستکتومی جزئی ، تنها بخشی از پستان برداشته می شود. در این نوع جراحی ، بافت های بیشتری از لامپکتومی برداشته می شود.

اگر علاقه مند به مطالعه پروتز سینه هستید، اینجا را کلیک کنید.

لامپکتومی

لامپکتومی گزینه ای جایگزین برای ماستکتومی است. این راهی برای از بین بردن تنها بافت بزرگ سینه های حامل سرطان است. در این حالت برداشتن کامل سینه ها ضروری نیست و فقط قسمت پستان برداشته می شود.

جراحی محافظت از پستان

جراحی محافظت از پستان جایگزینی برای ماستکتومی است. در این حالت سلولهای سرطانی از طریق پرتودرمانی و شیمی درمانی خارج می شوند. بطور کلی ، بیماران مبتلا به مرحله اول و دوم سرطان با جراحی محافظت از پستان انجام می شوند.

ماستوپکسی

این روش برای بالا بردن سینه های خاردار روی سینه زنان است. به طور خاص برای بهبود زیبایی زیبایی انجام می شود.

میکرودوشکتومی

 از بین بردن مجاری لاکتیفر است. این کار هنگامی انجام می شود که نوک سینه ها تخلیه مایعاتی را که از مجاری حاصل می شود شروع به کار کنند. این اولین مرحله سرطان است.

منبع
دکتر زیبایی
دکمه بازگشت به بالا
مشاوره رایگان