هزینه عمل لابیاپلاستی

هزینه عمل لابیاپلاستی از آنجایی مورد اهمیت قرار می گیرد که در دنیای امروز علاوه بر توجه به زیبایی ظاهر، زیبایی اندام های بدن نیز به صورت چشمگیر مورد توجه قرار گرفته است. یکی از مواردی که توجه خانم ها را به خود جلب نموده است، زیبایی ظاهری اندام جنسی می باشد. اندام جنسی زنان از قسمت های مختلفی تشکیل شده است. یکی از این قسمت ها لابیا نام دارد. لابیا، یک اندام گوشتی مانند است که از اعضای داخلی دستگاه تناسلی زنان مانند کلیتوریس و دهانه واژن محافظت می کند.

در برخی خانم ها به دلایل متفاوتی لابیاهای دستگاه تناسلی بزرگ، بدشکل و بد رنگ شده و در نتیجه منجر به تحریک جنسی مزمن، قابل دیدن بودن از روی لباس های تنگ و حتی عدم اعتماد به نفس حین برقراری رابطه جنسی می شود. در این شرایط خانم ها در صدد اصلاح این مشکل ساختاری بر می آیند. عمل جراحی که به اصلاح این مشکل می پردازد، لابیاپلاستی نام دارد. در این عمل لبه های داخلی و یا خارجی واژن کوتاه شده و اصلاح می گردد.

هزینه لابیاپلاستی
هزینه لابیاپلاستی
null

هزینه عمل لابیاپلاستی

یکی از سوالات شایع در مورد هر عمل زیبایی این است که هزینه آن چقدر است؟ عوامل زیادی بر هزینه های جراحی زیبایی واژن و لابیاپلاستی تاثیر دارد این عوامل باعث می‌شود تا هزینه عمل متغیر باشد. از آنجایی که عمل زیبایی لابیاپلاستی از شخصی به شخص دیگر متفاوت است تعیین دقیق قیمت آن نیز مشکل است، بهترین راه برای بدست آوردن هزینه عمل ،مراجعه و معاینه توسط پزشک متخصص است با این حال هزینه متوسط عمل زیبایی واژن و لابیاپلاستی در ایران بین سه و نیم میلیون تا چهار و نیم میلیون تومان است که این قیمت می‌تواند با توجه به عوامل مختلف کم و یا زیاد شود. برای تعیین دقیق هزینه جراحی زیبایی لابیاپلاستی و واژن بهتر است یک جلسه معاینه و مشاوره را با متخصص زنان انجام دهید.

پوشش بیمه درمانی در لابیاپلاستی

از آنجایی که لابیاپلاستی عمل زیبایی محسوب می‌شود هزینه های آن تحت پوشش بیمه و بیمه های تکمیلی قرار نمی‌گیرد و در کل عمل لابیاپلاستی و دیگر عمل های زیبایی واژن تحت پوشش بیمه نیستند. تعدادی از زنان در کنار عمل لابیاپلاستی نیاز به عمل های تکمیلی زیبایی واژن نیز دارد، مثل ( واژینوپلاستی ، پرینورافی ، تزریق ژل به واژن ، تزریق چربی به واژن رفع تیرگی یا روشن سازی پوست واژن ) که در حالت ترکیبی، هزینه ها یک تا یک و نیم میلیون کاهش می‌یابد.

تعیین وقت مشاوره

آیا همزمان با لابیاپلاستی می توان عملهای دیگر زیبایی واژن را انجام داد؟ این موارد چه تاثیری در هزینه لابیاپلاستی خواهند داشت؟

مسلما برخی از خانمهایی که به دنبال داشتن واژنی زیباتر هستند ممکن است نیاز به عملهای تکمیلی در کنار لابیاپلاستی هم داشته باشند. این موارد به نظر شخصی مراجعه کننده بستگی دارد. بله می توان در کنار لابیاپلاستی، جراحی های ترمیمی دیگر مثل تزریق ژل به واژن، روشن سازی واژن و واژینوپلاستی یا پرینورافی را هم انجام داد. هزینه هر مورد جداگانه محسوب می شود و بدون شک تخفیف قابل قبولی در عملهای ترکیبی (بین ۵۰۰ هزارتومان تا یک و نیم میلیون تومان) داده خواهد شد. ضمن اینکه با ترکیب چند عمل در یک روز، شما می توانید در هزینه های ثابت مثل هزینه بیمارستان بسیار صرفه جویی کنید.

هزینه عمل لابیاپلاستی در ایران

هزینه عمل زیبایی واژن و لابیاپلاستی مانند سایر اعمال زیبایی ، در کشورهای مختلف متفاوت است. با مقایسه هزینه عمل زیبایی در کشورهای خارجی نشان می‌دهد که هزینه لابیاپلاستی در آمریکا حدود ۵ هزار تا ۸ هزار دلار و در اروپا حدود ۴ هزار تا ۶ هزار یورو است و همین اختلاف قیمت زیاد در هزینه این عمل نسبت به ایران، باعث می شود تا خارجی ها برای انجام اعمال زیبایی به ایران بیایند و در سال‌های اخیر تقاضا برای عمل جراحی زیبایی واژن و لابیاپلاستی بالا رفته و خارجی ها ترجیح می‌دهد عمل زیبایی واژن و لابیاپلاستی خود را در ایران انجام دهند.

عوامل تأثیرگذار بر هزینه

 •  تکنیک جراحی
 •  شکل و فرم لابیا مینور
 •  میزان برش های مورد نیاز در جراحی
 •  مواد مصرفی و ابزار جراحی مانند نخ بخیه یا استفاده از لیزر
 •  همراه شدن لابیا پلاستی با دیگر جراحی های زیبایی
 •  محل انجام عمل لابیاپلاستی (بیمارستان ، یا مطب)

فاکتورهای تأثیرگذار بر هزینه لابیاپلاستی

۱- تکنیک جراحی :

خوشبختانه با پیشرفت علم و تکنولوژی، روز به روز تکنیک‌های جدیدی برای جراحی‌های زیبایی پدید می‌آیند و یا تکنیک‌های قدیمی‌تر به روزتر می‌شوند. هدف از این به روزرسانی‌ها، راحت‌تر کردن شرایط عمل، کم کردن عوارض و سریع‌تر کردن دوران بهبودی پس از عمل است. هم اکنون مهم‌ترین و به روز‌ترین تکنیک‌های جراحی زیبایی واژن عبارتند از:

 1. V-Wedge Resection / Modified V-Wedge Resection
 2. Seculped Linear resection
 3. De-Epithelialization Technique
 4. تکنیک Z-Plasty Technique
 5. تکنیک Stem-Iris Scissors
 6. تکنیک Superior – inferior pedicle flap

چنانچه شما هم در انتخاب متخصص موردنظر خود برای عمل زیبایی واژن شک دارید می توانید از مقاله زیر کمک بگیرید. در این مقاله به طور کامل شما را در انتخاب بهترین جراح برای عمل زیبایی راهنمایی می کنیم.

 

۲- شکل و فرم لابیاهای مینور

یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت لابیاپلاستی، فرم و شکل لابیاهای مینور شماست. لابیای مینور به لبه های داخلی و کوچکتر واژن می گویند که در عمل لابیاپلاستی باید اصلاح شده و کوتاه و خوش فرم شوند. ظاهر و ضخامت و فرم و اندازه لابیا مهم ترین عامل تاثیرگذار بر هزینه عمل است. در اصل تکنیک جراحی زیبایی لابیا بر اساس همین عامل مشخص می شود. به همین دلیل خانم دکتر ذاکرین پیشنهاد می کنند برای دریافت هزینه دقیق عمل حتما یک جلسه مشاوره و معاینه نیاز است. در این جلسه پس از معاینه، خانم دکتر در مورد جزئیات عمل و تکنیک عمل و دیگر نکات لازم با شما صحبت خواهند کرد.

 

۳- میزان برش‌های مورد نیاز در جراحی

یکی از فاکتورهای مهم در هزینه عمل لابیاپلاستی، میزان عدم تقارن لابیاها، اندازه کلیتوریس، میزان چروک لابیاها و جراحی‌هایی است که در کنار لابیاپلاستی انجام می‌شوند. بدون شک، هدف اصلی عمل لابیاپلاستی، زیبایی و جوان سازی واژن است. به همین دلیل بعضی اوقات نیاز می‌شود، پزشک جراح علاوه بر کوتاه کردن لابیاها، بر روی بخش‌های دیگر واژن، مثل پوست کنار کلیتوریس و سایز آن هم کار کند. بالطبع انجام اصلاحات اضافه، هزینه‌های عمل را تا حدودی افزایش می‌دهد. البته در برخی موارد به عمل زیبایی کلیتوریس هم نیاز است که در آن به اصلاح هود کلیتوریس می پردازیم.

 

۴- مواد مصرفی و ابزار جراحی

نخ بخیه:
در عمل زیبایی واژن، معمولاً از نخ‌های مخصوص بخیه استفاده می‌شود. نخ‌هایی از شرکت اپیرود ایتالیا وجود دارد که به خوبی جذب پوست شده و بعد از عمل هیچ گونه رد و نشانی از خود باقی نمی‌گذارند. خانم دکتر ذاکرین، عمل زیبایی واژن شما را بااستفاده از این نخ‌ها که مختص جراحی‌های زیبایی واژن هستند، انجام می دهد.

استفاده از لیزر:
کاربرد لیزر در لابیاپلاستی به زدن برش، محدود می‌شود. در حقیقت چنانچه بیمار درخواست کند می‌توان به جای استفاده از ابزار جراحی از لیزر برای برش استفاده کرد. البته به منظور کاهش هزینه‌ها پیشنهاد می کنیم از استفاده از لیزر چشم پوشی کنید. از آن جایی که برخی از خانم‌ها ممکن است از لابیاپلاستی هراس داشته باشند، لازم به ذکر است که این عمل هیچ گونه دردی نداشته و تحت بی حسی کامل انجام می‌شود.

 

۵- همراه شدن لابیاپلاستی با دیگر جراحی‌های زیبایی دیگر

همان طور که می‌دانید، لابیاپلاستی تنها یکی از عمل‌های زیبایی واژن به حساب می‌آید. دیگر جراحی‌های زیبایی زنان عبارتند از:

 • پرینورافی
 • واژینوپلاستی (تنگ کردن واژن)
 • تزریق ژل به واژن
 • تزریق چربی به واژن
 • روشن سازی واژن
 • تنگ کردن واژن با نخ (بدون خونریزی)

چنانچه عمل لابیاپلاستی با هر کدام از عمل‌های فوق انجام شود، هزینه عمل ‌ترکیبی از مجموع هزینه دو عمل به صورت مجزا کمتر خواهد شد.

 

۶- ویزیت‌های قبل و پس از عمل

همان طور که قبلاً هم گفته شد، قبل از لابیاپلاستی، نیاز به یک جلسه معاینه و مشاوره حضوری است. این را به یاد داشته باشید که همواره بهترین دکتر لابیاپلاستی را برای انجام این عمل انتخاب کنید. باید بدانید که در جراحی‌های لابیاپلاستی، بیمار نیاز به دو معاینه دیگر هم دارد. معاینه ابتدا، یک هفته بعد از عمل و پس از خوابیدن ورم لابیاهاست. معاینه دوم یک ماه بعد از عمل و زمانی‌ست که شخص می‌خواهد روابط زناشویی خود را از سر بگیرد. البته چنانچه مراجعه کننده با مشکلی مواجه نشده باشد و یا از نظر بعد مسافت دور باشد می‌توان از ویزیت دوم چشم‌پوشی کرد. همچنین شما قبل از انجام عمل باید یک تست انعقاد خون انجام دهید که این مورد در جلسه مشاوره قبل از عمل برای شما نوشته و تجویز می شود.

 

۷- محل انجام عمل

یکی از اصلی ترین فاکتورهای مهم در هزینه لابیاپلاستی، جایی است که در آن جراحی انجام می‌شود. در صورتیکه عمل در درمانگاه یا بیمارستان انجام شود، هزینه این مراکز هم به آنها اضافه می‌شود. از آن جایی که عمل لابیاپلاستی جزء جراحی‌های سبک محسوب می‌شود و به صورت سرپایی و بدون استفاده از بیهوشی انجام می‌شود، انتخاب محل عمل یک انتخاب شخصی است. مدت زمان عمل حدودا یک ساعت است و شما می‌توانید پس از عمل (بعد از یک استراحت نیم ساعته) به راحتی به خانه خود برگردید.

انواع جراحی هایی  که جهت زیباسازی واژن و ترمیم واژن و جوانسازی واژن انجام می شود، عبارتند از :

 • واژینوپلاستی: نوعی جراحی زیبایی است برای زیبایی مهبل
 • لبیوپلایستی
 • افزایش G- spot
 • برداشتن پوست یا روکش کلیتوریس
 • فرونوپلاستی
 • پرینوپلاستی
 • مونس پلاستی:جراحی است که به افتادگی پوست شکم بر روی ناحیه تناسلی و یا بزرگی قسمت بالای ناحیه تناسلی زنان گفته می شود

آیا جراحی لابیاپلاستی دردناک است ؟

این بیشترین سوالی است که توسط خانم ها پرسیده می شود. معمولا خانم ها فکر می کنند کهاین عمل بسیار دردناکی است البته دلیل این تصور می تواند وجود عصب های حسی فراوان در لبه ی واژن باشد. ولی در این باره اصلا جای نگرانی نیست چون عمل زیبایی واژن را می توان تحت بی حسی کامل و یا بیهوشی عمومی انجام داد.

نکات کلیدی لابیاپلاستی

 • بلافاصله بعد از عمل می توانید به منزل بروید.
 • می توانید فعالیت های ملایم روزانه را روز بعد از عمل انجام دهید و ۳۰ روز بعد می توانید رابطه ی جنسی داشته باشید.
 • می توانید روز بعد از عمل دوش بگیرید.
 • درد بعد از عمل با مسکن ملایم قابل تسکین است.
 • بخیه ها نیاز به کشیدن ندارد و جذب می شود.
 • اندکی ورم و کبود شدگی ایجاد میشود که به سرعت بهبود می یابد.
 • لابیاپلاستی عمل جراحی کوچکی است که لبه های واژن را کوچک میکند و منجر به آراسته و بهداشتی شدن واژن میشود.
 • بیهوشی در حد خیلی خفیف ایجاد میشود و با بی حسی موضعی هم قابل انجام است.
 • مدت زمان این عمل بین ۶۰ الی ۹۰ دقیقه است.
 • در بی حسی موضعی ممکن است احساس فشار یا آگاهی عمومی نسبت به عمل در حال انجام وجود داشته باشد اما دردی حس نمیشود.
 • این بی حسی موضعی بعد از گذشت چند ساعت از عمل از بین میرود.
 • با توجه به اینکه از بی حسی موضعی برای عمل لابیاپلاستی عموما استفاده میشود . حضور همراهی الزامی ندارد و شخص میتواند خودش رانندگی کند.
 • ولی اگر فاصله ای که باید طی شود بیش از یک ساعت طول میکشد بهتر است خودتان رانندگی نکنید .

جزئیات مراقبت های پس از عمل لابیاپلاستی

نکات کلی مراقبت های بعد از عمل زیبایی لابیاپلاستی :

 1.  حتما آنتی بیوتیک ها ، داروها و پمادهایی که برایتان تجویز میشود طبق دستور پزشک مصرف کنید.
 2.  در حالت نرمال ، ۵ روز تا سه روز وقت استراحت برای خود در نظر بگیرید.
 3.  بسیار مهم است که از بروز یبوست اجتناب کنید.
منبع
دکتر زیبایی
دکمه بازگشت به بالا
مشاوره رایگان