تبخال واژینال چیست و چگونه می توان از آن جلوگیری کرد

به گزارش دکتر زیبایی تبخال واژن یک عفونت شایع جنسی است. امروز چند روش برای پیشگیری از آن به شما خواهیم گفت.

تبخال واژینال

تبخال واژینال یک عفونت مقاربتی است. امروزه ، این یک مشکل بزرگ بهداشت عمومی است. با این حال ، این یک عفونت مقاربتی است که اگر در طی برخوردهای جنسی یک سری اقدامات را انجام دهید ، می توانید از آن جلوگیری کنید.

در این مقاله اطلاعات بیشتری در مورد تبخال واژن و برخی از راه های جلوگیری از انقباض آن خواهید داشت.

تبخال واژینال
تبخال واژینال

تبخال واژینال یک عفونت مقاربتی است

تبخال واژینال یک عفونت مقاربتی است که با زخم دستگاه تناسلی بروز می کند. همچنین ممکن است با درد یا خارش همراه باشد.

تبخال دستگاه تناسلی یک STD (بیماری مقاربتی) نیست. این اصطلاح فقط زمانی صحیح است که یک STI (عفونت مقاربتی) تکامل یابد (یعنی وقتی به یک بیماری تبدیل شود ). به عنوان مثال ، این اتفاق می افتد که ویروس ویروس پاپیلومای انسانی به سرطان رحم تبدیل شود.

در عفونتهای مقاربتی: اپیدمیولوژی و کنترل ، محققان نگاه دقیق تری به این عفونت می اندازند.

ویژگی اصلی تبخال وجود درد و زخم باز دردناک است . همچنین ممکن است مایع را از بین ببرد.

با این حال ، این نوع STI در بیشتر موارد بدون علامت است. این بدان معنی است که برخی از افراد ممکن است تبخال داشته باشند و حتی آن را نمی دانند . بنابراین ، آنها ممکن است اقدامات مناسبی را برای محافظت از شرکای جنسی خود در برابر عفونت انجام ندهند. در حقیقت ، ممکن است افراد دچار یک زخم کوچک شوند که دردناک نیست و فقط ممکن است فکر کنند این یک زخم است.

بهترین دوره عمل در این موارد مراجعه به پزشک برای انجام منظم آزمایش است . آنها می توانند هرگونه احتمال وجود STI را رد کنند. به همین ترتیب ، آنها همچنین می توانند تأیید کنند که شما یک عفونت مقاربتی دارید. عدم آگاهی فقط می تواند شما را به ادامه شیوع تبخال سوق دهد.

شما ممکن است علاقه مند باشید: عفونت های واژن ، انواع و علل

هیچ درمانی برای تبخال واژینال وجود ندارد

تبخال واژینال درمانی ندارد. این مهم است که به خاطر داشته باشید. این باید انگیزه شما را در هنگام محافظت از خود در برابر STI افزایش دهد.

با این وجود می توانید علائم خود را کنترل کنید.

این گفتن را بخاطر بسپار که تبخال در هر زمان ممکن است برگردد.

دلیل عدم وجود تبخال ، این ویروس است. بنابراین ، پس از فروکش کردن علائم به دلیل درمان مناسب ، باور نکنید که حال شما خوب است . در صورت بروز زخم یا در صورت انجام اقدامات احتیاطی مناسب از تماس جنسی خودداری کنید.

اشکال پیشگیری

کاندوم همیشه بهترین شکل محافظت در برابر عفونتهای مقاربتی و STD است.

برای جلوگیری از ابتلا به ویروس تبخال واژن ، همیشه یک سری اقدامات محافظ را دنبال کنید. در اینجا چند مورد از آنها را باید در نظر داشته باشید:

  • همیشه در هنگام نفوذ واژن ، مقعد و دهان از کاندوم استفاده کنید .
  • به هیچ زخم باز دست نزنید . اگر کاندوم زخم را در ناحیه تناسلی نمی پوشاند ، از رابطه جنسی با آن شخص خودداری کنید. شانس ابتلا به تبخال در این سناریو زیاد است.
  • دستان خود را بشویید و این کار را اغلب انجام دهید.

اگر قبلاً آلوده شده اید ، از پزشک خود در مورد آسیکلوویر و والاسیکلوویر سؤال کنید . این داروها به بهبود زخم ها و کاهش درد کمک می کنند.

 

null

بیشتر بدآنید :

لابیاپلاستی را در زمان بکارت می توآن انجام داد ؟ همه چیز راجب عمل زیبایی واژن

توصیه هایی برای جلوگیری از تبخال واژینال

کاندوم ها روش های بسیار موثری برای محافظت از خود در برابر STD و STI هستند. بنابراین ، آنها حتی در هنگام استفاده از داروهای ضد بارداری برای جلوگیری از بارداری های ناخواسته ضروری هستند. این مهم است که بدانید که نگه داشتن کاندوم در اطراف و استفاده از آنها در هر نوع رابطه جنسی (شامل دهان و دندان و مقعد) ضروری است  این مهمتر از همه لازم است اگر شما شریک جنسی زیادی دارید.

علاوه بر این ، هنگامی که می دانید تبخال واژن دارید ، باید اقدامات مناسب را انجام دهید. به شرکای جنسی خود اطلاع دهید که دارای سندرم فشار خون مغزی هستید . قبل از هرگونه تماس جنسی با آنها این کار را انجام دهید.

موثر ترین راه STI خود را به گسترش است به جلوگیری از هر گونه تماس جنسی در طول شیوع بیماری. با این وجود ، در صورت پیروی از درمان مناسب ، نباید شیوع آن وجود داشته باشد.

به یاد داشته باشید ، هیچ درمانی برای STI هایی مانند تبخال واژن وجود ندارد. بنابراین ، ممکن است در هر نقطه شیوع داشته باشید. محافظت از خود بسیار مهم است.

منبع
دکتر زیبایی
دکمه بازگشت به بالا
مشاوره رایگان