تزریق چربی به واژن

تزریق چربی به واژن یک روش متداول و پرطرفدار به جهت جوانسازی واژن انجام می گیرد، تزریق چربی به لابیا یکی از بهترین روش های بازسازی بافت های از بین رفته این ناحیه است، و این عمل را می توآن همراه با عمل زیبایی واژن یا عمل لابیاپلاستی انجام داد. در این مقاله، با موضوع تزریق چربی به لابیا همراه ما باشید تا با روند انجام این کار و مزایا و معایبش بیشتر آشنا شوید، همچنین اشاره به هزینه تزریق چربی به واژن خواهیم داشت.

تزریق چربی واژن
تزریق چربی واژن
null

تزریق چربی به لابیا

عمده کاربردهای تزریق چربی در واژن تغییر فرم لبیامینورها و لبیاماژورهاست، به عنوان مثال گروهی از مراجعه کنندگان به علت کاهش وزن شدید، افزایش سن و برخی دلایل دیگر ممکن است دچار افتادگی و شلی در ناحیه لبیامینورها شوند، از طرفی با گذر زمان از حجم چربی های بدن کاسته می شود. اگر این گروه افراد از افتادگی لبیامینورهای خود ناراضی باشند می توانند اقدام به تزریق چربی بر لبیامینورهای خود کنند. گروهی از زنان تمایل به افزایش حجم لبیاماژورها دارند، با اینکار فرم دستگاه تناسلی آن ها بهبود می یابد.

باید بدآنید که پس از یائسگی به علت کاهش هورمون استروژن واژن دستخوش تغییراتی می شود و ممکن است فرد درگیر خشکی واژن و آتروفی واژن شود، آتروفی واژن سبب خشکی و خارش واژن می شود. این گونه افراد ممکن است دچار بی  اختیاری ادرار و تکرر ادرار نیز شوند. با تزریق چربی می توان قطر واژن را کاهش داد و سبب تنگ شدن واژن شد، با تزریق  آن بر نقطه جی می توان، نقطه جی که در ارگاسم و تحریک جنسی زنان مؤثر است را تقویت نمود و حس ارگاسم را افزایش داد.

تعیین وقت مشاوره
 

اهمیت تزریق چربی به واژن

همان طور که در این مقاله دلایل شل شدن واژن و افتادگی آن را بیان کردیم، واژن یکی از مهمترین ارگان های یک بدن خانم است، که از قضا بسیار حساس بوده و در طول زمان بنا به دلایل مختلف، تغییرات زیادی کرده و معمولا دچار پیری، تیرگی و افتادگی می شود. وقوع این اتفاق تقریبا مسئله ای غیر اجتناب بوده چرا که بنا به دلایل مختلفی مانند افزایش سن، زایمان، یائسگی و … در تمامی زنان ایجاد می شود.

همین مسئله باعث می شود که زندگی و رابطه زناشویی بسیاری از زنان تحت تاثیر قرار گیرد، چرا که بر اساس تصور و باور غلطی که وجود دارد، برخی از زنان تصور می کنند که با کاهش میزان رابطه جنسی، می توانند از پیشرفت این مسئله جلوگیری کنند، در حالی که این باور به طور کامل غلط و اشتباه است! شما با انجام این کار نه تنها رابطه بین خود و همسرتان بلکه وضعیت سلامتیتان را نیز به خطر انداخته اید بنابراین اگر در سنی هستید که احساس می کنید دچار این مشکل شده، خجالت را کنار گذاشته و به فکر روشی جهت کاهش و از بین بردن چین و چروک ناحیه تناسلی و جوانسازی واژن باشید.

تزریق چربی لابیا
تزریق چربی لابیا

کاربردهای تزریق چربی به واژن

یکی از سوالات رایجی که بسیاری از مراجعه کنندگان به دکتر زیبایی دارند، این است که آیا نتیجه تزریق چربی به لابیا فقط جوانسازی این ناحیه است و جنبه زیبایی دارد؟ و یا می توان از آن برای درمان مسائل و مشکلات این ناحیه نیز استفاده کرد؟

در پاسخ به این سوالات باید گفت که تزریق چربی به لابیا تنها جنبه زیبایی نداشته و می توان از این شیوه برای درمان برخی از مشکلات این ناحیه استفاده کرد. بنابراین در صورتی که شما برای انجام این کار از یک پزشک متخصص زیبایی در بهترین کلینیک زیبایی استفاده کنید، می توانید همراه با انجام این عمل زیبایی سرپایی، شاهد نتایج درمانی زیر نیز باشید

 • تغییر سایز و حجم لابیای ماژور
 • درمان آتروفی واژن
 • سفت شدن ناحیه تناسلی
 • درمان خشکی واژن
 • درمان عدم تقارن و تناسب این ناحیه
 • تنگ کردن واژن

بهترین کاندیدای تزریق چربی به واژن

بهترین کاندیدای تزریق چربی افرادی هستند که ناحیه ژنیتال آنها بخشی از چربی طبیعی خود را از دست داده است و از این رو دچار پیری، چروک، شلی و افتادگی شده است. این اتفاق معمولا بر اثر گذر عمر، یائسگی، زایمان های طبیعی متعدد، کاهش وزن های شدید و … می افتد. از طرفی برای رفع برخی نواقص جزی که در بخش های بعدی به شرح مفصل آنها پرداخته ایم نیز تزریق چربی کاربرد دارد.

اگر از مشکلات دوره یائسگی و کاهش هورمون استروژن در ناحیه واژن خود رنج می برید، می توانید با تزریق چربی خیلی از این مشکلات را رفع کنید.

عمده مشکلاتی که بانوان به ما مراجعه میکنند، مشکل آتروفی واژن است که فرد دچار احساس ناخوشایندی در واژن خود می شود از جمله: خارش، سوزش، خونریزی و درد هنگام رابطه جنسی و … . آتروفی واژن معمولاً در زنانی رخ می دهد که دچار یائسگی شده اند. یکی دیگر از کاربردهای تزریق چربی در زنانی ست که مشکل ارگاسم دارند. این گروه از زنان می توانند  با تزیق چربی در ناحیه نقطه جی خود این مشکل را رفع کنند. تمامی این موارد باید پس از تشخیص پزشکی ماهر صورت می گیرد و سپس اقدام به درمان آن با تزریق چربی کرد.

در کدام قسمت لبیا این تزریق صورت می گیرد؟

در قسمت لابیا ماژور تزریق ژل یا چربی انجام می شود. لابیاماژور بافتی است که میان دو پا قرار دارد و لابیا مینور را از پاها جدا می سازد. گاهگاهی همزمان با تزریق ژل یا چربی در لابیاها اقدام به تزریق در واژن نیز می کنیم. واژن حد فاصل رحم با مهبل یا محل خروجی تناسلی است.

برای تزریق به لبیا ژل بهتر است یا چربی ؟

امروزا برندهای مختلفی از ژل در بازار وجود دارد اما متخصصان، تاکید دارند که ماندگاری چربی از تزریق ژل به واژن بیشتر است. ژل در بهترین حالت ماندگاری حدود ۳ سال را دارد ولی چربی چون از بافت خود فرد تهیه می شود ماندگاری بسیار بالایی دارد و در بدترین حالت فقط حدود ۳۰ درصد بافت چربی تزریق شده از بین رفته و ۷۰ درصدش در در بافت لابیای تزریق شده باقی می ماند.

امروزه با تکنیک های مربوط به(fact transplant) یا تزریق چربی اتولوگ (از خود شخص) به راحتی و آسانی می توان چربی تحلیل رفته را جایگزین نمود. از طرفی مزیتی که چربی نسبت به ژل در این ناحیه دراینست که جابجایی، حساسیت و قرمزی و عفونت به دنبال تزریق ژل بیشتر است. اگرچه تزریق ژل مدت زمان کمترب می برد و به صورت سرپایی قابل انجام است. ولی چربی به علت دوام بالا و عدم جابجایی برای تزریق در لابیا گزینه بهتری است.

چه کسانی کاندید مناسبی برای تزریق چربی به لبیا نیستند ؟

 1. افرادی که بیماری قلبی عروقی و کانسر(سرطان) دارند و تحت شیمی درمانی پیشرفته می باشند.
 2. افرادی که دچار تشنج و بیماری های پیشرفته کلاژن و اسکولار هستند.
 3. افرادی که بیماری ریوی پیشرفته دارند.
 4. افرادی که سابقه ترومبوآمبولی وریدی دارند(یعنی خون در پاها و یا جاهای دیگری از بدنشان لخته شده است).
 5. کسانی که سابقه CVA (سکته مغزی) و یا سکته قلبی داشته اند.

چه عواملی در میزان موفقیت تزریق چربی به لبیا موثر است ؟

در هنگام ساکشن یا کشیدن چربی از بافت های فرد مثلاً اطراف پهلو و پس از خروج چربی باید دقت کرد که سلول های آغشته به خون را از سلول های خوب و سالم چربی با دستگاه سانتریفیوژ جدا کرد و از تزریق سلول های بزرگ و آغشته به خون جلوگیری شود.

تزریق چربی
تزریق چربی

 

روش تزریق چربی به واژن

تزریق به صورت برداشتن چربی از نواحی دیگر بدن و انتقال آنها به ناحیه واژن صورت می گیرد. بدین منظور چربی باید از نواحی که چربی آنها مناسب و میزان آن بالاست، برداشته شود: مانند نواحی شکم، پهلو و ران. این کار به کمک لیپوماتیک انجام می شود. تزریق نیاز به بیهوشی کامل ندارد و با بی حسی موضعی و بدون درد انجام می شود.

مراحل تزریق چربی معمولا در سه مرحله انجام می شود که این مراحل عبارتند از:

 1. ابتدا ناحیه ای که قرار است از آن چربی برداشت شود ضدعفونی شده، سپس یک بی حسی موضعی انجام می شود و با سرنگ های مخصوص که سر آنها کانولاهای مناسب وصل شده از طریق سوراخ های کوچکی که در پوست ایجاد می شود چربی های زیر پوست با فشار کم برداشته می شوند.
 2. در مرحله دوم چربی های جدا شده کاملا استریل شده و چندین بار توسط سرم شستشو داده می شوند تا خون و سایر بافت ها از چربی جدا شوند. بعضی متخصصین از دستگاه سانتریفیوژ جهت جدا سازی کامل مواد اضافی از چربی استفاده می کنند. سپس چربی های آماده شده به داخل سرنگ کشیده می شوند تا برای تزریق آماده شوند.
 3. در مرحله آخر ناحیه تزریق باید ضدعفونی شود. سپس بی حسی موضعی انجام می شود و پس از آن با یک سرنگ که به سر آن کانول مخصوص وصل شده تزریق چربی انجام می شود.

مراقبت های پس از تزریق چربی واژن

 • پس از تزریق چربی به واژن شخص نباید به مدت ۷۲ ساعت فعالیت جنسی داشته باشد .
 • پس از تزریق چربی از ماساژناحیه تناسلی اجتناب بورزید .
 • پس از تزریق چربی شخص باید از دوش با آب گرم و یا قرار گرفتن در وان آب داغ به مدت ۷۲ ساعت اجتناب بورزد.

بعد از عمل جوانسازی حتما باید انتظار کبودی، تورم و درد را داشته باشید. اگر در نقاطی که لیپوساکشن انجام شده دچار بیحسی شدید، نگران نشوید، همانطور که اعصاب شما شروع به بازسازی میکنند، احساس شما هم به حالت طبیعی برمیگردد.تورم ممکن چندین ماه طول بکشد. پزشک برای کاهش درد مسکن تجویز میکند، با این حال در صورت شدت گرفتن درد، حتما با پزشک خود تماس بگیرید.

دوره ی نقاهت تزریق چربی به واژن در افراد مختلف، بسته به شرایط جسمی، متفاوت است، با این حال همه ی افراد یک روز بعد از عمل میتوانند به کارهای روزانه خود ادامه دهند. مایع tumescent اضافی که در لیپوساکشن تزریق میشود، ممکن است تا یکی دو روز بعد از عمل از سوراخ های کوچک ترشح شود البته مقداری هم خونابه همراه آن خارج میشود که امری کاملا طبیعیست.

افراد میتوانند یک یا دو روز بعد از عمل، استحمام کنند. بسته به تعداد محل های لیپوساکشن و تزریق ، به روزهای بیشتری برای استراحت نیاز خواهید داشت و اگر شاغل هستید شاید بهتر باشد برای هفته ی اول مرخصی بگیرید.

در طول هفته ی دوم و سوم تزریق چربی به واژن جای عمل ممکن است همچنان حساس باشد بنابراین بهتر است فعالیت فیزیکی خود را محدود کنید. ممکن است پزشک پوشیدن یک لباس مخصوص مانند گِن را به شما تجویز کند تا نواحی تحت درمان شکل بهتری به خود بگیرند. به مرور شما میتوانید به فعالیت های معمول مثل بلند کردن اشیاء ، ورزش روزانه و آمیزش جنسی بپردازید.

به مدت یک ماه پس از تزریق چربی به واژن از فعالیت های سنگین و به مدت شش هفته به خصوص از دویدن و وزنه زدن پرهیز کنید. این مراقبت ها کمک زیادی به بهبود سریتر زخم ها و نواحی تحت درمان خواهد کرد. با توجه به اینکه محل های سوراخ لیپوساکشن بسیار کوچک هستند، جای زخم ناشی از آن نیز بسیار کوچک خواهد بود.

غالباً نتیجه ی نهایی عمل جوانسازی واژن، بعد از چند هفته استراحت و مراقب، دیده میشود. مادامی که وزن شما بالا نرود و چاق نشوید ، اثر لیپوساکشن در نواحی ای که چربی آن تخلیه شده است، باقی میماند و فرم بدنتان تغییر نمیکند، اما اگر وزنتان بالا برود، قطعا در کل بدنتان چاقتر میشوید و نواحی لیپوساکشن شده از این موضوع مستثنا نخواهند بود. بنابراین رعایت اصول غذایی صحیح وداشتن رژیم سرشار از فیبر و پروتئین پیشنهاد میشود.

هزینه ی تزریق چربی و یا ژل در لابیا و واژن چقدر است ؟

هزینه این عمل تمامی هزینه های مشاوره قبل از عمل بیهوشی یا بی حسی و هزینه های لیپو چربی را در خود دارد، اصلی ترین علت تعیین کننده این جراحی دستمزد جراح می باشد، دقت کنید که در این روش فرد باید بانک کافی چربی برای ترنسفر به واژن داشته باشد.

منبع
دکتر زیبایی
دکمه بازگشت به بالا
مشاوره رایگان