بررسی عفونت های واژینال انواع و علل

عفونت های واژینال بسیار شایع است ، و حتی اگر خودتان به خوبی مراقبت کنید ممکن است ظاهر شود. در این مقاله درباره آنها بیشتر بدانید.

عفونت های واژن

عفونت های واژینال می توانند باعث ایجاد تغییر در ناحیه واژن وروده شوند . در این مقاله ، در مورد شایع ترین عفونت های واژینال و دلایلی که به طور مکرر باعث تحریک آنها می شود صحبت خواهیم کرد.

عفونت واژن
عفونت واژن

علل عفونت واژن

بعضی از خانمها بیشتر اوقات رنج می برند. با این حال ، لزوماً به معنای بهداشت ضعیف ، عادات بد یا رفتارهای جنسی پرخطر نیست .

تغییر کاندوم نیست

اگرچه ارتباط مستقیمی با ظاهر عفونت های واژن ندارد ، اما در هنگام داشتن رابطه جنسی مقعد و واژینال بدون تغییر کاندوم یکی از دلایل آن در نظر گرفته می شود. آنچه در این مورد اتفاق می افتد این است که باکتریهای مدفوعی از مقعد به واژن پخش می شوند. اگر می خواهید هر دو عمل جنسی را انجام دهید ، برای جلوگیری از بروز مشکل ، کاندوم را تغییر دهید.

آنتی بیوتیک ها

این به نظر می رسد متناقض است زیرا در تئوری آنتی بیوتیک ها به دنبال از بین بردن عوامل ایجاد کننده بیماری هستند. با این وجود می توانید عفونت های واژن را تجربه کنید زیرا این نوع داروها هم باکتری های مفید (فلور باکتریایی) و هم باکتری های مضر را تحت تأثیر قرار می دهد و این  باعث می شود ما نسبت به ابتلا به عفونت های قارچی حساسیت بیشتری داشته باشیم.

تغییر هورمون

همچنین تغییرات هورمونی به دلیل افزایش استروژن در بدن می تواند باعث عفونت های قارچی واژن شود. لحظاتی که در آنها بیشترین حساسیت  را داریم در دوران بارداری ، تحت درمان با هورمون درمانی یا در دوران یائسگی هستیم.

null

بیشتر بدآنید :

لابیاپلاستی چگونه انجام می گردد ؟ آیا شما کاندید مناسبی برای عمل زیبایی واژن هستید ؟

شما لباس هایی ساخته شده از مواد مصنوعی می پوشید

همانطور که همه ما می دانیم ، مکان های گرم ، مرطوب و کم اکسیژن مکان هایی هستند که باکتری ها و قارچ هایی که باعث عفونت می شوند راحت تر ایجاد می شوند. در این گروه می یابیم:

 • شلوار تنگ
 • لباس زیر ساخته شده از مواد مصنوعی
 • شلوار یا ساق لیکرایی

همه آنها یک محیط مناسب برای رشد میکروارگانیسم ها در ناحیه تناسلی ،  به ویژه مخمر ایجاد می کنند. اگر شلوار تنگ دوست دارید ، سعی کنید آنها را از ۱۰ ساعت جدا کنید یا تغییر دهید. علاوه بر این ، توصیه می شود که برچسب را بررسی کرده و موارد ساخته شده را با حداقل ۵۰٪ پنبه انتخاب کنید.

سطح قند خون بالا

طعم شیرینی مخصوص انسان نیست ، مخمرها نیز آن را دوست دارند ، بنابراین بین دیابت و عفونت های قارچی واژن ارتباط وجود دارد .مهم است که رژیم غذایی کم چربی و قند مصرف کنید ، هم برای بهبود سلامتی و هم برای پیشگیری از بیماری های خاص. در صورت ابتلا به دیابت ، باید مطمئن شوید که سطح گلوکز خود را در محدوده فیزیولوژیکی نگه دارید.

انواع عفونت های واژن

همه عفونت های واژن یکسان نیستند. هرکدام خصوصیات متفاوتی دارند و باید به روشی خاص با آنها برخورد شود.

این مورد کاندیدیازیس است. عفونتهای قارچی شایع ترین هستند به طور خاص ، کاندیدیازیس معمولاً تولید می کند:

 • ترشحات واژن ضخیم
 • قرمزی در مهبل و ورم
 • خارش

درمان آن در بیشتر موارد ساده است. می توانید تخمک ها یا کرم هایی را که می توانید در هر داروخانه پیدا کنید ، خریداری کنید.

واژینوز باکتریال

در زنان در سن باروری شایع است. واژینوز خطر ابتلا به بیماریهای مقاربتی را افزایش می دهد. این ویژگی با:

 • ترشحات واژینال با بوی “ماهی” پس از مقاربت جنسی
 • درد هنگام ادرار کردن
 • تغییر رنگ یا تغییر رنگ سفید
 • خارش واژن و درد

عفونتهای واژینال توسط تریکوموناس

این ماده توسط میکروبی به نام Trichomonas vaginalis ایجاد می شود . این نوع عفونت باید با آنتی بیوتیک ها درمان شود ، زیرا از طریق مقاربت جنسی گسترش می یابد. مشخصات آنها:

 • بوی قالب
 • ترشحات زرد مایل به سبز
 • سوزش و خارش واژن

کلامیدیا

این یک عفونت مقاربتی است. نه تنها قادر است بر ناحیه تناسلی تأثیر بگذارد بلکه می تواند باعث بیماریهای دیگری مانند آرتروز ، ذات الریه یا ملتحمه شود . این باعث بوهای بد در ترشحات واژن می شود ، که در این موارد رنگ سفید را به خود می گیرد.

عفونت واژینال از نوع ویروسی

این نوع عفونت ناشی از ویروس تبخال ساده است . علاوه بر تحریک ، تاول در ناحیه تناسلی ظاهر می شود که به زخم تبدیل می شود.

دلیل دیگر بروز این نوع عفونت ویروس پاپیلومای انسانی است که باعث ایجاد زگیل تناسلی می شود. در هر صورت دیدن پزشک مهم است.

منبع
دکتر زیبایی
دکمه بازگشت به بالا
مشاوره رایگان