۸ کاری که باید انجام دهید تا از سلامت واژن خود مراقبت کنید

مراقبت از سلامت واژن شما برای هر خانم اساسی است. این فقط مسئله بهداشت نیست ، بلکه به شما در پیشگیری از بیماری ها و جلوگیری از خطرات نیز کمک می کند.

مراقبت از سلامت واژن شما بخش مهمی از سلامت عمومی و بهزیستی هر خانم است. با این حال ، شاید به دلیل تابوها ، عدم دانش یا دلایل دیگر ، مردم همیشه به همان شکلی که باید تمایل نشان نمی دهند. برای بسیاری از خانم ها صحبت کردن با متخصصان در مورد اقدامات خاص مربوط به سلامت واژن آنها دشوار است.

واژن به مراقبت ، به ویژه مراقبت های پیشگیرانه نیاز دارد که به جلوگیری از بیماری ها و مشکلات کمک می کند. این مراقبت ، حریم زنان را از بین نمی برد. سلامت واژن ربطی به تواضع ندارد ، این یک مسئله کاملاً بهداشتی است.

برای مراقبت از سلامت واژن خود باید چه چیزی را بدانید ؟

وقتی صحبت از قسمت های تناسلی زنان و مراقبت از آنها می شود ، این نکات می تواند بسیار مفید باشد :

۱. در مورد واژن خود صحبت کنید

به طور مرتب با پزشک متخصص زنان خود ملاقات کنید و در مورد سلامتی واژن خود آشکارا صحبت کنید.

اولین اقدام مهم ، راحتی در مراقبت از واژن و دستگاه تناسلی شما است . شما باید با پزشک خود در مورد این موضوع صحبت کنید. ویزیت پزشک برای هرگونه ناهنجاری یا تغییر باید کاملاً طبیعی باشد ، حتی اگر به نظر می رسد حداقل یا به اندازه کافی مهم نباشد.

سلامت واژن
سلامت واژن

۲. تکامل

عملکرد و وضعیت واژن شما با چرخه زندگی زنان ، که تحولات را تجربه می کند ، بهم می خورد. این طبیعی و طبیعی است ، بنابراین نباید دلیلی برای نگرانی باشد.

۳. سنی که باید مراقبت از سلامت واژن خود را شروع کنید

در کل زندگی زن باید از سلامت واژن خود مراقبت کند. سن برای آن وجود ندارد ، به همین دلیل مهم است که مادران در مورد بهداشت مناسب با دختران خود صحبت کنند. به این ترتیب ، آن دختران بدون تابو و شرم بزرگ می شوند.

null

بیشتر بدآنید :

عمل زیبایی واژن یا لابیاپلاستی چیست ؟ و چگونه انجام می گردد.

۴- بهداشت واژن

بهداشت مناسب از ناحیه صمیمی شما ضروری است ، خصوصاً وقتی قاعدگی دارید.

یکی از موضوعات اصلی هنگام صحبت در مورد سلامت واژن ، بهداشت است. لازم نیست داخل واژن خود را تمیز کنید ، زیرا این روش های تمیز کردن طبیعی خود را دارد.

این منطقه با طیف وسیعی از باکتری های مهم است و این باکتری ها باعث تقویت سلامتی شما می شوند. اگر از محصولات شیمیایی در داخل واژن استفاده کنید ، به این باکتری های مفید آسیب می رساند.

لب و نواحی اطراف آن در قسمت خارج واژن قسمتهایی است که باید با آب گرم بشویید. شما می توانید از صابون خنثی استفاده کنید ، اما هرگز از محصولات صنعتی یا شیمیایی یا اسپری آب قوی استفاده نکنید. فشار آب می تواند باعث شود آب و صابون داخل بدن شود و این می تواند به شما آسیب برساند.

۵- بوی واژن

بسیاری از خانم ها از بوی واژن نگران هستند  و سعی می کنند با دفع کننده های صمیمی و عطرها اوضاع را بهبود بخشند. همانطور که دیدیم محصولات شیمیایی توصیه نمی شوند زیرا به تعادل باکتری های طبیعی شما آسیب می رسانند .

اگر لازم است ناحیه واژن خود را عطر کنید ،  توصیه می کنیم از مخلوط آب با روغن طبیعی استفاده کنید و آن را به عنوان یک آئروسل استفاده کنید. این مهم است که اتخاذ عادات تمیز کردن خوب برای کاهش بوی بد.

اگر بوی اسیدی یا خیلی قوی می شود ، باید به پزشک مراجعه کنید. ممکن است این باشد که شما یک عفونت واژینال داشته باشید ، یک مشکل مکرر ، اما اگر به پزشک مراجعه کردید ، حل آن آسان است.

۶. ورزش هایی که باید از سلامت واژن خود مراقبت کنید

با گذشت زمان ، عضلات واژن کشش را از دست می دهند. از این عضلات برای روابط جنسی و برای زایمان استفاده می شود. بنابراین ، اختصاص دادن زمان به ورزش واژن مهم است.

ما در مورد “تمرین های معروف Kegel” صحبت می کنیم ، که می توانید در هر مکانی انجام دهید. شما باید عضلات واژن را فشار دهید ، چند ثانیه نگه دارید و سپس آنها را شل کنید.

تخم های جید ، مخروط های واژن و توپ های چینی لوازم جانبی مفیدی برای این تمرینات هستند. علاوه بر این ، استفاده از ویبراتور به ارتجاعی عضلات شما کمک می کند.

لباس زیر قابل تنفس از رطوبت در منطقه و مشکلات مرتبط با آن جلوگیری می کند.

پیشنهاد می کنیم برای استفاده روزانه از لباس زیر پنبه ای و پارچه های ظریف و نرم استفاده کنید. توری اگرچه زیبا است اما کمی خشن است ، بنابراین بهتر است فقط برای موارد خاص آن را ذخیره کنید. اگر از پارچه های دیگر استفاده می کنید ، بخشی که لبه واژن شما را لمس می کند ، باید پنبه باشد. این توصیه برای لباس های حمام نیز مفید است.

۸- کاندوم در روابط جنسی

یک نکته اساسی برای مراقبت از سلامت واژن شما استفاده از محافظت در طول روابط جنسی است. علاوه بر جلوگیری از بارداری ناخواسته ، کاندوم از تماس مایع منی جلوگیری می کند و از بیماری های مقاربتی جلوگیری می کند.

یکی دیگر از اقدامات خوب ، لک شدن بعد از روابط جنسی است. Pee به کنترل باکتریهای ناخواسته کمک می کند. بعداً ، البته ، می توانید خود را نیز بشویید.

هر زن باید  مراقبت از واژن را در همان سطح مانند هر قسمت دیگر از بدن خود در نظر بگیرد. سلامت واژن بخشی جدایی ناپذیر از زنانه است.

منبع
دکتر زیبایی
دکمه بازگشت به بالا
مشاوره رایگان