لکه های قرمز روی پوست

علائم قرمز معمولاً برای سلامتی شما مشکل ایجاد نمی کند ، مگر اینکه با ناراحتی ، خارش یا خونریزی همراه باشد. در این موارد ، همیشه باید با یک متخصص مشورت کنید.

ما مطمئن هستیم که ، بیش از یک بار ، شما از پیدا کردن چند لکه قرمز بر روی پوست خود شگفت زده شده اید. معروف به خال های قرمز یا “نقاط یاقوت” ، آنها اغلب ناگهان ظاهر می شوند و هرگز از بین نمی روند . برای ما معمول است که وقتی متوجه آنها می شویم نگران نباشیم و وقتی متوجه می شویم بیشتر از یک روز به روز دیگر ظاهر می شود.

با وجود نام ، خال های قرمز در واقع خال نیستند. این لکه های قرمز معروف به آنژیوما ، از خوشه های مویرگ ها تشکیل شده است . همچنین ممکن است به آنها لکه های Campbell De Morgan یا آنژیوم های گیلاس گفته شود.

طبق مطالعه ای که در پزشک خانواده آمریکایی منتشر شده است ، این مشکل تا ۵۰٪ از بزرگسالان را درگیر می کند. آنها معمولاً در تنه بدن و اندامها ظاهر می شوند و غالباً چندین میلی متر قطر دارند. در بیشتر موارد ، هیچ درمانی لازم نیست ، اما همیشه ارزش آن را دارد که توسط پزشک معاینه شود.

در این مقاله ما مهمترین موارد مورد نیاز در مورد توسعه خال های قرمز را برای شما بیان خواهیم کرد . اگر از آنژیوما رنج می برید ، این اطلاعات به شما کمک می کند تا شک و تردیدهایی را که دارید از بین ببرید.

لکه قرمز پوستی
لکه قرمز پوستی

نقاط قرمز: اطلاعات عمومی

طبق مقاله ای که در “Medicina General y de Familia” منتشر شده است ، لکه های قرمز روی پوست شایع ترین نوع آنژیوما است. این ضایعات طبیعی و خوش خیم پوستی در هر زمان ممکن است در طول زندگی ظاهر شود ، اگرچه بعد از ۳۰ سالگی شایع تر هستند .

آنها معمولاً با رنگ قرمز خود توجه ما را به خود جلب می کنند. بسیاری از افراد آنها را ناخوشایند می دانند و برای از بین بردن این آنژیوم ها ، تمایل ژنتیکی را که از والدین به ارث می برند ، به درمانهایی متوسل می شوند.

بیایید نگاهی به چند واقعیت دیگر بیندازیم:

لکه های قرمز دقیقاً روی پوست چیست  ؟

لکه های قرمز روی پوست ، گشاد شدن مویرگ ها به دلیل پارگی های کوچک در سیستم عروقی است. آنها اغلب در بازوها و ches t ظاهر می شوند .

به طور معمول ، آنژیوم های گیلاس به عنوان لکه های قرمز کوچک روی پوست وجود دارند. ممکن است صاف یا کمی بلند باشند و قطر آنها بین ۱-۵ میلی متر باشد. ظاهر آنها معمولاً باعث می شود که مردم برای اشتباه گرفتن از آنها اشتباه بگیرند.

همچنین باید به موارد زیر نیز اشاره کنیم: آنژیوم تومورهای خوش خیم هستند. آنها  تجمع ملانوسیت های ساده ای هستند که برخلاف خال ها به ندرت بدخیم می شوند.

چه عواملی باعث ایجاد آنژیوم می شوند؟

تا به امروز ، علت دقیق آنژیوما ناشناخته است. با این حال ، براساس یک مطالعه منتشر شده در کالج پوستی پوستی آمریکا ، سن یک عاملی است و افراد با افزایش سن ، تمایل به پیشرفت بیشتری دارند.

با این حال ، آنها همچنین به ژنتیک ، تغییرات هورمونی ، قرار گرفتن در معرض محصولات شیمیایی و آب و هوا مرتبط هستند.

آیا باید نگران باشم ؟

باید بار دیگر تأکید کنیم که این لکه های قرمز روی پوست سرطانی نیستند و دلیل واقعی نگرانی نیستند. آنها تومورهای خوش خیم هستند ، اما ما هنوز هم باید به ظاهر آنها توجه داشته باشیم و از هرگونه تغییر مراقبت کنیم . بنابراین ، اگر لکه های قرمز روی پوست خود دارید ، یادآوری موارد زیر حائز اهمیت است:

  • آنها نباید در یک منطقه خاص به تعداد زیاد ظاهر شوند.
  • لکه های قرمز روی پوست نباید باعث ناراحتی شود. اگر آنها صدمه دیده ، شما را خارش یا اذیت می کنند ، به پزشک خود مراجعه کنید.
  • لکه های قرمز روی پوست نباید خونریزی کند. اگر تماس با آنها باعث خونریزی می شود ، به یک متخصص پوست مراجعه کنید .
  • به رنگ و شکل توجه کنید. اگر رنگ تیره شده یا لبه ها خشن یا نامنظم می شوند ، با یک متخصص صحبت کنید.

برای حذف آنها چه کاری می توانم انجام دهم؟

علی رغم اینکه هیچ خطری برای سلامتی شما ایجاد نمی کند ، برخی از این علائم کوچک را نامطلوب می دانند ، به خصوص وقتی می خواهند یک تانک بالایی یا پیراهن با گردنبند کم بپوشید.

  • نکته مهم این است که شما هرگز نباید سعی کنید آنها را در خانه یا با روش های طبیعی از بین ببرید . در حالی که روشهای ایمن برای از بین بردن آنها وجود دارد ، دیگران می توانند خطرناک باشند.
  • لکه های قرمز روی پوست می تواند بین ۶ تا ۷ میلی متر اندازه گیری شود . از آنجا که آنها مویرگی هستند ، ما هرگز نباید سعی کنیم خود آنها را از بین ببریم. متخصص پوست می تواند بهترین و ایمن ترین روش ها را برای از بین بردن آنها توضیح دهد.
  • معمولاً از لیزر یا پوست سر برقی برای سوزاندن لکه قرمز استفاده می شود و از بروز مجدد آنها جلوگیری می کند. این روش کاملاً بی خطر است.

آیا از لکه های قرمز روی پوست خود نگران هستید؟ همانطور که مشاهده می کنید ، آنها معمولاً سطحی هستند. اما اگر متوجه ناهنجاری یا عوارضی شدید ، آنها را توسط پزشک خود بررسی کنید .

منبع
دکتر زیبایی
دکمه بازگشت به بالا
مشاوره رایگان