تزریق ژل به واژن

تزریق ژل به واژن یکی از پرکاربرد ترین روشهای جوان سازی واژن می باشد، تزریق ژل به اندام تناسلی بانوان امروزه بیشتر از قبل مورد اهمیت قرار گرفته است  و می توان همراه با عمل زیبایی واژن یا لابیاپلاستی انجام داد. معمولا تزریق ژل به لابیا ماژور صورت می گیرد که فواید زیادی دارد و بدلیل رضایت خانمها از نتیجه عمل، بر تعداد کسانی که عمل تزریق ژل به واژن را انجام می دهند، روز به روز افزوده می شود. در ادامه اشاره به هزینه تزریق ژل به واژن خواهیم کرد.

تزریق ژل واژن
تزریق ژل واژن
null

تزریق ژل به لابیا

یکی از بخش های مهم دستگاه تناسلی زنان می باشد که نقش مهمی در برقراری رابطه جنسی و لذت بردن از یک رابطه را ایفا می کند. این بخش از بدن نیز مانند هر بخش دیگری به مرور زمان و تحت تاثیر مواردی دستخوش تغییراتی می شود. به لب های خارجی و بزرگ واژن لابیای ماژور گفته می شود که بارزترین قسمت ناحیه تناسلی زنان می باشد. لابیای ماژور با افزایش سن فرد، زایمان های طبیعی، کاهش چربی بدن و تغییرات هورمونی ادچار تغییراتی از جمله پیری پوست، افتادگی پوست، شل شدگی پوست، لاغر و چروک شدن پوست می شود. تمام این موارد موجب می شوند که زیبایی لابیای ماژور و اندام تناسلی خانم کمتر شود و با تحت تاثیر قرار دادن رابطه جنسی فرد، موجب کاهش اعتماد به نفس و لذت کمتر از رابطه جنسی شود. با پیشرفت علم پزشکی متخصصین روش هایی را برای درمان این امر استفاده می کنند که یکی ازاین روش ها تزریق ژل به اندام تناسلی می باشد. پزشک با این کار باعث از بین رفتن پیری و افتادگی پوست و در نتیجه جوان سازی واژن می شود.

فواید تزریق ژل به واژن

یکی از کاربردهای اساسی تزریق ژل در زنان در ناحیه لبیامینورهاست، زمانیکه لبیامینورها کوچک و بد شکل هستند می توان با تزریق ژل آن ها را جوان کرد. از دیگر کاربردهای تزریق ژل، می توانیم به تزریق ژل به لبیاماژورها اشاره کنیم، لبیاماژور اغلب به خاطر کاهش وزن و گذر عمر دچار تغییرات ظاهری می شوند، از طرفی تغییرات هورمونی نیز می توانند در شکل ظاهری آن ها تغییراتی ایجاد کنند و سبب لاغری و افتادگی لبیاماژورها شوند، تغییر در شکل لبیاماژورها قطعاً در بیشتر دیده شدن لبیامینورها و یا ظاهر آن ها تأثیر بد می گذارد، به همین دلیل بسیاری از زنان خواستار تزریق ژل و یا چربی در ناحیه لبیاماژورهایشان هستند، در برخی موارد به همراه لبیاپلاستی صورت می گیرد. تغییر در شکل لبیاها باعث کاهش اعتماد به نفس افراد می شود و ممکن است زندگی زناشویی فرد را تحت تأثیر قرار دهد.

در زنانی که از گشادی واژن رنج می برند در برخی موارد، می توان برای جایگزین کردن به جای عمل های تنگی واژن از تزریق ژل ها استفاده کرد، بدین صورت با تزریق ژل ها می توانیم از قطر واژن بکاهیم و سبب تنگ کردن واژن شویم، هرچند که استفاده از لیزردرمانی در این زمینه به تزریق ژل ارجحیت دارد.

 زمانیکه ناحیه تناسلی بسیار افتاده و چروک است می توان با تزریق فیلرها، دوباره محکمی و سفتی را به بافت های آن هدیه داد. از طرفی با تزریق فیلرها به زیر پوست می توان باعث روشن شدن پوست شد.

در افرادی که مشکل ارگاسم دارند، می توان نقطه جی را تقویت نمود، گفتیم که نقطه جی در ناحیه ساعت ۱۲ واژن قرار گرفته و زمانی که فرد دو بند انگشتش را وارد آن بکند می تواند نقطه زبر و برجسته ای را در واژن خود حس کند، البته لازم به ذکر است که برخی از زنان نقطه جی را ندارند، نقطه جی مرکز اعصاب زیادی در ناحیه تناسلی است و نقش مهمی در ارگاسم ژنیتال دارد، با تزریق چربی و ژل در نقطه جی می توانیم، آن را برجسته کرده و به ارگاسم بهتر زنان کمک کنیم، شیوه این عمل به صورتیست که نقطه جی برجسته تر شده و امکان تماسش با الت مرد هنگام دخول بیشتر می شود.

زنانی که دچار یائسگی می شوند، آرام آرام بافت واژنشان شروع به پیرشدن می کند، به همین دلیل واژن ضعیف شده و شکننده می شود، در حالیکه مثانه که عضو بسیار مهمی ست بالای واژن قرار دارد و به محض ضعیف شدن واژن، دچار افتادگی می شود، خود باعث بی اختیاری ادرار است. به همین دلیل حتما باید به ترمیم عضلات واژن پرداخت و یا به استحکام واژن کمک کرد، تزریق فیلر می تواند راهی برای استحکام واژن باشد و از مشکلات بعدی آن جلوگیری کند.

خشکی واژن یکی از مشکلات دیگر است که حتما باید به درمان آن پرداخت، این دسته از افراد هنگام رابطه جنسی دارای سوزش و درد هستند و گاهی این درد همراه با خونریزی می باشد. به همین دلیل آتروفی واژن بسیار می تواند مسئله ساز باشد، تزریق فیلر به واژن یکی از روش های درمانی خشکی واژن است.

با افزایش سن٬ خاصیت کشسانی و الاستیسیته خود را از دست میدهد و حجم آن کاهش پیدا میکند. این امر طبیعی می تواند در کیفیت زندگی زنان و رابطه ی جنسی آن ها تاثیر زیادی بگذارد و باعث نارضایتی آنها از زندگی جنسی شود.یکی از بهترین روش های موثر در جوانسازی واژن که امروزه برای برطرف کردن این عوارض استفاده می شود، تزریق ژل به واژن و ناحیه وولو است.

نتایج استفاده از این روش در بهبود علائم آزار دهنده افزایش سن و یائسگی در ناحیه تناسلی موثر بوده است. در زیبا سازی ناحیه واژن٬ یک روش لابیاپلاستی است که برای قرینه سازی و برش لابیاهای مینور انجام میشود و روش دیگر که روی لابیای ماژور انجام میشود٬ تزریق ژل به ناحیه بیرونی واژن است.

تعیین وقت مشاوره

تاثیر افزایش سن بر مخاط واژینال

 • اندام های تناسلی خانمها مانند دیگر ارگان های بدن، در برابر گذر زمان٬ در جریان یائسگی، دچار شلی و افتادگی میگرد.
 • این تغییرات به دلیل کاهش استروژن رخ میدهد و مخاط واژن سست و نازک و خشک می شود و در نتیجه ضعیف تر میگردد.
 • همچنین انعطاف پذیری خود را از دست می دهد و مکانیسم های حفاظتی طبیعی نیز کمتر تاثیرگذار هستند.
 • در مجموع این تغییرات فیزیکی می تواند تاثیر مهم و به سزایی در کیفیت زندگی روزمره ی زنان بگذارد.

در علائم معمولا به دلیل از دست رفتن خاصیت کشسانی مخاط است و به طور خاص در طول یائسگی اتفاق می افتد. همچنین هستند زنانی که یائسه نشده اند و در سن باروری هستند اما تحت تاثیر این مشکل بوده اند.

تزریق ژل توسط پزشک عمومی انجام میشود یا متخصص زنان و زایمان ؟

برای تزریق ژل به واژن٬ امن ترین راه٬ مراجعه به متخصصین زنان و زایمانی است که در زمینه ی انجام اعمال و جراحی های زیبایی مهارت لازم را داشته باشند و همچنین مجوز قانونی انجام این عمل را در مطب داشته باشند.

مزایای استفاده از تزریق ژل به واژن

 • باعث تقویت هیدراتاسیون و آبرسانی در ناحیه میشود.
 • کمک به ایجاد قوام و سفتی واژن (لابیای ماژور)
 • باعث رفع افتادگی و از بین رفتن چین و چروک پوست واژن میشود.
 • باعث حجیم شدن و روشن تر شدن ناحیه واژن میشود.

اثرات تزریق ژل یا فیلر به نواحی لب های ماژور واژن :

 1. تزریق ژل سبب حجم دهی و برجسته تر شدن لابیا ماژور میشود.
 2. تزریق ژل سبب کاهش و برطرف کردن چین و چروک لابیا ماژور میگردد.
 3.  تزریق ژل سبب جوان شدن واژن میگردد.

دلایل کاهش چربی ناحیه تناسلی (لابیا ماژو ) خانم ها :

 •  کاهش وزن
 • زایمان طبیعی
 • افزایش سن

هر سه این دلایل سبب تغییرات هورمونی و کاهش چربی بدن میشود، در نتیجه لابیا ماژور انعطاف پذیری و حجم خود را از دست میدهد.
این موارد سبب می‌شود که زیبایی لابیا ماژور و اندام تناسلی زنان کمتر شود و رابطه جنسی فرد تحت تاثیر قرار گیرد و اعتماد به نفس فرد و لذت از رابطه جنسی کمتر شود با پیشرفت علم پزشکی، روش هایی برای درمان این امر استفاده می‌شود که یکی از این روش ها تزریق ژل به اندام تناسلی است که سبب رفع چروک و کاهش افتادگی پوست و حجیم شدن لابیا ماژور و در نتیجه جوانسازی واژن می گردد.

 

افراد مناسب برای تزریق ژل به واژن

 1. افرادی که به دلیل افزایش سن ناحیه تناسلی آنها دچار افتادگی و پیری پوست و چین و چروک شده است.
 2. افراد جوانی که لابیا آن ها لاغر است و می‌خواهند لابیاهای پرتر و سفت تری داشته باشند.
 3. افرادی که بر اثر عارضه های ارثی و ژنتیکی ظاهر لابیا آنها لاغر و کم حجم است.
 4. افرادی که لابیا نامتقارن و نامتناسب دارند.

 

آمادگی قبل از تزریق ژل

 •  قبل از تزریق ژل اگر مبتلا به بیماری خاص و حساسیت خاصی هستید پزشکتان را در جریان قرار دهید.
 •  قبل از تزریق ژل پزشکتان را در جریان داروهایی که مصرف می کنید قرار دهید.
 •  اگر دچار عفونت واژینال هستید باید قبل از تزریق عفونت درمان شود.
 •  اگر آسپرین مصرف می کنید باید آن را ۵ روز قبل از تزریق ژل قطع نمایید.
 • قبل از تزریق و بعد از آن باید آب فراوان بنوشید.

انواع ژل هایی که به واژن تزریق می شود :

 1. ژل ها با اثر نیمه وقت که بین ۲ تا ۵ سال ماندگاری دارد .
 2. ژل ها با اثر ماندگاری دائمی که مورد تایید وزارت بهداشت نیستند و توصیه نمیشوند.

مدت زمان تزریق ژل ۱۰ تا ۱۵ دقیقه می باشد. انجام تزریق نیاز به بیهوشی عمومی ندارد و با بی‌حسی موضعی قابل انجام است. ابتدا محل تزریق ضد عفونی می شود و پس از بی‌حسی موضعی ، ژل در نواحی مورد نظر تزریق می‌شود.

 

مراقبت های بعد از تزریق ژل به لابیا ماژور :

 • اگر پزشک بعد تزریق ژل ، دارویی برایتان تجویز کرد حتما آنها را منظم و به موقع مصرف نمایید.
 • تا یک هفته بعد تزریق ژل از کشیدن سیگار و مصرف الکل خودداری کنید.
 • تا یک هفته بعد تزریق ژل ، رابطه جنسی نداشته باشید.
 • فعالیت‌های ورزشی سنگین را به مدت ۲ تا ۳ هفته به تعویق بیاندازید.
 • تا سه روز از دستکاری و یا ماساژ ناحیه تناسلی خودداری کنید.

 

عوارض و خطرات تزریق ژل به واژن :

 1. بعد تزریق ژل به جز عفونت‌های احتمالی عارضه خاص دیگری معمولا وجود ندارد.
 2. عوارض احتمالا معمولاً جزئی بوده و تا دو روز پس از تزریق برطرف می‌شود.
 3.  در صورت ایجاد کبودی، التهاب، قرمزی و تورم در محل تزریق ، معمولا در چند روز اول بعد تزریق برطرف میگردد.
 4. گاها تزریق ژل، سبب حساسیت و سفت شدن ناحیه تزریق می‌شود که بعد از چند روز رفع می گردد.
 5. در صورت درد شدید و یا عفونت حتما به متخصص خود مراجعه نمایید.

 

تزریق ژل به واژن در چه افرادی توصیه نمی‌شود

 • خانم های باردار
 • خانم های شیرده
 • خانم ها با سابقه سکته قلبی و مغزی
 • بیماران دیابتیک
 • افرادی که سابقه لخته شدن خون دارند.
 • افرادی که به مواد تشکیل دهنده ژل حساسیت دارند.
 • افرادی که دارای بیماری ضعف سیستم ایمنی می‌باشند.
 • افرادی که عفونت واژینال دارند ، اول باید عفونت شان درمان شود و سپس اقدام به تزریق ژل نمایند.
منبع
دکتر زیبایی
دکمه بازگشت به بالا
مشاوره رایگان