چهار ماده طبیعی برای درمان ناخن های شکننده

به گزارش دکتر زیبایی گزینه های مختلف زیادی برای درمان ناخن های شکننده وجود دارد. در این مقاله ، چهار ماده طبیعی را که احتمالاً قبلاً در خانه دارید ، کشف خواهید کرد که می تواند در حل این مشکل به شما کمک کند. ادامه مطلب

برای درمان ناخن های شکننده ، باید به محصولات غذایی متوسل شوید که می توانند آنها را تقویت کنند. این امر به این دلیل است که دو دلیل وجود دارد که ممکن است ناخن ها پوسته پوسته یا پوسته پوسته شوند. نکته اول این است که اگر بیشتر اوقات با دست های خود در آب غرق در آب کار می کنید. این باعث ضعیف شدن ناخن ها می شود و باعث می شود که ظاهر ناسالمی داشته باشند. مورد دوم به دلیل رژیم غذایی ضعیف است. سطح پایین آهن و کلسیم تمایل به تضعیف ناخن ها دارد و باعث شکسته شدن آنها می شود.

مواد طبیعی برای درمان ناخن های شکننده

اگرچه شما باید به پزشک مراجعه کنید تا تأیید کنید که میزان آهن و کلسیم خوبی دارید ، در اینجا چند ماده برای درمان موثر ناخن های شکننده در صورتی که این یک موضوع زیبایی شناختی است به شما معرفی می شود.

درمان ناخن های شکننده
درمان ناخن های شکننده

۱. روغن زیتون

روغن زیتون یک ماده با کاربردهای مختلف است. این تنها برای درمان ناخن های شکننده مفید نیست بلکه به عنوان مثال می تواند با خشکی پوست نیز مبارزه کند. دلیل این امر در خواص آن نهفته است ، که در مطالعات متعددی مانند این مورد مشخص شده است . به طور کلی ، آن :

  • به شدت مرطوب می کند.
  • ناخن ها را زیبا می کند.
  • ناخن ها را براق می کند.
  • کوتیکول ها را تغذیه می کند.

روغن زیتون حاوی اسیدهای چرب و آنتی اکسیدان ها است که به تقویت ناخن های شکننده کمک می کند. بهترین راه برای استفاده از روغن زیتون است به آن را ماساژ به طور مستقیم به ناخن . بهتر است این کار را شب ها انجام دهید و بدون شستن دست ها به خواب بروید تا روغن به طور کامل در ناخن های شما نفوذ کند.

۲. روغن آووکادو

آووکادو سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ است. این میوه مملو از چربی های سالم و سایر خواص آن است که باعث می شود گزینه مناسبی برای درمان ناخن های شکننده باشد. این روغن ناخن ها را به شدت مرطوب می کند ، آنها را تغذیه و بازسازی می کند.

اگرچه می توانید روغن آووکادو بخرید ، اما می توانید یک خمیر آووکادو را نیز در خانه درست کنید. برای انجام این کار ، شما فقط باید آووکادو را پوست بگیرید ، آن را در یک کاسه خرد کنید و سپس آن را روی ناخن های خود بمالید.

۳. سیر

شاید شما از لاک ناخن سیر شنیده باشید ، گزینه ای برای درمان ناخن های شکننده است. با این حال ، انتخاب طبیعی تری وجود دارد.

  • کافی است مقداری میخک سیر را برش دهید ، آنها را درون یک کاسه آب بگذارید و بگذارید بماند.
  • بعد از مدتی ناخن های خود را تقریبا ۱۰ دقیقه در آب خیس کنید.
  • سپس ، می توانید ناخن های خود را در خارج از منزل خشک کنید تا فواید این ماده را تقویت کنید.

یکی از بهترین مواد طبیعی برای درمان ناخن های ضعیف و شکننده ، سیر است.

سیر خاصیت ضد میکروبی دارد که در صورت ایجاد ناخن های شکننده شما در اثر انیکومیایکوزیس مفید خواهد بود. همچنین ، شما می توانید هر روز از این روش درمانی استفاده کنید.

۴- روغن کرچک

این آخرین ماده ای است که ما تصمیم گرفتیم در این مقاله برای درمان ناخن های شکننده استفاده کنیم. به مرطوب شدن ناخن ها ، نفوذ در بین لایه ها و تقویت آنها کمک می کند. این روغن همچنین از اسیدهای چرب تشکیل شده است ، همانطور که در مقاله ” روغن کرچک: خواص ، کاربردها و بهینه سازی پارامترهای پردازش در تولید تجاری ” آمده است.

درست به عنوان دو گزینه اول ، شما باید این روغن را مستقیماً در ناخن های خود ماساژ دهید. شما باید این کار را هر روز انجام دهید تا شاهد بهبودی باشید.

نکات نهایی برای درمان ناخن های شکننده

با وجود استفاده از این ترکیبات برای درمان ناخن های شکننده ، مهم است که نکاتی را در نظر داشته باشید که می تواند به تسریع در بهبودی آنها کمک کرده و از بروز مجدد این مشکل جلوگیری کند.

  • اگر ناخن های خود را برای مدت طولانی غرق در آب نگه دارید ، دستکش بپوشید. دستکش به محافظت از آنها و جلوگیری از این مشکل کمک می کند.
  • اگر ناخن های شما به دلیل رژیم غذایی ضعیف شکسته شود ، خوردن سالم تر ضروری است برای این کار می توانید با یک متخصص تغذیه مشورت کنید.
  • در هر دو حالت یا به عنوان بخشی از روال زیبایی شما می توانید از موادی که در اینجا به اشتراک گذاشته ایم برای مرطوب کردن استفاده کنید و همیشه ناخن های خود را در شرایط خوبی قرار دهید ، نه تنها وقتی که آنها به عنوان مواردی که در بالا به آنها اشاره کردیم ، مشکل خاصی را نشان می دهند.
منبع
دکتر زیبایی
دکمه بازگشت به بالا
مشاوره رایگان