پروتز باسن

پروتز باسن 

این روزها، خیلی از خانم ها به دنبال بزرگ کردن و تغییر فرم باسن خود می باشند. اگر نمی توانید با ورزش و استفاده از رژیم غذایی باسن خود را فرم دهید و بزرگ کنید می توانید با استفاده از جراحی پروتز باسن مشکل بزرگی و فرم دهی باسن را رفع نمایید. با جراحی پروتز باسن، میتوان مشکل چربی های کم باسن را رفع نمود. با استفاده از پروتز باسن Buttock augmentation میتوان ظاهر جذاب تری در این ناحیه بدن ایجاد کرد و اندام فرد فرم زیباتری پیدا می کند.داشتن باسنی زیبا برای اکثر خانم ها بسیار مهم می باشد. انگیزه جراحی زیبایی پروتز باسن در افراد مختلف متفاوت می باشد.

پروتز باسن راه حلی مناسب برای افرادی می باشد که می خواهند اندامی زیبا داشته باشند و باسن خود را حجیم تر نمایند و یا با استفاده از لیفت باسن آن را بالا بکشند. پروتز باسن، در روش های مختلفی ارائه می گردد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. بیمار باید درک مناسبی نسبت به عمل جراحی زیبایی که می خواهد انجام دهد داشته باشد، تا بتواند به راحتی در انتخاب روش ها و عمل جراحی خود تصمیم درستی بگیرند.

تصمیم گیری در عمل پروتز باسن

کسانی که به دنبال عمل جراحی پروتز باسن هستند باید ابتدا یک جراح زیبایی متخصص برای انجام این کار پیدا کنند. معمولاً جراحان زیادی هستند که توانایی انجام این عمل جراحی را دارند. با استفاده از سایت ما شما می توانید به راحتی و بطور موثر یک جراح زیبایی مناسب را به صورت آنلاین پیدا کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناسان دکتر زیبایی تماس حاصل فرمایید.

در طول زمان مشاوره، دکترها می توانند اطلاعات زیادی را درباره بیماران بدست آورند و بیماران نیز می توانند با ویژگی های پزشک خود آشنا شوند. این ملاقات به دکتر شانس ارزیابی وضعیت فعلی پوست بیمار و صحبت درباره انتخاب هایی که می تواند به بیمار برای دستیابی به ظاهر مناسب کمک کند را می دهد.

جلسات مشاوره همچنین به بیماران این شانس را می دهد که اهداف و انتظارات خود از عمل جراحی را بیان کنند و سوالات خود را از دکتر بپرسند. این ملاقات ها همچنین به دکتر امکان می دهد بیمار خود را از مزایا، اقدامات احتیاطی، عکس العمل به روش درمانی، واکنش های معکوس، روش انجام عمل و سایر اطلاعات مهم مربوط به آن مطلع کنند.

چه نکاتی باید قبل از عمل پروتز  باسن مورد توجه قرار گیرد؟

 • اسکار یا برش جراحی؛ شامل یک برش طولی بین چین دو باسن که در حالت ایستاده اصلا دیده نمیشود .
 • تزریق هر گونه آمپول داخل باسن ممنوع است برای تزریق عضلانی از عضله روی ران یا بازو استفاده شود .
 • ۴۸  ساعت قبل از عمل از غذاهای ملین بیشتر استفاده کنید تا روز عمل روده ها نسبتا خالی باشند .
 • فتوگرافی تخصصی پزشکی در تمامی عمل‌های جراحی زیبایی الزامی است.

چه نکاتی را باید بعد از عمل پروتز باسن مورد توجه قرار گیرد؟

 • بعد از انتقال از اتاق عمل روی سینه ها میخوابید .
 • درن ها ۲۴ ساعت بعد از عمل خارج میشوند .
 • چون برش جراحی بسیار نزدیک به مقعد می باشد ریسک عفونت بالا است بنابراین روزانه دو بار تعویض پانسمان و شستشوی زخم با بتادین الزامی است
 • جهت دفع مدفوع استفاده از توالت ایرانی ممنوع است . از نشستن کامل روی توالت فرنگی نیز اجتناب نمایید ( وضعیت نیمه نشسته ) بعد از هر بار اجابت مزاج تعویض پانسمان و شستشوی زخم نیز الزامی است .
 • هنگام استحمام روی زخمهای خود را با با صابون یا شامپو یا لیف نشویید و فقط از آب استفاده شود.
 • به مدت دو ماه از انجام فعالیت بدنی سنگین و بلند کردن بار سنگین و به مدت سه ماه از انجام ورزشهای شکمی ، باسن و شنا خودداری کنید .
 • استفاده از کفش پاشنه بلند به مدت دو ماه ممنوع است .
 • داروهایی که برای شما تجویز شده را با دقت استفاده کنید و از مصرف داروهای دیگر پرهیز کنید. اگر به داروهایی که تجویز شده است حساسیت دارید، ما را مطلع کنید.

مراحل عمل پروتز باسن

مرحله اول – بی هوشی

داروها جهت راحتی شما در هنگام عمل جراحی استفاده می شود . این عمل با بیهوشی عمومی یا بی حسی از کمر (روش های اسپاینال یا اپی دورال ) و داروهای خواب‌آور وریدی قابل انجام است. معمولا” از بی هوشی عمومی استفاده می شود . سپس بیمار را بر روی شکم می خوابانند و آماده سازی برای شروع جراحی انجام می شود.

مرحله دوم – برش جراحی :

روش انتخاب شده بوسیله جراح تان بسته به تظاهرات موجود در شخص شما و ارزیابی وی مبنی بر اینکه کدام روش بهترین نتایج را برای تان رقم خواهد زد ،فرق خواهد کرد.

برش های مختلف برای قرار دادن پروتز باسن بکار رفته اند که شامل :

 • ۱- در قسمت بالای باسن در هردو طرف
 • ۲- در چین زیر باسن در محل اتصال آن به ران ها در هردو طرف
 • ۳- در قسمت داخلی هر طرف باسن که در چین بین دو طرف پتهان می شوند
 • ۴-یک برش منفرد در قسمت تحتانی استخوان خاجی در چین بین دو باسن می باشند.

برش معمول با کمترین میزان عوارض ، همان برش ۵ تا ۸ سانتی متری در خط وسط در بالای چین بین دو باسن و پایین استخوان خاجی است.

این برش بدلیل منفرد بودن و فاصله مناسب از مقعد و آلودگی های همراه آن ، کمترین احتمال عفونت را دارد و همینطور بوسیله بافت های اطراف پوشیده می شود و براحتی قابل رویت نمی باشد.به همین دلایل اکثر جراحان پلاستیک از این برش استفاده می نمایند.

پس از دادن برش،جراح فضای کافی برای قرارگیری پروتزرا درهردو باسن ایجاد کرده و پروتز را وارد می نماید دو فضای معمول برای قرار دادن پروتز امتحان شده اند :

۱- بالای عضلات باسن ( در زیر فاسیا )، ۲-در بین لایه های عضله اصلی باسن

که امروزه اکثر جراحان از فضای ایجاد شده در بین عضله بزرگ این ناحیه استفاده می کنند چرا که احتمال دیده شدن و جابجایی پروتز در آن کمتر است.

نکته مهم بطور کلی این است که تلاش شود از قرار گرفتن پروتز ها دریک سوم تحتانی باسن جلوگیری شود تا ازایجاد فشار و جابجایی های احتمالی در آن در حین نشستن بیمار اجتناب گردد.این مراحل برای هردو باسن بطور مشابه انجام می شود.

در کل روش وارد کردن و محل قرار گرفتن پروتز به نوع آن،درجه بزرگی مورد نظر، شکل خاص بدن بیمار و سلیقه جراح بستگی دارد.

مرحله سوم – بستن برش های پوستی

پس از اطمینان از قرینگی دو طرف ، پس از قرار دادن درن های تخلیه خون و مایع – در صورت صلاحدید جراح-ابتدا در هر طرف عضله و فاسیا (لایه سفت قرار گرفته در روی عضله) بسته می شوند و سپس برش خط وسط در چند لایه بخیه می شود.و در نهایت پانسمان انجام می شود

محل قرار گرفتن پروتز درون باسن

ناحیه ای که در آن پروتز قرار میکیرد باید طوری باشد که به دیگر نواحی مانند استخوان و اعصاب آسیبی وارد نکند و با آنها فاصله داشته باشد ،محل قرار گیری پروتز باسن میتواند در این نواحی باشد :

 • زیر فاشیا
 • لابلای عضلات باسن
 • زیر عضلات باسن

معمولا برش ها در بخش های فرورفته باسن ایجاد میشود تا اثراتی از آنها روی باسن وجود نداشته باشد ، زمانی که طول میکشد این جراحی به پایان برسد حدود دو ساغت است  و بیمار تحت بیهوشی عمومی در زمان جراحی  قرار میگیرد .

مراقبت‌های پس از عمل پروتز باسن

بافت ها بعد از پروتز باسن کم کم شروع به ترمیم شدن میکنند و بهبودی بافت ها حدود ۶ ماه بعد از جراحی خواهد بود که باسن شکل دلخواه متقاضی را به خود میگیرد بعد از جراحی  حتما از گارمنت یا فشرده کننده باسن استفاده کند که تورم بعد از جراحی از جراحی کاهش پیدا کند .

 • ۱- سعی کنید بعد از جراحی راه رفتن را شروع کنید زیرا باعث کم شدن تورم و از ایجاد لخته شدن خون در پاهاجلوگیری میکند.
 • ۲ -شما می توانید از روز اول جراحی با کمک جراحتان راه رفتن را آغاز کنید.
 • ۳- بهتر است که در هفته اول بعد از جراحی به آهستگی را روید تا هم از میزان درد و ناراحتی تان ثانوی به فشار زیاد روی برش جراحی و هم از احتمال بازشدن لبه های زخم تان کاسته شود.
 • ۴- توصیه می شود که در چند روز اول پس از عمل روزانه حداقل سه مرتبه پیاده روی کنید تا خطر ایجاد لخته خون را کاهش دهید.
 • ۵- برای حداقل۲ هفته پس از جراحی و یا تا هنگامی که داروهای خواب آور استفاده میکنید، از رانندگی پرهیز نمایید
 • ۶- بطور کلی توصیه می شود برای حداقل ۲ تا ۴ هفته از نشستن به مدت زمان طولانی و یا رانندگی خود داری کنید..
 • ۷- در حین مسافرت و رانندگی برای ۱ تا ۲ ماه از بالش یا کوسن نرم  برای زمان نشستن حتما استفاده کنید.
 • ۸- گن فشاری توصیه شده را در ۲۴ ساعت روز و برای حداقل ۶ هفته بجز زمان حمام رفتن استفاده کنید.
 • ۹- از برداشتن اجسام سنگین تر از ۲٫۵-۳ کیلو به مدت ۶ هفته پرهیز کنید و این میزان و طول مدت کلی می تواند بوسیله جراح تان مشخص شود.
 • ۱۰- بعد از گذشت ۴ هفته ، ممکن است فعالیت های متوسط مانند پیاده روی با سرعت را بتوانید انجام دهید.
 • ۱۱- برای شروع فعالیت های قلبی عروقی مانند فعالیت جنسی باید به بدنتان اهیمت زیادی دهید و در صورت راحتی از ۳-۴هفته پس از جراحی میتوانید ان را انجام دهید.
 • ۱۲- بعد از گذشت معمولا ۳ الی ۴ هفته بعد از جراحی میتوانید به کارتان برگردید  که جراح تان می تواند بسته به وضعیت جسمی و نوع کارتان، تخمین بهتری را ارائه دهد.

عوارض پروتز باسن

دلیل اصلی انجام چنین عمل هایی تغییرات ظاهری و زیبایی بیشتر است؛ در مجموع تمامی جراحی های  زیبایی با درصدی خطا همراه هستند؛ که نیاز است تا با رعایت تمامی نکات ایمنی از عوارض و خطرات احتمالی این جراحی جلوگیری شود.

جراحی پروتز باسن نیز همچون تمامی جراحی ها ریسک ها و خطرات  خاص خود را دارد. این خطرات شامل ایجاد عفونت و خونریزی و پارگی و دیگر موارد  می باشد. بیمار حتما باید پیش از انجام جراحی همانطور که از مزایای جراحی اطلاع پیدا می کند، از معایب آن نیز آگاهی داشته باشد.

عوارض احتمالی پروتز باسن که ممکن است برای بیمار رخ دهد :

 •  ایجاد عفونت از عوارض پروتز باسن  می باشد، که بر اساس شکاف های ایجاد شده و جای زخم جراحی بر روی باسن صورت میگیرد. پزشک باید ماهرو با تجربه باشد و بهترن نقاط را برای شکاف انتخاب کند .
 •  از دیگر مشکلاتی که ممکن است به وجود آید ، این است که امکان جابه جایی و حرکت پروتزها در آن وجود دارد و این امر موجب عدم تقارن باسن ها می شود.
 •  شکستن و پارگی پروتز ها از عوارض دیگر پروتز باسن می باشد.
 •  احساس درد که می توانید برای رفع آن از مسکن به تجویز پزشک استفاده نمایید. به هیچ وجه نباید تا دو هفته پس از جراحی از داروی آسپرین و ایبوپروفن استفاده نمایید. – ایجاد کبودی که پس از دو الی سه هفته بهبود پیدا میکند و کبودی به صورت کامل رفع می شود.
 •   احتمال دارد در مواردی نادر که تجمع خون یا هماتوم در فرد ایجاد شود که در این حالت باید خون اضافه به بیرون خروج پیدا کند.
 •   در اطراف جای زخم  ممکن است حس لامسه ی  فرد ضعیف شود و ممکن است تا ۳ ماه طول بکشد تا فرد حس لامسه اش را در آن ناحیه دوباره به دست آورد.
 •  ناحیه باسن پس از جراحی پروتز باسن در ابتدا سفت و متورم می شود. و ممکن است فرد این حالت را تا چند ماه پس از پروتز داشته باشد.
 •  خطر احتمال ایجاد بافت های زخم در اطراف پروتز کمتر از ۵ درصد می باشد. که این خود باعث می شود باسن سفت شود و احساس غیر طبیعی همراه با درد حقیقی در شخص ایجاد می کند.
 •  ممکن است مایع اضافی در اطراف پروتز جمع گردد که احتمال آن بسیار کم می باشد. در صورت بروز این حالت باید پروتز ها خارج شوند.

نتایج بزرگ کردن باسن بلافاصله قابل مشاهده هستند. با گذشت زمان، تورم پس از جراحی از بین خواهد رفت و خطوط برش محو خواهند شد. رضایت از تصویر جدید باید همزمان با بهبودی بیمار از جراحی، افزایش یابد. خطوط برش جراحی بزرگ کردن باسن دائمی هستند، اما در طول زمان محو خواهد شد.

نتایج نهایی حجیم کردن باسن با پروتز در طی چند ماه بعد، با مستقر شدن پروتز، شکل باسن و موقعیت، ظاهر خواهند شد. نتایج جراحی بزرگ کردن باسن طولانی مدت خواهد بود. با گذشت زمان، اندازه و شکل باسن بیمار می‌تواند به دلیل پیری و گرانش تغییر کند.

افزایش وزن

هرگونه افزایش قابل توجه وزن پس از عمل جراحی بزرگ کردن باسن می‌تواند نتایج جراحی باسن را به خطر بیندازد. این یک نگرانی است به ویژه پس از جراحی بزرگ کردن باسن، زیرا چربی‌ها ابتدا در ناحیه باسن ذخیره می‌شوند، که شکلی که توسط جراحی به دست آمده را تحت تاثیر قرار می‌دهند. بهتر است که یک شیوه زندگی سالم با رژیم غذایی مناسب و ورزش منظم را حفظ کنید تا از اثر طولانی مدت این روش مطمئن شوید.

خطرات

خطرات بزرگ کردن باسن عبارتند از :

 •  از دست دادن خون بیش از اندازه
 •  لخته شدن خون
 •  کبودی
 •  ترومبوز سیاهرگی عمقی، عوارض قلبی و ریوی
 •  امکان جراحی اصلاحی
 • بی‌حسی و درد
 •  آمبولی چربی، تزریق چربی به رگ گردن خون که موجب التهاب در ریه‌ها می‌شود.
 •  عفونت
 •  تغییر مکان مایع
 •  عوارض لیپوساکشن
 •  عوارض بیهوشی
 •  تورم و کبودی
 •  عدم تقارن
 •  نیاز احتمالی به جراحی اصلاحی در نوبت بعدی
 •  بافت چربی موجود در عمق پوست ممکن است بمیرد (نکروز چربی)
 •  خطرات بیهوشی
 •  کیست چربی
 •  هماتوم
 •  ترک‌های پوستی
 •  سلولیت
پروتز باسن
۵
 • بررسی انواع عمل های زیبایی
 • بررسی انواع عوارض عمل های زیبایی
 • بررسی انواع قیمت عمل های زیبایی
 • بررسی روشهای مراقبتی بعد از عمل
 • بررسی بهترین پزشکان و کلینیک های زیبایی

مشاوره رایگان

چنانچه به دنبال مشاوره رایگان جهت یافتن بهترین و ارزان ترین پزشکان جراح زیبایی در اطراف خود هستید با شماره همراه  ۰۹۹۰۱۴۰۰۰۴۸ تماس حاصل فرمایید و یا از طریق چت آنلاین با ما ارتباط برقرار کنید، همچنین می توان کلمه مشاوره را به سامانه ۵۰۰۰۲۳۶۱۶ پیامک نمایید و یا به Info@dr-beauty.ir ایمل بزنید و منتظر جواب ما باشید، ما در ارائه رایگان خدمات مشاوره ای به یاری شما خواهیم آمد و شما را در انجام بهترین انتخاب کمک خواهیم کرد. تمام کلینیک های طرف قرار داد با دکتر زیبایی ملزم به در نظر گرفتن تخفیف های قابل ملاحضه برای شما کاربران عزیز میباشند.

منبع
دکتر زیبایی
دکمه بازگشت به بالا
مشاوره رایگان