شوینده های مناسب برای از بین بردن کرونا

بر طبق اخرین بررسی هایی که تا این لحظه پژوهشگران بر روی ویروس کرونا انجام داده اند، این ویروس را چربی احاطه کرده است و بنابراین برای از بین بردن آن باید از شوینده هایی استفاده کرد که چربی را در خود حل کند. در ادامه این مقاله به بررسی انواع شوینده های مناسب برای از بین بردن ویروس کرونا اشاره شده است.

شوینده های مناسب برای از بین بردن کرونا

آب و صابون

بهترین شوینده برای از بین بردن کلیه ویروس ها آب و صابون است. لازم است به طورمنظم بعد از هر گونه تماس با سطح قابل دسترس برای عموم مانند صفحه کلید آسانسور و خودپردازها به مدت ۲۰ تا ۳۰ ثانیه دست ها را مطابق روش علمی، شست و شو دهید.

ژل های ضد عفونی

بهتر است زمانی که به آب و صابون دسترسی ندارید از ژل های ضدعفونی کننده استفاده کنید، به عنوان مثال در مترو فرودگاه یا اتوبوس بهترین پاک کننده ژل های ضد عفونی کننده و پاک کننده های حاوی الکل است چرا که ماده اصلی این ژل ها، الکل است که چربی ها را از بین می برد.

شوینده های سبک

این شوینده ها چون برای شست وشوی سطوح ، شیشه و… به کار می رود، چربی ها را حل می کند و برای ضد عفونی کاربرد دارد. بسیاری از شیشه پاک کن ها در ترکیبات شان که پشت آن ها درج شده است ترکیباتی دارند که برای ضد عفونی مناسب است.

شوینده های سنگین

این شوینده ها بر پایه اسید (مانند وایتکس) یا بر پایه باز (مانند پودرهای شست وشو) چربی ویروس را حل می کند و برای ضد عفونی کردن سطوح مانند پله و دیوارها مناسب است .

سرکه

اگر دسترسی به شوینده ندارید . مخلوط آب و سرکه به راحتی ویروس را از بین می برد. می توانید ازسرکه و وایتکس به صورت جداگانه استفاده کنید و اگر از بوی آن خوش تان نمی آید از چند پوست پرتقال کمک بگیرید . پوست پرتقال را داخل سرکه بیندازید تا بوی آن از بین برود.

ضد عفونی کننده های حاوی الکل

این ضد عفونی کننده ها برای مصارف پزشکی استفاده می شود و به نظر بیشتر فقها نجس نیست اما اگر درباره مصرف آن ها سوالی دارید با دفتر مرجع تقلید خود تماس بگیرید.

دکمه بازگشت به بالا
مشاوره رایگان