تزریق چربی به شقیقه

تزریق چربی به شقیقه

فرورفتگی در نواحی گیجگاهی صورت منجر به ایجاد چهره ای افسرده و پیر در فرد می شود، تزریق چربی به شقیقه و تزریق ژل به شقیقه از روش های درمانی برای پر کردن این نواحی می باشد، فرو رفتگی شقیقه از مصادیق سالمندی می باشد البته کاهش چربی در این ناحیه علاوه بر سالمندی طبیعی، پیری و نازک شدن پوست صورت می توان عواملی همچون تروما و بیماری رخ دهد، سایر عوامل مسبب شامل بد شکلی های بعد از عمل، آتروفی چربی همراه با HIV و لاغری و کاهش وزن شدید می باشد.

نواحی تزریق چربی به شقیقه

محدوده آناتومیک ناحیه گیجگاه (شقیقه) شامل خط گیجگاهی در بالا، دم ابرو و لبه خارجی اربیت در داخل، خط رویش مو در خلف و کمان گونه ای در پایین است. شریانها و وریدهای متعددی در این ناحیه دارای مسیر سطحی می باشند. عضله تمپورالیس فضای گیجگاهی را پر می کند. تزریق در این فضا از خلال این عضله و بر روی پریوست استخوان صورت می گیرد.

null

فیلم تزریق چربی به شقیقه

null

فرایند تزریق چربی

تزریق چربی

اهمیت تزریق چربی به شقیقه

شقیقه‌ها در کناره صورت و در کنار چشم‌ها قرار دارند. دُم ابروها در جلوی شقیقه‌ها به اتمام می‌رسد و لبه بالایی با پیشانی تلاقی می‌کند. بالا رفتن سن باعث کاهش حجم شقیقه‌ها می‌شود. در واقع گودی شقیقه‌ها بخشی از فرآیند طبیعی پیری پوست است. بافت نرم و استخوان‌های این ناحیه به مرور زمان تحلیل رفته و عضلات و بافت‌های پیوندی ضعیف‌تر می‌شوند؛ در نتیجه پشتیبانی ساختاری در ناحیه شقیقه کاهش یافته و باعث به وجود آمدن چین و چروک‌ها و کاهش حجم این ناحیه می‌گردد. در این مواقع شما می توانید با تزریق فیلر به شقیقه به ظاهر خود بهبود بخشیده وفتی صحبت از تزریق فیلر به شقیقه می شود، منظور می تواند تزریق چربی به شقیقه باشد یا تزریق ژل به شقیقه، فیلر به معنی پر کردنی می باشد.

تزریق ژل به شقیقه

بخش های فوقانی و داخلی فضای گیجگاهی بیشترین نقش را در نمای ظاهری فرد از نظر زیبایی دارا می باشند و می بایست اول پر شوند. تزریق ژل به شقیقه نیازمند استفاده از یک سوزن ۱ اینچی به منظور تعبیه عمقی فیلر بر روی پریوست در نیمه فوقانی حفره و همچنین در عمق و زیر فاسیای تمپورالیس در نیمه تحتانی حفره دارد. جهت کاهش ناهمواری در این ناحیه می بایست از تزریق های مخزنی استفاده شود. تزریق عمقی فیلر و سپس ماساژ آن در محل سبب اطمینان از حجمدهی یکنواخت فضای گیجگاهی می گردد. در گودافتادگی متوسط تا شدید شقیقه ها تزریق ژل به میزان ۱ سی سی در هر طرف نامعمول نیست.

در ناحیه گیجگاهی عروق سطحی فراوانی وجود دارد که تزریق ها باید از زیر یا بین آنها صورت گیرد. اگر به عروق آسیب وارد شد، فشار محکم به مدت چندین دقیقه کبودی را کاهش می دهد. تزریق ژل شقیقه با یک سوزن تیز یا میکرو کانولا انجام می‌شود. با استفاده از تکنیک‌های خاص می‌توان از تزریق به رگ‌های خونی اجتناب کرد. معمولاً تزریق ۱ یا ۲ میلی‌لیتر تزریق فیلر به شقیقه کافیست. با تکنیک تزریق به وسیله سوزن می‌توان فیلر را در لایه‌های عمیق‌تری از پوست تزریق کرد که البته در این روش برای ایجاد حجم مناسب باید فیلر بیشتری تزریق شود. تکنیک کانولا نیازمند فیلر کمتری است، اما چون در این روش تزریق در لایه‌های سطحی‌تر پوست صورت می‌گیرد ممکن است باعث ایجاد ناهمواری در پوست شود.

تعیین وقت مشاوره

مراقبت های بعد از تزریق فیلر در شقیقه

ماساژ در مورد تزریق ژل به شقیقه می تواند مفید باشد، همچنین استفاده از یک کمپرس سرد هم به کاهش درد در عضله تمپورالیس و همچنین احساس ناراحتی موقع جویدن می تواند کمک فراوانی کند.

خطرات تزریق فیلر در شقیقه

پس از تزریق فیلر به شقیقه کبودی محتمل است. در صورت آسیب به رگ از فشار محکم استفاده کنید. تزریق خیلی سطحی فیلر به شقیقه منجر به برجستگی ناحیه یا ناهمواری آن می گردد. در برخی از بیماران ۱ تا ۲ روز پس از تزریق ژل به شقیقه ممکن است اسپاسم عضلات ناحیه دیده شود که خودبخود رفع می گردد.

نکات کلیدی تزریق فیلر در شقیقه

نقطه پایانی درمان معمولا زمانی است که ناحیه گیجگاهی هنوز مختصری مقعر بوده یا حداکثر صاف است، از اصلاح بیش از حد و محدب کردن ناحیه باید پرهیز شود عمق صحیح تزریق نکته کلیدی جهت یکنواختی نتایج می باشد پر کردن بیش از حد این ناحیه دشوار است، پس از پر کردن یک سمت بیمار بهتر است تغییر ایجاد شده در همان طرف را به بیمار نشان دهید. چرا که سمت درمان شده به طور قابل توجهی نمای بهتری دارد. این کار به بیمار شمای کلی از نتیجه نهایی را نیز نشان می دهد. به دلیل عروق زیاد این ناحیه آسپیره کردن سرنگ پیش از تزریق فیلر جهت عدم قرارگیری در رگ به پیشگیری از تزریق داخل عروقی کمک می کند. برخی از بیماران بدنبال درمان گودرفتگی ناحیه شقیقه متوجه مقداری بالا رفتن گوشه خارجی ابرو می شوند.

نباید ها قبل از تزریق ژل به شقیقه

  1.  بیمار از هر گونه نوشیدنی الکلی در ۲۴ ساعت قبل از تزریق خودداری کند.
  2.  بیمار از ۳ روز قبل از اپیلاسیون، پاک سازی و کرم های از بین برنده مو در محل تزریق استفاده نکند.
  3.  در صورتی که بیمار باردار و یا شیرده می باشد از روش تزریق ژل و فیلرها استفاده نکند. در طول درمان به منظور کاهش درد و افزایش راحتی بیمار از بی حسی موضعی استفاده می شود. ممکن است پس از درمان به وسیله تزریق ژل، کبودی، قرمزی، تورم و حساسیت در نزدیکی محل تزریق وجود داشته باشد که در این صورت باید از خارش، ماساژ و یا دستکاری محل تزریق خودداری کنید.
دکمه بازگشت به بالا
مشاوره رایگان