لاغری در یک جلسه با دستگاه کول اسکالپتینگ

لاغری با دستگاه 

لاغری با دستگاه یکی از روشهای نوین لاغری بدون جراحی و به اصطلاح لاغری بی تهاجمی می باشد، منظور از تهاجم فرایند یک جراحی سخت همراه با بیهوشی و پاره کردن یا سوراخ کردن شکم برای تخلیه چربی می باشد به عنوان مثال عمل لایپوساکشن یا لایپولیز یا آبدومینوپلاستی همگی از روش های تهاجمی جراحی لاغری هستند که عوارض و دوران نقاهت سخت دارند. هدف لاغری با دستگاه که یکی از بهترین آنها دستگاه کول اسکالپتینگ برای کم کردن تراکم چربی های بدن می باشد، این روش کمک موثری به کاهش وزن چشمگیر نخواهد کرد بلکه با فریز کردن سلول های چربی مرحله شکستن چربی را آغاز و چربی را از طریق بدن دفع می کند این روش بی تهاجمی نیازی به اتاق عمل، بیهوشی دوران نقاهت و ایجاد جراحت ندارد و یکی از جدیدتریم متد لاغری دنیا می باشد.

انسان‌های دارای اضافه وزن یا چاق علاوه بر از دست دادن اعتماد به نفس همیشه در معرض خطرات ابتلا به بسیاری از بیماری‌های زمینه‌ای هستند، از دست دادن مقدار محدودی از این وزن اضافی می‌تواند کمک بسیاری به کاهش خطرات احتمالی کند، استراتژی کاهش وزن بی‌شماری مانند کرم‌های موضعی لاغری، شکم‌بند و مکمل‌های لاغری در دسترس است که بسیاری از آن‌ها بی‌اثر و کوتاه‌مدت هستند، در این مقاله به لاغری با دستگاه کول اسکالپتینگ خواهیم پرداخت.

null

فیلم دستگاه کول اسکالپتینگ

null

دستگاه کول اسکالپتینگ

دستگاه لاغری

آمار چاقی نه تنها در کشور ما بلکه در جهان روز به روز در حال افزایش است، این مشکل نه تنها سلامت فرد بلکه جامعه را با هزینه‌های گزاف درمانی تحت‌الشعاع قرار می‌دهد، چاقی فقط به مفهوم داشتن بافت چربی اضافی در بدن نیست، بلکه مشکل اصلی عوارضِ تهدید‌ کننده سلامت ناشی از آن است. همه‌ی انسان‌های بزرگسال می‌توانند با محاسبه شاخص توده بدن (BMI) و اندازه گیری دور کمر متوجه شرایط بدنی خود از نظر میزان اضافه وزن و چاقی شوند. شاخص توده بدن توسط متخصصان و مراقبان سلامت به منظور ارزیابی وضعیت اضافه وزن فرد با کمک دو فاکتور اصلی قد و وزن محاسبه می‌شود. بدین صورت که وزن بر حسب کیلوگرم را بر مجذور قد بر حسب متر تقسیم نموده و عدد حاصل را با توجه به جدول BMI تعریف شده توسط سازمان بهداشت جهانی می‌سنجند. طبقه‌بندی شاخص توده بدن و گروه‌های چاقی بدین صورت است.

تعیین وقت مشاوره

دستگاه کول اسکالپتینگ

کول اسکالپتینگ به لاتین coolsculpting یک دستگاه با تکنولوژی کرایو لیپولیز است که جهت کاهش تراکم چربی در مناطق خاصی از بدن مانند شکم، پشت، ران ها، غبغب، پا، بازوها و چانه استفاده می شود، کرایولیپولیز یا کول اسکالپتینگ روشی برای از بین بردن چربی های موضعی به روش انجماد است با انجماد سلول های چربی، سلول های چربی بدون آسیب به بافت های اطراف یا پوست از بین می روند. دستگاه کول اسکالپتینگ برای کاهش چربی های موضعی شکم و پشت بدن و غبغب و ران پا ها بیشترین استفاده را دارد.

لاغری با دستگاه کول اسکالپتینگ روشی غیر تهاجمی برای از بین بردن چربی است که اغلب به عنوان انجماد چربی شناخته می شود. این روش سرد سازی سلول های چربی، باعث لیپولیز یعنی شکستن سلول های چربی بدون آسیب رساندن به بافت های اطراف یا پوست می شود. کرایولیپولیز برای کاهش چربی در مناطق خاصی از بدن عمل می کند و بیشترین استفاده را در شکم و پشت بدن دارد. دستگاه کول اسکالپتینگ راه حل دائمی برای از دست دادن چربی نیست و فقط می تواند سلول های چربی موجود را کاهش دهد و نمی تواند مانع از افزایش اندازه سلول های چربی باقی مانده در بدن شود. در نتیجه، بایستی ترکیبی از رژیم غذایی، ورزش و روش های کرایو لیپولیز را برای حذف چربی بکار ببرند. تقریبا دوره نقاهت و عوارض جانبی مرتبط با کرایو لیپولیز وجود ندارد. پس از این روش، چربی طی یک دوره دو تا چهار ماهه کاهش می یابد.

انواع دستگاه های لاغری

اگر کاندید لاغری با دستگاه هستید باید بدانید، انواع دستگاه های متفاوت با برند های متفاوتی وجود دارد که در نحوه لاغری و مراحل انجام کار با یکدیگر متفاوت هستند بد نیست به تعدادی از این دستگاه های لاغری اشاره ای داشته باشیم

  • کرایولیپولیز۳D-lipo
  • CoolSculpting ®
  • CoolTech ®
  • LipoContrast®
  • LipoGlaze
  • ProShock Ice 

لاغری با دستگاه کول اسکالپتینگ

لاغری با دستگاه کول اسکالپتینگ روشی نسبتا جدید است که به کاهش چربی با ظاهری طبیعی کمک می کند. این روش غیر تهاجمی جایگزین روش های تهاجمی حذف چربی مانند لیپوساکشن است، زیرا تقریبا هیچ دوره نقاهتی ندارد.تعداد لیپوساکشن انجام شده در سراسر جهان سالانه به طور چشمگیری افزایش یافته است. بر اساس آمار انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، با بیش از ۳۹۶ هزار عمل لیپوساکشن در سال ۲۰۱۵، این عمل هنوز هم یکی از محبوب ترین جراحی های زیبایی در جهان است.

روش های حذف چربی همچنان در حال افزایش است، چراکه بطور روزافزون مردم با وزن خود در جدال هستند. لاغری با دستگاه راه حل دائمی برای از دست دادن چربی نیست؛ در حالی که این روش می تواند سلول های چربی در حال حاضر را کاهش دهد ولی نمی تواند مانع از افزایش اندازه سلول های چربی باقی مانده در بدن شود، به طوری که افراد باید از طریق ترکیبی از رژیم غذایی و ورزش و یا جلسات بیشتر کرایو لیپولیز، کاهش چربی خود را حفظ کنند. لاغری با دستگاه همچنین می تواند با تکنولوژی های لیزر یا رادیوفرکانسی ترکیب شود تا بتواند پوست را سفت کند و نتایج را بهبود بخشد.

دستگاه کول اسکالپتینگ با تکنولوژی کرایولیپولیز روش غیر تهاجمی حذف چربی با خنک سازی سلول های چربی زیر جلدی است که باعث لیپولیز یا از بین رفتن سلول های چربی بدون آسیب رساندن به هر یک از بافت های اطراف یا پوست می باشد. به دنبال این روش، طی یک دوره دو تا چهار ماهه چربی کاهش یافته و باعث کاهش وزن می شود. اگر در نظر دارید کرایولیپولیز انجام دهید، اطلاعات زیر درک اولیه‌ای از این روش به شما می دهد. این مطالب نمی تواند به تمام سوالات شما پاسخ دهد، زیرا نتیجه این روش به بیمار و پزشک بستگی دارد. لطفا از یک متخصص با تجربه درمورد هر چیزی که متوجه نمی شوید سوال بپرسید.

سوالات متداول

لاغری با دستگاه چگونه اتقاق می افتد ؟

دستگاه بر این اساس عمل می کند که طی سرد سازی ناحیه ای از بدن، سلول های چربی نسبت به بافت های مجاور بیشتر در معرض آسیب‌پذیری قرار دارند. یعنی اینکه دستگاه سلول های چربی را تخریب می کند ولی آسیبی به بافت اطراف آن ها نمی رساند، پس از خنک سازی سلول های چربی دچار مرگ سلولی می شوند و لیپید ها (چربی ها) پس از تخریب دیواره سلولی، از سلول ها آزاد شوند. این لیپید ها توسط سیستم لنفاوی از بدن حذف می شوند. این فرآیند بسیار تدریجی است، به این معنی که خطر پر شدن بیش از حد سیستم لنفاوی وجود ندارد.

نتایج چه مدت ماندگاری دارند ؟

شروع تغییرات را به سرعت پس از ۲ هفته از انجام مشاهده کنید، اما عمده تغییرات را بین ۱ تا ۲ ماه پس از درمان تجربه می کنید. بدن شما هنوز از طریق متابولیسم، سلول های چربی شما را از بین می برد و همچنان به مدت ۳ تا ۵ ماه بعد از درمان روند چربی سوزی ادامه می یابد.

کول اسکالپتینگ چه چیزی را می تواند درمان کند ؟

کول اسکالپتینگ برای کاهش چربی در مناطق خاصی از بدن عمل می کند که معمولا در شکم و پشت و غبغب و ران پا ها استفاده می شود. این روش را نمی توان در پستان ها و یا برای کاهش سلولیت استفاده کرد. اگر انجام کول اسکالپتینگ در یک ناحیه خاص از بدن را در نظر داشته باشید، ابتدا با پزشک خود صحبت کنید تا ببینید که امکان درمان با کول اسکالپتینگ وجود دارد.

مراحل لاغری با کول اسکالپتینگ چگونه است ؟

در طی این روش، دو پانل خنک کننده روی پوست گذاشته شده و ناحیه ای که می خواهید درمان شود بین دو پانل به سمت بالا کشیده می شود. اینکار احساس کشش و کمی فشار ایجاد خواهد کرد، اما دردناک نخواهد بود.سپس سلولهای چربی بسته به نیاز شخص حدودا یک تا دو ساعت خنک می شوند. در ابتدا، ناحیه ای که درمان می شود بسیار سرد است، اما پس از مدتی دیگر دما را متوجه نمی شوید.

بهبودی بعد از لاغری با دستگاه کول اسکالپتینگ چه مدت طول می کشد ؟

تقریبا هیچ دوره نقاهتی بعد از درمان با لاغری بدون جراحی وجود ندارد. این روش کاملا غیر تهاجمی بوده و بنابراین در اکثر موارد افراد می توانند در همان روز، به زندگی عادی خود بازگردند.

خطرات و عوارض لاغری با دستگاه کول اسکالپتینگ چیست ؟

عوارض جانبی زیادی در رابطه با لاغری بدون جراحی با دستگاه کول اسکالپتینگ وجود ندارد، از آنجا که روش غیر تهاجمی و بدون هیچ زخم بازی است، بنابراین خطر عفونت وجود ندارد. با این حال، برخی از بیماران ممکن است قرمزی، بی حسی، درد، کبودی، سوزش، تورم یا مقداری ناراحتی در ناحیه تحت درمان را تجربه کنند. هرگونه موارد ذکر شده بعنوان معایب کول اسکالپتینگ، موقتی است و ظرف چند ساعت یا چند روز ناپدید می شوند.

بعد از انجام کول اسکالپتینگ چه کارهایی باید انجام داد ؟

بعد ازکول اسکالپتینگ استفاده از داروهای ضد درد و استفاده از کمپرس سرد برای درمان ورم در ناحیه تحت درمان در صورت توصیه می شود.

آیا لاغری بدون جراحی برای شما مناسب است ؟

برای لاغری بدون جراحی باید به طور کلی از سلامتی عمومی خوبی برخوردار باشید و انتظارات واقع بینانه ای از نتایج این روش داشته باشید. اکثر افراد کاندید مناسبی برای لاغری بدون جراحی هستند و این درمان به عنوان درمانی ایمن برای افرادی که قادر به انجام روش های تهاجمی مانند لیپوساکشن (به علت خطرات ناشی از بیهوشی) نیستند، توصیه می شود. لاغری بدون جراحی برای افرادی که بسیار چاق هستند توصیه نمی شود، زیرا این روش نتایج قابل توجهی بر روی آنها نخواهد داشت.

منبع
دکتر زیبایی
دکمه بازگشت به بالا
مشاوره رایگان