چه بخوریم تا موهای سالمی داشته باشیم؟

به گزارش دکتر زیبایی، اصلا مهم نیست که چقدر برای موهای تان هزینه می کنید و از محصولات بهداشتی محافظت مو استفاده می کنید. این محصولات خیلی از مواقع هیچ کاری برای موهایتان نمی توانند انجام بدهند در عوض آنچه را که به دهان می گذارید بیشتر سلامت موهای تان را تضمین می کند تا محصولات بهداشتی گرانقیمت مو

ماهی سالمون

غنی از پروتئین، ویتامین دی و اسیدهای چرب امگا ۳ است که منجر به افزایش رشد مو و حفظ سلامت پوست سر می شود. حدود ۳ درصد از ساقه مو از این اسیدهای چرب ساخته شده است. اسیدهای چرب امگا ۳ در غشای سلولی پوست سر شما و روغن‌های طبیعی که پوست سر و موی شما را مرطوب نگه می‌دارند نیز وجود دارد.

گردو

اگرچه گردو حاوی مقدار کمی سلنیوم است، اما در افرادی که دچار کمبود این ماده معدنی هستند و دچار ریزش مو می شوند، می تواند بسیار مفید باشد.

دانه کدو تنبل

پروتئین، روی و امگا ۶ موجود در آن باعث رشد مو می شود.

سیب زمینی شیرین

اگر موهایتان حالت خود را از دست داده، شروع به خوردن خوراکی هایی مانند سیب زمینی شیرین کنید چون سرشار از بتاکاروتن است و بدن آن را به ویتامین آ تبدیل می کند. در واقع هر سلول از بدن بدون مقدار کافی ویتامین آ نمی‌تواند وظایفش را بدرستی انجام دهد. ویتامین آ به محافظت و تولید روغن‌هایی که پوست سر شما را تقویت می‌کنند کمک می‌کند و کمبود آن می‌تواند باعث خارش و شوره سر شود.

موهای سالم

تخم مرغ

با پروتئین بالا، روی، سلنیوم، گوگرد و آهن، یک ماده معجزه آسا برای موهای شماست. همچنین به سلولها کم می‌کند تا به فولیکولهای مو، اکسیژن برسانند.

اسفناج

همراه با سایر سبزیجات تیره رنگ دیگر حاوی آهن، بتاکاروتن، فولات و ویتامین ث است و به حفظ فولیکول های سالم مو و تولید روغن های پوست سر کمک می کند.

مرغ

پروتئین های موجود در آن رشته های مو را پرپشت و قوی نگه می دارد.

منبع: آوای سلامت
دکمه بازگشت به بالا
مشاوره رایگان