کاشت ابرو

کاشت ابرو

کاشت ابرو یا به لاتین Eyebrow restoration یک تکنیک جراحی زیبایی به منظور افزایش تراکم مو های ابرو می باشد، اگر نگاهی به گذشته های نه چندان دور بیندازیم در دهه های قبل ابرو های کشیده و باریک طرفدار های زیادی داشت، اما امروزه ابرو های پر و پهن مد شده است. در بسیاری از بانوان برداشتن ابرو در دراز مدت سبب از بین رفتن ریشه های ابرو و کاهش تراکم مو در این ناحیه شده است از این رو برای برگرداندن تراکم بهترین و موثر ترین روش کاشت ابرو می باشد.

روند کاشت ابرو 

پیوند ابرو طبیعی دقیقا همانند کاشت مو و با همان تکنیک انجام می شود بدین شکل که فولیکول های مو از ناحیه بانک مو که برای کاشت ابرو معمولا از مو های پشت گوش استفاده می شود برداشته می شود و سپس به نواحی کم تراکم ابرو پیوند زده می شوند، روش های کاشت ابرو از گذشته ابتدا روش FUT بود که امروزه به روش FUE تغییر پیدا کرده است.

روش FUT 

نخستین روشی که برای کاشت ابرو معرفی شد کاشت مو به روش FUT بود، این روش بدلیل ایجاد عارضه های پسا جراحی همچون درد زیاد و خونریزی و انجام جراحی در تعداد جلسات متعددی منسوخ شد

معایب این روش به شرح زیر می باشد :

 1. درد زیاد پس از جراحی
 2. خونریزی زیاد پس از جراحی
 3. فرایند انجام زمان بر و کند
 4. عدم سازگاری با خط رویش ابرو
 5. رشد نا منظم ابرو در خلاف خط رویش
 6. دوران نقاهت و مراقبت بالا

روش FUE

دومین روشی که برای کاشت ابرو معرفی شد، کاشت مو به روش FUE  بود. این روش از انجایی که با اناتومی خط رویش ابرو سازگار بود همچنین درد و خونریزی به همراه نداشت و از همه مهم تر اینکه فرایند انجام جراحی به سرعت و طی یک جلسه در یک روز انجام می شد به عنوان بهترین روش کاشت ابرو معرفی شد، این روش تا به امروز محبوب ترین روش کاشت ابرو می باشد

مزایای این روش به شرح زیر می باشد :

 1. عدم درد پس از جراحی
 2. عدم خونریزی پس از جراحی
 3. عدم دوران نقاهت و مراقبت
 4. سازگاری با خط رویش ابرو
 5. براورده کردن انتظار بهجو
 6. اجر دقیق مطابق خواسته

روش+Super FUE 

این روش یک متد پیشرفته و نو اورانه می باشد، در این روش با یک اسکنر پیشرفته موهای سر آنالیز میشود و موهای نازک و مطابق خواب ابرو می باشد را شناسایی میکند و سپس توسط دستگاه برداشت می شود .

اسکن گرافت و ترسیم روش

در این مرحله در ابتدا از مراجعه کننده اسکن  و آنالیز با دستگاه های فوق پیشرفته گرفته می شود و طی این کار با کیفیت ترین موها با ظرافت مخصوص ابرو و مطابق با خواب طبیعی ابرو مشخص و تعیین می گردد سپس در مرحله ی آنالیز عمق ریشه ها و طول انها مشخص می شود که این فرانید کمک می کند که در مرحله ی برداشت هیچگونه آسیبی به گرافت برداشت شده وارد نگردد و تقریبا ۱۰۰% گرافت های برداشت شده دارای ریشه ی سالم باشند و تمامأ پس از کاشت رویش نمایند.

علاوه بر این موارد ،گزارش بسیار دقیقی در رابطه با حالت کشسانی پوست ،میزان خون رسانی و … که اطلاعات بسیار کمک کننده جهت کاشت موفق ابروی می باشد حاصل می گردد و در پایان دستگاه بهترین و طبیعی ترین حالت کاشت ابرو جهت هر شخص و مختص به آن فرد ترسیم مینماید. در مرحله ی بعد پس از انجام اسکن و آنالیز سر و مشخص شدن نتیجه ی آن بیمار جهت انجام کاشت ابرو به کلینیک مراجعه می نماید .

اجرا کاشت ابرو 

در این مرحله نخست قسمتی از پشت سر که  بهترین منطقه جهت برداشت مشخص شده است با دستگاه+Neddel Less super FUE که فاقد هیچگونه سوزنی میباشد و کاملا بدون درد است بیحس می گردد و سپس با دستگاه +super FUE برداشت مو انجام می گردد پس از برداشت ظریفترین موها با جهت خواب طبیعی ابرو، نوبت به مرحله ی کاشت ابرو می رسد که در این مرحله با استفاده از دستگاه فوق پیشرفته +Implant super FUE عمل کاشت مطابق خواب طبیعی ابرو با حداکثر تراکم انجام می گردد .

مزایای این روش به شرح زیر می باشد :

 1. تراکم ۳ الی ۵ برابر بیشتر
 2. اسکن و آنالیز و طراحی دیجیتالی برای تشخیص سلامت فولیکول های موهای برداشت شده و انتخاب بهترین فولیکولها مطابق با خواب طبیعی ابرو
 3. بیحسی بدون درد با دستگاه بدون سوزن +Neddel Less super FUE
 4. کاشت ابرو با دستگاه +Implant super FUE با حداکثر تراکم ممکن و طبیعی ترین حالت خواب ابرو
 5. کاشت ابرو با موی طبیعی ،قابل رشد و دائمی
 6. با کمترین برش و در بسیاری از موارد بدون نیاز به برش و جراحی
 7. قابل اصلاح و رنگ کردن
 8. با تضمین رویش بر روی خواب درست ابرو
 9. طراحی بر اساس نظر بیمار قبل از کاشت حتی روی تاتو های قدیمی
 10. لیزر تراپی برای کوتاه شدن دوران نقاهت و بهبود در رشد موها

عوارض کاشت ابرو

عوارض این جراحی در هر روش نسبت به سایر روش ها متفاوت است همانطور که قبل تر به ان اشاره کرده ایم کم عارضه ترین روش کاشت ابرو کاشت ابرو به روش FUE می باشد،فرایند کاشت ابرو یک کاشت مو کوچک و ناچیز است که شامل عوارض پسا جراحی اندکی است، تزریق ماده بی هوشی تا اندازه ای دردآور است زیرا ناحیه دور چشم بسیار حساس است.

پس از جراحی  کاشت موی ابرو، ناحیه کاشت احتمالا متورم و کبود شود،با این حال پس از بی هوشی هیچ دردی احساس نمی کنید.ورم و ملتهب شدن دور چشم نیز نسبتا رایج است. ورم به سرعت، اغلب در عرض یک شب، ناپدید می شود،این جراحی دچار برخی عوارض دیگر هم هست که شامل خارش ناحیه کاشت است که گاهی به دلیل عفونت اتفاق میوفتد که باید جهت جلوگیری از دلمه بستن سریعا به پزشک تحت درمان مراجعه نمایید.

 •  درد ناشی از تزریق ماده ی بیحسی به دلیل حساسیت بالای ناحیه ی اطراف چشم ها
 •  ورم زودگذر اطراف چشم ها
 •  بیهوشی
 •  تورم پیشانی و دور چشم
 •  احتمال بروز عفونت
 •  خونریزی در زمان عمل
 •  کبودی ، التهاب و ورم در ناحیه ی ابرو
 •  ایجاد خارش زودگذر پس اتمام کاشت ابرو
 •  خارش شدید طولانی مدت که نشان دهنده ی عفونت در محل کاشت می باشد .

عوارض بلند مدت کاشت ابرو

باید بدانید که کاشت ابرو عوارض بلند مدتی مانند عمل های دیگر نخواهد داشت. موهای تازه کاشته شده در ناحیه ابرو به این دلیل که از قسمت سر برداشت شده اند تا مدتی به همان شکل رشد خواهند کرد تا به حالت طبیعی خود برسند به همین خاطر ممکن است ابروها بطور مرتب مانند موهای سرتان نیاز به کوتاهی و اصلاح داشته باشند. همچنین ممکن است ظاهر ابروهای شما به آنچه انتظار دارید خیلی نزدیک نباشند اما این مشکل از بین خواهد رفت و ابروها به حالت طبیعی و مورد نظر شما خواهند رسید.

پس از کاشت ابرو ممکن است ابروهایتان تراکم ابروی طبیعی را نداشته باشند و این مسئله طبیعی می باشد زیرا این موها هرچند با ابزار دقیق و ظریف کاشته شده باشند اما بازهم کمی ممکن است دور تر از انتظار شما باشند اما نه به طوری که مشخص و غیرمعمول باشد. به دلیل زاویه و خوابی که موهای قسمت ابرو دارند و کاشت آن کمی دشوار است، ممکن است خواب ابروها مانند ابروهای طبیعی نباشد و کمی متفاوت باشد. مخصوصا در ناحیه تاج که زاویه دهی آن بسیار دشوار است.

البته این موارد به تجربه و تخصص شخصی که برای شما کاشت ابرو انجام می دهد، برمی گردد. ما در دکتر زیبایی با داشتن بهترین تیم های جراحی کاشت ابرو، با تخصص و تجربه بسیار بالا رضایتی که شما در پی کسب آن هستید، مانند تمام کسانی که در این مرکز کاشت ابرو انجام داده اند، را برایتان به ارمغان می آوریم.

سوالات بسیاری در مورد اینکه چه مدت پس از کاشت، ابروها به حالت عادی خود می رسند پرسیده می شود، در پاسخ به این سوال باید گفت که زمانی حدود ۶ الی ۹ ماه زمان نیاز است تا ابروها به حالت طبیعی خود برسند و نتیجه مورد نظر شما را برآورده کنند. قبل از آن ابروها هنوز تفاوت دارند با ابروی طبیعی و صبر شما تا گذراندن این مدت است که شما را به نتیجه دلخواه می رساند.

نتایج

بدون در نظر گرفتن دلیل ریزش ابرو ، بهترین و موثرترین راه برای بازگشت موی ابرو جراحی و کاشت ابرو است. موهای کاشته شده از پشت سر بیمار به سرعت و از همان ابتدا شروع به رشد می کنند و پس از یک تا دو سال فرایند رشد کاهش پیدا میکند تا ابرو نمایی طبیعی تر به خود بگیرد و این مسئله به دلیل تاثیری است که پوست ابرو بر نواحی موی ابرو میگذارد و “تسلط دریافت کننده” نام دارد.

دوران نقاهت 

معمولا کاشت ابرو دوران نقاهت و مراقب خاصی ندارد، البته روش کاشت ابرو تعیین کننده اصلی شرایط می باشد که ممکن است نسبت به شرایط دیگر متفاوت باشد، در کاشت مو به روش FUE کمتر از ۲۴ ساعت بهجو می تواند به فعالیت عادی و روزمره گی خود ادامه دهد.

دلایل ریزش ابرو

عوامل ریزش ابرو بدلایل متعددی مانند تغذیه نامناسب، بیماری های پوستی، استرس ، شیمی درمانی و غیره بوجود می آید، بسیاری از مردم می خواهند که موهای این ناحیه از صورت خود را ترمیم کنند چرا که داشتن ابروهای زیبا علاوه بر زیباتر نشان دادن چهره فرد می تواند موجب تقویت اعتماد به نفس وی بخصوص در خانمها شود.

البته عوامل دیگری در ریزش ابرو نقش دارند که یکی از  آنها کم کاری تیروئید است. عامل دیگر کندن بیش از حد ابرو توسط فرد و یا برداشتن بیش از حد در اصلاح ابرو است که منجر به از دست دادن بخش هایی از فولیکول موی ابرو به صورت جزیی یا تمام آن شود. همچنین زخم ها ، تصادفات ، درمان های منوط به سرطان پوست و یا جراحی های در ناحیه ابرو همگی از جمله دلایل ریزش موی ناحیه ابرو هستند.

برخی افراد نیز با ابروهای نازک به دنیا می آیند و کاشت ابرو را انتخاب می کنند تا به ابروهایی ضخیم تر و پرتر دست یابند تا قاب مناسبی به چشمانشان بدهند و صورت و چشمانی جذاب تر داشته باشند .

هزینه کاشت ابرو

کاشت ابرو همانند کاشت مو از سه مرحله برداشت، نگهداری و پیوند تشکیل شده است که نحوه انجام آن در روش های مختلف و همچنین مراکز مختلف متفاوت است لذا همین امر باعث شده که هزینه تقریبی کاشت ابرو در مراکز مختلف و همچنین روش های مختلف دارای تفاوت هایی باشد.

بنابراین هزینه کاشت ابرو ارتباط مستقیمی با دستمزد جراح و کلینیک ارائه خدمات و تجهیزات مورد استفاده دارد البته نوع روش انتخابی خود مهم ترین عامل در تعیین هزینه کاشت ابرو می باشد. میانگین قیمت کاشت ابرو در تهران و در کلینیکی با تجهیزات بالا توسط متخصص پوست و مو بین ۴ تا ۶ میلیون تومان می باشد

کاشت ابرو با دکتر زیبایی

دکتر زیبایی با در دست داشتن جدید ترین تجهیزات و تکنولوژی در صنعت کاشت مو و کاشت ابرو، اماده ارائه خدماتی با کیفیتی باور نکردنی به شما عزیزان می باشد، دکتر زیبایی کاشت را با سه روش روش FUG و FUE  و +Super FUE  طی مدت ۴ الی ۶ ساعت در یک روز انجام می دهد که معمولا به صورت دو نیمه یعنی نیمه چپ و راست انجام میشود که در صورت رضایت ازکاشت یک نیمه ، نیمه دیگر نیز انجام میشود.

پکیج کاشت ابرو FUE دکتر زیبایی

۵ میلیون تومان

پکیج کاشت ابرو به روش FUE

توسط متخصص پوست و مو متبحر عضو انجمن کاشت مو کانادا

بلیط هواپیما برگشت کادو دکتر زیبایی به هموطنان عزیز شهرستانی

پکیج کاشت ابرو به روش Super FUE

۶ میلیون تومان

پکیج کاشت ابرو به روش + Super FUE

توسط متخصص پوست و مو متبحر عضو انجمن کاشت مو کانادا

بلیط هواپیما برگشت کادو دکتر زیبایی به هموطنان عزیز شهرستانی

نتیجه عمل کاشت ابرو چیست ؟

بعد از انجام عمل کاشت ابرو و قرار گرفتن موهای بیشتر و پرتر در ناحیه صورت و ابرو، نتیجه آن ابروها ، چشم ها و درنهایت صورت زیباتری به صورت بهجو میبخشد.

چه کسانی برای کاشت ابرو مناسب نخواهند بود ؟

 • افرادی که دچار مشکلات قلبی عروقی هستند
 • افرادی که دچار نارسایی های کلیوی و شیمی درمانی میشوند

ابروهای کاشته شده بعد از چند روز نمایان خواهند شد ؟

رشد موهای جدید در ناحیه ابرو را میتوانید بعد از چند ماه ببینید، اما روند بهبود نتایج این عمل تا یک سال بعد از کاشت همچنان ادامه پیدا خواهد کرد.

آیا در عمل کاشت ابرو از موهای طبیعی خودم استفاده میشود ؟

بله ، درعمل کاشت که بیشتر از موهای ناحیه پشت گوش با روش های FUG و FUE از پوست سر برداشت و عملیات کاشت انجام میشود.

نحوه شستشوی صورت بعد از انجام عمل کاشت ابرو به چه صورت میباشد ؟

بعد از انجام عمل کاشت ابرو برای شستشوی صورت و ناحیه ابروها از آب داغ استفاده نشود. همچنین از ایجاد فشار بر روی موهای کاشت شده در ناحیه ابرو خود داری نمایید.

منبع
دکتر زیبایی
دکمه بازگشت به بالا
مشاوره رایگان