لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ یکی از درمان‌های زیبایی ظریفی است که در آن پوست افتاده صورت به آرامی کشیده می‌شود تا پوستی صاف‌تر و جوان‌تر به دست آید و با اثر نیروی جاذبه و بالا رفتن سن مقابله شود، تاثیرات لیفت صورت با نخ جایگزینی با تهاجم کمتر برای جراحی لیفت صورت است که صورت را بدون تحمیل عوارض جانبی مربوط به جراحی جوان و شاداب می‌کند. دوران بهبود لیفتینگ بدون جراحی صورت بسیار کوتاه است و این عمل روند زندگی بیمار را مختل نمی‌کند.

لیفت صورت با نخ
لیفت صورت با نخ

متخصص زیبایی در عمل لیفت با نخ، نخ را در بافت زیرین پوست فیکس میکند بدون اینکه برشی در سطح پوست ایجاد کند تا ناحیه‌های شل و افتاده صورت را بالا ببرد و نگه دارد. البته نتایج لیفت و کشیدن پوست صورت با نخ مانند جراحی لیفت صورت نیست، با این حال روش مناسبی برای جوانسازی صورت است که نتایجی ظریف‌تر را به دست می‌دهد. نخها از جنس پروتئین قابل جذب است. به تجربه دیده شده که پوست صورت پس از دو ماه بعد از نخ گذاری شفافتر و ساختار پوست محکمتر می شود که علت آن تقویت جریان خون به علت نخ است. یعنی لیفت با نخ از ماه سوم به بعد که کلاژنسازی صورت می گیرد جلوی افت بیشتر پوست را گرفته و لیفت ثانویه ای مثل نخهای PDO به مرور ایجاد می کند.

null

لیفت نخ صورت

به طور کلی ۲ نوع لیفت صورت یا فیس لیفت وجود دارد، روش اول تهاجمی و همراه اتاق عمل و فرآیند یک جراحی کامل توسط فوق تخصص جراح پلاستیک می باشد، و روش دوم بی تهاجم و سرپایی است که توسط جراح پلاستیک و یا متخصص پوست و مو انجام می گردد این روش لیفت با بی حسی موضعی توسط نخ های مخصوص انجام می گردد در ادامه یه هر یک مفصل خواهیم پرداخت.

لیفت صورت با نخ یک روش از لیفت صورت و یک تکنیک به شدت حساس می باشد که از طریق کشیدن پوست صورت به آرامی باعث رفع شل شدگی پوست و همینطور جوانسازی آن می شود. لازم به ذکر است که لیفت صورت با نخ نسبت به لیف صورت کمتر تهاجمی است به همین دلیل علاوه بر اثر بخشی بالا در پوستهایی با افتادگی کم ، نسبت به لیف صورت عوارض بسیار کمتری نیز دارد به علاوه دوران نقاهت و بستری ندارد و پس از نهایتا ۴۸ ساعت می توان به فعالیت های روزانه و اجتماعی بازگشت و معمولا جای اسکاری از خود باقی نخواهد گذاشت ، چرا که در آن از برش های بزرگ استفاده نمی شود.

لیفت صورت

ماندگاری لیفت با نخ

اگر فرد جلسات تقویت نخها و ترمیم نرود یک تا سه سال است. ولی جهت کسی که در سال یک تا چهار بار ( بستگی به شرایط پوستی فرد و عضو مثلا بینی با توجه به حرکت کمتر جلسات ترمیم کمتر است) جهت تقویت و ترمیم لیفت مراجعه کند دیگر لیفتش را دائمی کرده است، یعنی مثلا لیفت صورت بدون افت لااقل سالی یکبار چند نخ به عنوان کمک و تقویت لیفت بهتر است اضافه شود تا عمر سه ساله لیفت نا محدود شود. اگر هم فرد تمدید نکرد صورت و بینی بعد از سه سال نهایتا مثل روز اول می شود و بر خلاف خرافه ها هیچ گاه بد تر نمی شود بلکه با تحریک کلاژن سازی و سفت کردن پوست همیشه بهتر از روز اول هم خواهد ماند.

لیفت صورت با نخ سیلوئت

لیفت صورت با نخ سیلوئت، نوعی درمان ضدپیری است که تلفیقی از لیفت صورت و بازسازی تدریجی کلاژن را ارائه می‌دهد و در روند تاثیر بالارفتن سن روی صورت تغییر ایجاد می‌کند. این شیوه‌ی درمانی که به «لیفت تک بخیه» و «لیفت وقت ناهار» هم معروف است، از نخ‌های بخیه‌ی جذبی ساخته شده از پلی لاکتیک اسید PLLA تشکیل شده است. PLLA سال‌های سال در ابزارهای بیومدیکال و دارویی استفاده شده است و ماده‌ای مهم در بخیه‌ی جراحی و ابزارهای ارتودنسی است.

لیفت صورت با نخ PDO

از طب سوزنی سنتی برای تحریک جوان سازی بافت استفاده می شود. در این روش سوزن های نازک پر از PDO نخ های (پلی دی اکسانون)حل نشدنی، با استفاده از سوزن های ویژه طب سوزنی به داخل پوست تزریق می شود. PDO یک ماده پروتئینی است که به طور گسترده در بخیه زدن  طبی مورد استفاده قرار می گیرد و نخ های PDO قابل جذب هستند. این روش بسیار امن است و حداقل میزان تهاجمی بودن را دارا است. این روش حداقل زمان استراحت را دارد و در درمان پوست ضعیف بهترین روش محسوب می شود. طول سوزن ها و نخ ها بسته به هدف مورد استفاده متفاوت است.

تکنیک لیفت با نخ PDO

این نوع نخ ها، جدیدترین و شایع ترین نخ های مصرفی به منظور لیفت صورت می باشد. از این نخ ها در ابتدا در کره مورد استفاده قرار گرفت که جزء نخ های جذب شونده هم هستند. با جذب تدریجی این نخ ها، کلاژن سازی، فیبروبلاست سازی و رگسازی در اطراف نخ بیشتر می شود و به مرور زمان چین چروک و شل شدگی پوست بهبود پیدا می کند.  البته لیفت صورت کم کم باعث ریز شدن منافذ پوست هم می شود. این نخ ها هیچگونه عارضه ای از خود نشان نداده اند. روی این نخ ها، خارهای دو جهته ای وجود دارد که باعث می شود نخ در میان بافت گیر کند و مانند قلابی سر جای خود محکم بایستد.

 • نحوه انجام لیفت صورت با نخ
 • بررسی سابقه پزشکی بیمار
 • تایید صلاحیت بیمار برای انجام این تکنیک
 • ابتدا نقاطی از صورت که باید نخ در آن قرار گیرد علامت گذاری می شود.
 • پزشک در این نواحی کرم بی حس کننده می زند.
 • پوست ضدعفونی می شود.
 • بی حسی موضعی تزریق می شود.
 • روند درمان پس از بی حس شدن پوست شروع می شود.
 • متناسب با پوست و هدف از انجام این کار، نوع نخ مناسب و اندازه آنها تعیین می گردد.
 • مراحل انجام لیفت صورت با نخ را می توان به ۵ دسته اصلی تقسیم کرد:
 • وارد کردن نخ
 • استقرار نخ
 • مهار نخ
 • تعلیق نخ
 • تثبیت نخ

تعیین وقت مشاوره

چگونه لیفت صورت با نخ انجام می شود ؟

نخ لیفت یک روش غیر جراحی است که با استفاده از سوزن نازک طب سوزنی انجام می شود. این روش نیاز به دو مرحله دارد :

 • اول، استفاده از کرم بی حسی موضعی روی قسمتی از صورت است که درمان رویش انجام می شود.
 • دوم، کاشت نخ ها در زیر پوست است.

نخ های مونو

نخ های مونو یک نوع از نخ های PDO است که می تواند در قسمت های مختلف چهره شامل خطوط پیشانی، کشیدن ابرو چشم، زیر چشم ها، چین و چروک گوشه لب ها و چشم، بالای لب ها و گردن برای کاهش خطوط و چین و چروک استفاده می شود. علاوه بر این،نخ های مونو گردش خون را به مناطق روی صورت بهبود می بخشند و همچنین تغییر رنگ در زیر چشم ها را بهبود می بخشد. نخ های مونو بین ۳-۴ ماه زیر پوست قرار می گیرند و سپس دوباره جذب می شوند. در طول این ۳-۴ ماه آنها به طور مداوم تولید کلاژن و الاستین را تحریک می کنند و خطوط و چین و چروک را صاف می کنند.

نخ های دندانه دار (خاردار)

شگفت انگیز ترین و جدیدترین ترین پیشرفت در اقدام  کشیدن (لیفت) با نخ ، نخ های خاردار است. این نخ ها دارای چند قلاب میکروسکوپی در طول نخ  هستند (مانند شاخه های درخت) که آنها را درون پوست متصل می کند و بافت را در کل طول نخ  نگه می دارد و از آن حمایت می کند.

تفاوت بین نخ های مونو و نخ های دندانه دار در شکل آنها است. در طی وارد کردن نخ های مونو، سوزن بلافاصله از پوست خارج می شود و نخ ها زیر پوست می مانند. با این حال نخ های خاردار ، همچنان که نام آنها نشان می دهد، ، دارای چند قلاب میکروسکوپی در امتداد نخ هایی هستند که هدف آنها اتصال به پوست است؛ بنابراین، آنها به هدف کشیدن فوری پوست، به ویژه گونه ها و لب ها(چین های بین بینی و لب) به کار می روند.

این نخ های خاردار نیز نخ های  PDO هستند که در طول ۶-۸ ماه توسط بدن دوباره جذب می شوند و بر اساس تحقیقات، نتایج بین ۲-۳ سال به طول می انجامد(دوام می آورد) .در این روش، یک سوزن ۲۳G با پر شدن با نخ  خاردار مورد استفاده قرار می گیرد و به طور مستقیم آن را در زیر پوست در ناحیه شقیقه (گیجگاه) در هر طرف قرار می دهد؛ بنابراین، نیازی به منگنه کردن یا برش به خط مو نیست تا سوزن را از طریق آن فشار دهیم. تعداد نخ های خاردار و طول آنها بستگی به اندازه صورت بیمار دارد.

معمولاً کدام ناحیه‌ی صورت با نخ لیفت می‌شود ؟

نواحی زیر برای لیفت صورت با نخ مورد استفاده قرار می گیرند:

 • ابروها
 • خط فک
 • گونه‌ها و قسمت میانی صورت
 • گردن

لیفت با نخ سیلوئت چه کاری انجام می‌دهد ؟

لیفت صورت با نخ سیلوئت روشی است که از نخ‌هایی با مخروط‌ های چند جهته برای لیفت صورت استفاده می‌کند. این مخروط‌ ها چربی زیر پوست را باز می‌کنند و پوست را بالا می‌کشند. در نتیجه بیمار با حداقل تهاجم می‌تواند لیفت صورت را بدون نیاز به جراحی پلاستیک انجام دهد.

دو اثر ضدپیری لیفت صورت با نخ سیلوئت

 1. لیفت سریع، که به محض وارد شدن نخ‌ها قابل مشاهده است
 2. روند بازسازی و ترمیم تدریجی، طولانی مدت به طبیعی‌ترین شکل ممکن. این تاثیر از طریق تحریک کلاژنی اتفاق می‌افتد که هدفش بازگرداندن حجم از دست رفته‌‌ی صورت است و در ٣ تا ۶ ماه بعد از درمان خود را آشکار می‌کند.

تحریک کلاژن به این دلیل اتفاق می‌افتد که نخ‌های سیلوئت در بافت زیرین پوست به گونه‌ای عمل می‌کنند که سلول‌های خاص پوست به نام فیبروبلاست‌ها را فعال کنند. بدین صورت، نتیجه‌ی لیفت صورت با نخ چندین ماه بعد از درمان هم ادامه دارد.

روند انجام لیفت صورت با نخ چگونه است؟

طی مشورت بیمار با پزشک، تعداد و نقاط جایگذاری نخ‌ها تعیین می‌شود. برخلاف تصور بسیاری از افراد، روند درمانی لیفت صورت با نخ بسیار آسان است و کمترین حد خونریزی و دوره‌ی نقاهت را دارد. پزشک ابتدا کرم بی‌حسی را روی پوست می‌مالد، نقاط مهم تحت درمان را علامت‌گذاری می‌کند و سپس بی‌حسی موضعی را تزریق می‌کند و روند درمان آغاز می‌شود.

معمولا برای لیفت این نواحی از نخ سیلوئت استفاده می‌کنند :

 • ابروها
 • خط فک
 • گونه‌ها و قسمت میانی صورت
 • گردن

چه کسانی افراد مناسبی برای لیفت صورت با نخ هستند ؟

لیفت صورت با نخ سیلوئت برای زنان و مردانی در دسترس است که بالای ٣۰ سال دارند و می‌خواهند لیفت سریع صورت را بدون انجام جراحی پلاستیک داشته باشند. این روش درمانی برای کسانی که می‌خواهد علائم مختلف پیری را به صورت همزمان از بین ببرند و با کمترین دوره‌ی نقاهت طبیعی‌ترین نتیجه‌ِ ممکن را بگیرند مناسب است. برای بسیاری از افراد، لیفت صورت با نخ سیلوئت به مراتب تاثیری بهتری از تزریق فیلرها دارد چرا که به جای اضافه کردن حجم زیر پوست، این روش، پوست را به جای اصلی و طبیعی خود بازمی‌گرداند و علائم پیری را به شکل معجزه‌آسایی از بین می‌برد.

لیفت صورت برای چه کسانی مناسب است ؟

این روش برای آقایون و خانم ها در سنین ۳۵-۵۰ برای رفع چین و چروک های سطح پوست صورت و گردن بسیار مناسبه. همچنین افراد پیر میتونن از این روش به جای جراحی های سنگین استفاده کنند. همچنین این روش برای کسانی که قبلا جراحی لیفتینگ(متفاوت از روش لیفت با نخ است) انجام دادند و اکنون دچار افتادگی شده اند بسیار مناسب است.

اقدامات قبل از لیفت صورت

 • پزشکی را انتخاب کنید که به او اعتماد کامل دارید و اطمینان دارید این روش را به طور صحیح و حرفه ای انجام میدهد. با او در مورد مناطقی که می خواهید تغییر کنه و اینکه از چه تکنیکهایی استفاده خواهد کرد صحبت کنید.
 • باید یک رژیم سالم یک هفته قبل از جراحی طبق تجویز یک متخصص داشته باشین. در ضمن ویتامین C برای کمک به روند بهبود شناخته شده ترین گزینه است.
 • ممکن است مجبور باشین داروهای خاصی را مصرف کنین یا داروهایی را مصرف نکنین. داروهای حاوی ایبوپروفن و آسپرین نباید مصرف بشن چون این دست دارو ها میتونه باعث کبودی بشه.
 • بیمار همچنین باید از مصرف سیگار و نیکوتین خودداری کند چون با تاخیر در مراحل بهبودی مواجه می شوند.

مراقبت پس از عمل لیفت صورت

 • در عرض ۲۴ ساعت مراقبت، میتونید به فعالیت های عادی تون برگردید.
 • کمپرس های یخ و حرارتی را نباید مستقیما بر روی صورت بگذارین چون میتونه باعث از دست دادن بافت تشکیل شده روی پوست بشه.
 • فعالیتهایی که ممکن است فشار خونتان را افزایش بدن انجام ندید. تمرینات فیزیکی را می توان ۳ هفته بعد از جراحی ادامه داد.
 • از سیگار کشیدن اجتناب کنید چون خون رسانی به بافت های درمانی را کاهش می دهد.

مزایای لیفت صورت با نخ

 • میتونه اثرات پیری را که باعث تضعیف و سفت شدن بافت های صورت و نیز بروز چین و چروک های آزار دهنده ی روی پوست میشه را از بین ببره.
 • به عنوان یک راه حل ساده برای افرادی که بسیار نگران پیرشدن و چین و چروک افتادن روی صورت هستند و همچنین کمک به افزایش اعتماد به نفس آنها میکنه.
 • نیاز به آمادگی خاص و مراقبت ویژه ای ندارد.
 • اثرات درمان بلافاصله قابل مشاهده است.
 • اثرات درمان در طول زمان از بین نمیره.
 • هیچ آسیب یا زخمی بر روی پوست به جا نمیمونه.
 • مشکلات بعد از عمل قابل مشاهده و لمس نیست.
 • در صورت لزوم، میتونین ماهها یا سالها پس از آن در همان محل یا جاهای دیگر در صورت و بدن مجددا تکرار بشه.

روش های مکمل در کنار لیفت نخ صورت

تزریق بوتاکس

این درمان شامل تزریق بوتولینوم (Botulinum toxin) به عضلات صورت است تا چروک ها را از بین ببره. این کار ماهیچه ها را آرام کرده و خطوط ظریف، چین و چروک ها و نشانه های دیگر پیری را کاهش میده.

عوارض لیفت با نخ

با توجه به احتمال بروز خطرات مرتبط با لیفت با نخ، در نظر گرفتن آنها در هنگام تصمیم‌گیری درباره‌ی اینکه آیا این روش برای شما مناسب است، حائز اهمیت است. عوارض نخ لیفت شایع عبارتند از:

 1.   کبودی خفیف و نیز مقداری تورم
 2.   خونریزی طولانی‌مدت
 3.   وقوع عفونت
 4.   زمان زیاد برای بهبودی کامل که زندگی روزمره را مختل می‌سازد.
 5.   سطوح مختلفی از حساسیت در نواحی از صورت که تحت درمان واقع شده‌اند.
 6.   عدم تقارن در صورتی که هر کدام از نخ‌ها از جای خود حرکت کند و یا بطور مناسب در جای خود قرار نگرفته باشد.
 7.   حرکت نخ‌ها که می‌تواند منجر به عدم تقارن احتمالی و نیز تا حدودی درد و ناراحتی شود.
 8.   تشکیل زخم‌های قابل ملاحظه
 9.   حساسیت به لمس
 10.   بی‌حسی

اگر شما بدشانس باشید و بعد از انجام روش لیفتینگ صورت با نخ، نخ‌ها حرکت کنند، باید با جراح خود تماس بگیرید. وی می‌تواند با انجام یک لیفت دیگر آنها را در موقعیت خود قرار دهند (که خطرات به همان میزان می‌باشد). با توجه به این یافته‌ها و نیز خطر قابل اندازه‌گیری عوارض لیفت صورت با نخ و ناراحتی بیمار، دکتر پرویزیان اظهار می‌کند که این روش نمی‌تواند استفاده‌ی بیشتر را توجیه نماید و آن را در مطب خود انجام نمی‌دهد. ایشان روش تزریق بوتاکس دور چشم، لب ، گونه و غیره را به جای استفاده از نخ لیفت پیشنهاد می دهد.

عوارض بالقوه‌ی لیفت با نخ

علیرغم ماهیت محتاطانه‌ی روش لیفت صورت با نخ در مقایسه با انواع دیگر جراحی‌های زیبایی، همچنان عوارض بالقوه‌ای وجود دارد که می‌تواند این روش را مانند یک روش تهاجی‌تر غیر مطلوب بسازد. چندین عوارض جدی‌تر وجود دارند که هرچند نسبتاً نادر می‌باشند اما با این حال باید قبل از تصمیم گرفتن برای انجام کشیدن پوست با نخ در نظر گرفته شوند.

 واکنش آلرژیک به مواد بی‌حس‌کننده

یکی از عوارض جدی که می‌تواند به عنوان مشکلی برای تمام روش‌های جراحی در نظر گرفته شود، امکان داشتن واکنش آلرژیک به بی‌حسی موضعی است.احتمال دارد که شما در صورت داشتن تجربه‌ی قبلی با بی‌حسی از این حساسیت آگاه باشید، هرچند همیشه اینچنین نیست. شدت واکنش‌های آلرژیک به بی‌حسی می‌تواند تا حد زیادی متغیر باشد و بنابراین اگر شک داشته باشید که حساسیت دارید، احتمالاً جستجوی یک راه حل جایگزین ایده‌ی مناسبی می‌باشد.

اکستروژن یا پس زدن

بدن انسان هنگامی که چیزی که به خودش متعلق نباشد در آن قرار بگیرد در شناسایی آن بسیار خوب عمل می‌کند و می‌تواند بر همان اساس عکس‌العمل نشان دهد. در رابطه با لیفت صورت با نخ، بدن گاهی اوقات می‌تواند نخ‌ها را به عنوان شی خارجی شناسایی کرده و با پس زدن آنها موجب شود که از طریق سطح پوست از بدن خارج شوند.

 عفونت لیفت با نخ

عفونت یک مشکل بالقوه در ارتباط با هر چیزی که در پوست نفوذ کرده و آن را در مقابل باکتری آسیب‌پذیر می‌کند، است. بنابراین، استریل بودن در طول جراحی کشیدن پوست صورت با نخ بسیار مهم است. این امر بسیار حیاتی است که نخ‌ها و سوزن‌ها پیش از استفاده کاملاً ضد عفونی شوند. پوست نیز باید بطور کامل تمیز گردد تا باکتری‌های سطحی را بتوان تا حد امکان از بین برده و از بروز عفونت پیشگیری کرد.

دندانه‌های صورت

همچنین ممکن است دندانه‌های قابل مشاهده‌ای بعد از انجام روش کشیدن پوست صورت با نخ بر روی صورت بیمار ظاهر شود.علت آن معمولاً این است که یکی از خارهای نخ‌ها در یک نقطه‌ی موضعی در داخل بافت بیشتر از حد به خود جذب می‌کند. این به این معنی است پوست به آن نقطه‌ی خاص محکم‌تر قلاب شده و اثر چروک ظاهر می‌شود. ماساژ دادن ناحیه‌ی متاثر توسط جراح می‌تواند گاهی اوقات این اثر را دفع کند. هرچند، یک راه حل جایگزین برای داشتن روشی اصلاحی بهتر خواهد بود.

 عدم لیفت صورت

مواردی وجود داشته که لیفت و کشیدن پوست با نخ موفقیت‌آمیز نبوده است زیرا نخ‌ها نتوانسته‌اند پوست را در موقعیت نگه دارند و در نتیجه صورت دچار افتادگی می‌شود. دلایل مختلفی برای آن ممکن است وجود داشته باشد از جمله عدم وجود چربی در زیر پوست و یا جراح بی‌تجربه. این عارضه را می‌توان از طریق یک لیفت دیگر با نخ اصلاح نمود؛ هرچند بستگی زیادی به دلایل عدم موفقیت آن دارد.

 آسیب عصبی

آسیب عصبی بدترین عارضه‌ی ممکن است که می‌تواند در اثر روش لیفت پوست صورت با نخ بوجود آید. هرچند بسیار نادر است اما تضعیف‌کننده‌ترین و جبران‌ناپذیرترین عارضه می‌باشد.اگر در طول لیفت با نخ، جراح به یک شاخه‌ی عصبی آسیب وارد کند، می‌تواند منجر به فلج شدن و یا افتادگی صورت شود. این آسیب می‌تواند بر توانایی در نشان دادن احساسات، بالا بردن ابروها، لبخند زدن و حتی بستن چشم‌ها تاثیر بگذارد.

آیا در اثر لیفت با نخ آثار زخم باقی می‌ماند ؟

دکتر پرویزیان هشدار می‌دهد که اگرچه لیفت با نخ تنها با یک سوزن توخالی و تعدادی نخ ریز انجام می‌شود، اما نشانه‌های کوچک و گردی باقی می‌گذارد و اگر در اثر این روش دچار عفونت شوید، به احتمال زیاد در اطراف محل فرورفتگی سوزن ایجاد می‌شود.بنابراین این امر می‌تواند سبب بزرگ‌تر شدن جای زخم و کم شدن احتمال از بین رفتن آنها شود.

همچنین رنگ پوست عامل تعیین کننده‌ای در قابل مشاهده بودن جای زخم می‌باشد. جای زخم در پوست‌های تیره‌تر بعد از انجام روش لیفت با نخ بیشتر مشخص هستند زیرا بافت زخم دارای رنگدانه‌های روشن‌تری است.با توجه به معایب ذکر شده مرتبط با روش لیفت صورت با نخ، دکتر پرویزیان به شدت توصیه می‌کند که روش‌های دیگر جوان‌سازی پوست را در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که نتایج حاصله راضی‌کننده خواهد بود.

کوچک کردن بینی با نخ لیفت

لیفت بینی (Nose Lift) روشی برای زیبایی و داشتن بینی خوش فرم است. لیفت بینی نیاز به جراحی ندارد مدت‌ها قبل، هنگامی که افراد درباره جراحی بینی یا زیبایی بینی صحبت می کردند، معمولا رینوپلاستی سنتی به ذهن خطور می کرد، روشی که شامل جراحی برای اصلاح و بازسازی بینی می باشد.

اما طی سال های اخیر با توجه به پیشرفت تکنولوژی پزشکی، برای برخی از زیبای های بینی دیگر نیازی به انجام عمل جراحی نیست.برخی افراد تمایل دارند که تغییرات اندکی روی دماغ خود اعمال کنند. آن ها به این نتیجه رسیده اند که بینی به دلیل قرارگیری در مرکز صورت، عضوی مهم و اعمال تغییری کوچک درآن می تواند ترکیب چهره را تغییر دهد.در عین حال آنان نمی خواهند که زیر تیغ جراحی قرار گیرند. به همین خاطر لیفت بینی بیشتر مورد توجه می باشد. درمان به روش لیفت بینی با قرار دادن یک کانول خفیف برای افرادی که خواستار رفع افتادگی هستند، طرح ریزی و انجام می شود

چه کارهایی باید قبل از لیفت صورت انجام داد ؟

پزشکی را انتخاب کنید که به او اعتماد کامل دارید و اطمینان دارید این روش را به طور صحیح و حرفه ای انجام میدهد. با او در مورد مناطقی که می خواهید تغییر کنه و اینکه از چه تکنیکهایی استفاده خواهد کرد صحبت کنید.باید یک رژیم سالم یک هفته قبل از جراحی طبق تجویز یک متخصص داشته باشین. در ضمن ویتامین C برای کمک به روند بهبود شناخته شده ترین گزینه است.ممکن است مجبور باشین داروهای خاصی را مصرف کنین یا داروهایی را مصرف نکنین.داروهای حاوی ایبوپروفن و آسپرین نباید مصرف بشن چون این دست دارو ها میتونه باعث کبودی بشه. بیمار همچنین باید از مصرف سیگار و نیکوتین خودداری کند چون با تاخیر در مراحل بهبودی مواجه می شوند.

مقایسه هایفوتراپی با لیفت با نخ

هایفو تکنولوژی پیشرفته و جدیدی است که از امواج مافوق صوت (اولتراسوند) برای تحریک و لیفت لایه‌های نگهدارنده ساختاری و عمقی پوست استفاده می‌کند؛ لایه‌هایی که در هایفو هدف امواج اولتراسوند قرار می‌گیرند در واقع همان لایه‌هایی هستند که جراحی لیفت صورت بر روی آنها انجام می‌شود.

از آنجایی که در هایفو از سوزن استفاده نمی‌شود و هیچ برشی نیز ایجاد نمی‌شود، هایفو نسبت به لیفت با نخ تهاجم کمتری دارد. ماندگاری نتایج هایفو ۱۸ ماه تا ۵ سال است، حال آن که نتایج لیفت با نخ ماندگاری کمتری حدود ۱۲ تا ۱۸ ماه دارد.هایفو معمولاً عوارض جانبی به دنبال ندارد، حال آن که اکثر بیماران پس از لیفتینگ با نخ با کبودی و ورم مواجه می‌شوند. نتایج هایفو متقارن است، چون سطح انرژی در طول درمان ثابت نگه داشته می‌شود، حال آن که در لیفت با نخ احتمال نامتقارن بودن نتایج وجود دارد. بنابراین می‌توان گفت که هایفوتراپی بهتر از لیفت با نخ است.

منبع
دکتر زیبایی
دکمه بازگشت به بالا
مشاوره رایگان