عمل بینی با لیزر

عمل بینی با لیزر

عمل بینی با لیزر یک تکنیک جراحی به منظور اصلاح فرم و شکل بینی و برطرف کردن عیوب آن می باشد، عمل بینی با لیزر توسط کربن دی اکسید یا لیزر IVS انجام می شود و بیشتر به اصلاح پوست بینی می پردازد و نمی توان دیگر تغییراتی که در عمل رینوپلاستی مانند تراش استخوان و غضروف ها انجام می شد را در این عمل زیبایی لحاظ کرد.

باید در نظر داشت تغییر فرم کلی یک بینی در( Rhinoplasty ) گسترده شامل غضروف ،استخوان و پوست میشود، که عمل بینی با لیزر قادر به انجام این فرایند نمی باشد هیچگاه نمی توان نتایج عمل بینی به روش باز را با عمل بینی با لیزر مقایسه کرد چرا که در عمل بینی باز دسترسی به تمامی نواحی بینی وجود دارد.

عمل بینی با لیزر تکنیک جدید برای اصلاح فرم بینی است، این تکنیک بدون بیهوشی انجام می شود و عوارض بیهوشی را در خود ندارد، این تکنیک برای همه افراد بلامانع است، لیزر بینی شیوه نوین جراحی است البته امروزه روش های بسیاری برای کوچک کردن و فرم دهی بینی بدون جراحی مورد استقبال قرار گرفته که میتوان از لیفت بینی با نخ و روش های طبیعی کوچک کردن بینی نام برد.

برای عمل بینی با لیزر در گذشته فقط جهت اصلاح ظاهر و بیشتر برای پوست بینی انجام می شد. اما امروزه  با پیشرفت صنعت لیزر در علم پزشکی این عمل جهت اصلاح فرم بینی که نیاز به بازسازی کامل بینی دارد نیز مورد استفاده قرار می گیرد. 

عمل بینی با لیزر

فرایند انجام

در عمل بینی با تکنیک جراحی باز ، جراح غضروف های ناحیه را خارج و پس از اصلاح و تراش منطقه های برجسته، شکل جدید در ناحیه مناسب، ایجاد و تثبیت می کند در این موارد پولیپ و انحراف برطرف خواهد شد و بیماری که، مشکل بزرگی پره های بینی دارد اصلاح می شود. بعد از اتمام عمل با کنترل تناسب جدید بینی با سایر ساختار صورت نوار آغشته به پماد آنتی بیوتیک داخل بینی پانسمان می شود و چسبی جهت پوست بینی برای شکل دهی به ساختمان جدید بینی زده می شود و با گچ یا محافظ های مختلف قالب بسته می شود.

در تکنیک جراحی بسته، بیمار با درد و خونریزی مواجه نیست در جراحی با لیزر از داخل سوراخ های بینی اقدام به اصلاح فرم بینی خواهد شد. در این نوع عمل خونریزی بسیار کم است و بیهوشی صورت نمی گیرد. جراحی بینی با لیزر، یک درمان‌ برای اصلاح بینی است که کم تهاجمی تر محسوب می شود. قبل از این، نقش تکمیلی داشت و برای اعمال بر روی پوست بینی کاربرد داشت و ضخامت بیش از حد پوست بینی از فرم بدشکلی را برطرف می نمود و ناهنجاری‌های پوست بینی را با این عمل محو می کردند. لکه و یا اسکار نیز که روی پوست بینی وجود داشت، توسط لیزر قابل درمان بود.

کاندید های عمل بینی با لیزر

عمل بینی با لیزر معمولا در درمان رینوفیما  بکار گرفته می شود، رینوفیما بیماری حادی است که بینی بیمار با رشد بیش از حد پوست، دچار بدشکلی و دفورمیتی می‌شود که این مورد برای اصلاح فرم با عمل بینی بدون جراحی صورت می گیرد. برخی افراد که نوک بینی آنها بسیار پهن است (بینی گوشتی) می‌توانند با استفاده از جراحی بینی با لیزر این مشکل را تا حدودی رفع نمایند.

افرادی که مشکلات لخته شدن خون دارند یا دیابتی هستند (وابسته به انسولین) و یا اخیرا با آفتاب برنزه شده‌اند، کاندیدای ایده‌آلی برای درمان با لیزر هستند. نوع پوست هم نقش موثری در موفقیت عمل بینی با لیزر دارد.

جراحی بینی با لیزر گزینه‌ مناسبی است برای کسانی که جراحی پر تهاجم و بیهوشی برای آنها ریسک بالایی دارد، به عنوان مثال افرادی که بینی آنها به دلیل  بیماری هایی از قبیل سرطان  یا تصادف شدید، فرم خود را از دست داده‌ است و یا دچار بد فرمی شده‌ است می توانند کاندید این تکنیک باشند

افرادی که این روش لرای آنها توصیه می شود

  • ۱- افرادی که مشکل خونی و اختلالات انعقادی دارند.
  • ۲- ابتلا به دیابت (کسانی که دیابتی نوع ۱ هستند).
  • ۳- افرادی که به تازگی برنزه کرده اند.
  • ۴- افراد باید بالای ۱۸ سال باشند.
  • ۵- از لحاظ روانی سالم باشند و دچار ثبات باشند.

نحوه عملکرد

نحوه عملکرد لیزر به این شکل است که از دستگاه لیزر، نوری تقویت شده ساطع می شود، با ساطع کردن پرتوی (که طول موج مشخصی دارد ) و تقویت آن کار مشخصی را که مد نظر جراح است را انجام می دهد. این نورها با سیستم دستگاه فعال شده و با شدت و ضعف که تنظیم آن بر عهده جراح (و شخصی که آن را هدایت می کند )است، تنظیم می شوند و عمل مورد نظر را اجرا می کنند.

اصلاح فرم بینی با تنظیم همین نورها که منبع بیرونی دارند، انجام می شود. جراح با هدایت دقیق دستگاه بدون خونریزی به اصلاح فرم بینی می پردازد. انجام عمل با لیزر در پزشکی علاوه بر این که کاربردهای مختلف دارد مورد استقبال هم است. که دلیل آن دقت و ظرافت این تکنیک است که در قیاس با سایر تکنیک ها از ریسک پذیری کمی برخوردار است.

عمل بینی با لیزر

ایرادهای این تکنیک

اشتباه افراد این است که فکر میکنند میتوانند با لیزر درمانی (Laser Nose Job) یک عمل بینی بدون جراحی داشته باشند در حالی که لیزر فقط برای نازک کردن پوست بینی کاربرد دارد. آکنه دوران بزرگسالی ( روزاسه ) که از وجود باکتری روی پوست ایجاد میشود و قرمز رنگ هم می باشد را میتوان با این روش درمان کرد.

این متد برای چه کسانی مناسب است ؟

اغلب افراد با بینی های گوشتی و ناتوانایی غضروف در نگهداری بینی باعث افتادگی بینی می گردد و این روش مناسبی برای این افراد میباشد

عارضه این روش

تا کنون عوارضی گزارش نشده است

زمان انجام عمل لیزر 

مدت زمان انجام لیزر بینی۱ الی ۲ ساعت به طول می کشد و بعد از یک تا دو روز می توانید فعالیت عادی خود را داشته باشید.

لیزر بینی برای چه کسانی توصیه نمی شود؟

در این مورد حتما باید از پزشک خود مشورت بگیرید و به خواندن این مطلب اکتفا نکنید چرا که شرایط هر بیمار متفاوت و متغییر می باشد و در نهایت بهترین مشاوره دهنده فردی پزشک است

برای لیزر بینی نیاز به بیهوشی می باشد ؟

خیر این جراحی سر پایی است یا به بیان دیگر این عمل به صورت بی حسی موضعی صورت می گیرد و برای آن نیازی به بیهوشی نیست

روش عمل پوست بینی با لیزر چگونه است

این عمل با دستگاهای لیزر انجام میشود با این فرایند که لیزر با گاز co2 کار میکند و ممکن است نهایتا یک سوزش خفیف در سطح پوست ایجاد کند .

عمل بینی با لیزر

هزینه عمل بینی با لیزر

تا کنون مشاهده شده که قیمت های متفاوتی اعلام شده و بستگی به پزشک دارد اما حدودا بین ۲ میلیون و ۵۰۰ تا ۴ میلیون اعلام شده است.

عمل بینی گوشتی با لیزر صحت علمی ندارد و بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد و جراحی بینی گوشتی بدون عمل بینی حقیقت ندارد و لیزر قادر به ایجاد تغییرات و رفع ایرادات بینی نمی باشد.

عملکرد لیزر بینی

این تکنیک یکی از جدیدترین روش های جراحی پلاستیک بینی به شمار می رود. در این روش با لیزر می توان برای رفع برخی از مشکلات مانند بینی گوشتی استفاده کرد ولی همه تغییراتی که در رینوپلاستی می توانستید به وجود بیاورید مانند اصلاح انحراف بینی را در بر ندارد.

تفاوت با رینوپلاستی

در جراحی زیبایی بینی عمده کار جراح روی تغییر شکل و بازآرایی ساختار غضروفی و استخوانی بینی متمرکز می باشد، این کار با تراش استخوان ها و برش غضروف ها در بعضی قسمت ها و تقویت غضروف و بازسازی راه هوایی در قسمت هایی دیگر انجام می شود، در نتیجه کار روی غضروف و استخوان به علت ساختار بافتی و همچنین خصوصیات فیزیکی نور لیزر کارایی چندانی ندارد

گرایش افراد به لیزر 

استفاده از لیزر امروزه در انجام انواع عمل های گوناگون رایج شده است و چون دقت بالاتری نسبت به چاقوی جراحی دارد در بین عموم طرفداران فراوانی پیدا کرده است اما به خاطر تعدد بافت های درگیر در عمل بینی همچون پوست، غضروف، استخوان و مخاط لیزر توانایی فعالیت بر روی تمام این موارد را ندارد و به همین علت هنوز کاربرد چندانی در جراحی بینی پیدا نکرده است.اما چون محبوبیت جراحی با لیزر در بین عموم بالا است امکان استفاده های تبلیغاتی در این زمینه وجود دارد.

عمل بینی با لیزر
  • بررسی انواع عمل های زیبایی
  • بررسی انواع عوارض عمل های زیبایی
  • بررسی انواع قیمت عمل های زیبایی
  • بررسی روشهای مراقبتی بعد از عمل
  • بررسی بهترین پزشکان و کلینیک های زیبایی
۵

مشاوره رایگان :

چنانچه به دنبال مشاوره رایگان جهت یافتن بهترین و ارزان ترین پزشکان جراح زیبایی در اطراف خود هستید با شماره همراه  ۰۹۹۰۱۴۰۰۰۴۸ تماس حاصل فرمایید و یا از طریق چت آنلاین با ما ارتباط برقرار کنید، همچنین می توان کلمه مشاوره را به سامانه ۵۰۰۰۲۳۶۱۶ پیامک نمایید و یا به Info@dr-beauty.ir ایمل بزنید و منتظر جواب ما باشید، ما در ارائه رایگان خدمات مشاوره ای به یاری شما خواهیم آمد و شما را در انجام بهترین انتخاب کمک خواهیم کرد. تمام کلینیک های طرف قرار داد با دکتر زیبایی ملزم به در نظر گرفتن تخفیف های قابل ملاحضه برای شما کاربران عزیز میباشند.

منبع
دکتر زیبایی
دکمه بازگشت به بالا
مشاوره رایگان