لیفت بینی

لیفت بینی 

لیفت بینی یا به انگلیسی ( Nose lift ) یک تکنیک عمل بینی و روشی برای زیبایی و داشتن بینی خوش فرم و رفع نواقص فرمی است که نیاز به جراحی ندارد روش لیفت بینی بدون جراحی به صورت تزریق ماده ایی به نام فیلر صورت می گیرد که با استفاده از فیلر فرورفتگی ها پر میشود و بینی با نخ های PDO بالا کشیده و فرم انها اصلاح میگردد هیالورنیک یک نوع ژل است که بعد از تزریق می تواند جذب شود و فرد متقاضی عمل باید پس از مدتی،حدود ۸ ماه تا یکسال برای تزریق مجدد به پزشک مراجعه نماید.

لیفت بینی

برخی افراد تمایل دارند که تغییرات اندکی روی دماغ خود اعمال کنند. و موارد کوچکی ناشی از برطرف کردن نا همواری و قوز کوچک میباشد آن ها به این نتیجه رسیده اند که بینی به دلیل قرارگیری در مرکز صورت، عضوی مهم و اعمال تغییری کوچک درآن می تواند ترکیب چهره را تغییر دهد. در عین حال آنان نمی خواهند که زیر تیغ جراحی قرار گیرند. به همین خاطر لیفت بیشتر مورد توجه می باشد. درمان به روش لیفت بینی با قرار دادن یک کانول خفیف برای افرادی که خواستار رفع افتادگی هستند، طرح ریزی و انجام می شود.

لیفت بینی برای افرادی که پره های بینی بزرگ یا نوک بینی آنها حالت افتاده دارد، کاربردی است. اما برای افرادی که در بینی آنان انحراف شدید وجود دارد کارایی ندارد.

روشهای لیفت بینی 

 • تزریق ژل
 • استفاده از نخ PDO

توجه کنید که روشهای بالا مکمل هم میباشند و معمولا هر دو روش در لیفت بینی استفاده خواهد شد

تزریق ژل

تزریق فیلر ها که عمدتا هیالورنیک اسید ها میباشند و استفاده از انها در پر کردن قسمت هایی از بینی که ناهمواری دارند برای یک سطح کردن و خوش فرم شدن کاربردی میباشند این فیلر ها پس از مدتی جذب پوست شده و بیمار نیاز دارد پس از چند ماه مجدد به پزشک مراجعه و نسبت به ترمیم اقدام کند.

 

تعیین وقت مشاوره

لیفت بینی با نخ 

پلی دی اکسانون نخی است که برای لیفت بینی به کار برده می شود. به لحاظ علمی اثبات شده است که بدن نخ PDO را پس از مدتی کاملاً جذب می کند. همان طور که نخ PDO به مرور جذب می شود، کلاژن و فیبروبلاست های بافتی در پوست تولید می شود و به این ترتیب پوستی محکم تر و کشیده تر به دست می آید و بینی خوش فرم تر و زیبا تر می شود. به علاوه نخ های قرار داده شده در بینی مانند ساختار نگهدارنده ای عمل می کند که به سرعت و بدون نیاز به جراحی به بینی شکل داده، نوک آن را خوش فرم، بالا می برد یا به شکل دلخواه درمی آورد.

عوارض نخ PDO

استفاده از نخ برای لیفت بینی عوارضی را به وجود می آورد که عمده آن عفونت است. عارضه دیگر اکستروژن نخ است که در آن ممکن است نخ، از زیر پوست به سطح پوست بیرون بیاید. اگر این اتفاق بیفتد، بدیهی است که نیاز به خارج شدن دارد. استفاده از نخ های قابل جذب تا حدودی مشکلاتی نظیر، فرورفتگی ها و چین خوردگی های سطح پوست و نمایان شدن از زیر پوست را رفع نمودند، اما اشکالی که در اینها وجود دارد این است که مدت ماندگاری آن از نخ های غیر قابل جذب کم تر و به طور کلى حداکثر تا سه ماه نوک بینى را بالا نگه مى دارد و بعد از آن دوباره افتادگى پیدا خواهد کرد.

سن مناسب جهت لیفت با نخ

از آنجائیکه محل ساخت کلاژن در لایه “درم” می باشد و این استعداد بصورت طبیعی در سنین جوانی بیشتر است ، لیفتینگ با نخ کلاژن سازPDO نتایج بسیار درخشان تری خواهد داشت

لیفتینگ با نخ کلاژن ساز PDO از سنین جوانی (حدود ۲۵ سالگی) می تواند انجام بگیرد.

لیفت بینی با نخ

کاربرد نخ های PDO 

 • درمان چروک های سطحی
 • پر کردن خطوط عمیق و چروکهای عمقی
 • جلوگیری از ایجاد چروک و شلی پوست
 • حجم دهی گونه و زاویه فکی و چانه
 • بهبود لایه های زیرین پوست و لیفت ثانویه صورت و جلوگیری از شلی و افتادگی پوست در آینده
 • تزریق نخهای کلاژنساز جزو روشهای درمانی پوست محسوب میشود و با هربار تزریق یک درجه پوست بهبود می یابد
 • ماندگاری نخ ۴ تا ۱۲ ماه برحسب نوع نخ و ماندگاری کلاژن ساخته شده ۱ تا ۳ سال
 • اینکار درمانی هست و برحسب نوع نخ و تعداد آن هر ۶ تا ۱۸ ماه یکبار تکرار میشود و در نهایت کیفیت پوست بصورت بطور ماندگار ارتقا می یابد

مزایای لیفت بینی 

 • مزیت لیفت بینی با نخ عدم جراحی و عوارض آن است
 • در واقع در لیفت بینی بافتها و مخاط بدون تغییر هستند و درد سر مراقبت که یکسال پس از عمل اتفاق می افتد ندارد
 • بازگشت به فرم ابتدایی در صورت عدم رضایت بیمار
 • بالا بردن بینی نسبت به سلیقه بیمار
 • کل فرایند ۱۵ دقیقه با بی حسی انجام و تیغ جراحی ندارد
 • تورم و مشکلاتی از قبیل بویایی و صدای تو دماغی وجود ندارد

هزینه لیفت بینی

هزینه لیفت بینی نسب به دستمزد هر پزشک متفاوت میباشد معمولا این لیفت ها بهتر است توسط متخصص پوست و مو انجام گردد و هزینه حدودی بیشتر به فیلر مصرفی انها مربوط در کل بین ۱ میلیون و ۲۰۰ تا دو میلیون تومان با حداقل فیلر مصرفی هزینه بر است.

 

منبع
دکتر زیبایی
دکمه بازگشت به بالا
مشاوره رایگان