نکات عمل بینی

نکات عمل بینی

مهم ترین نکات در قبل و بعد از عمل بینی چیست ؟

امروزه که در میان مردم دور و اطراف خود که با ما زندگی می کنند شاهد تغیرات و پیشرفت های زیادی هستم و با نگاهی سطحی میفهمیم که جمع کثیری از این مردم به دنبال تحول در خود از جمله تغیر در ظاهر هستند، مثالی به میان بیاوریم عده ای از مو نداشتن رضایت ندارند و دست به عمل های کاشت مو میزنند و یا عده ای برای جوانسازی پوست خود از بوتاکس و تزریق ژل و … بهره می برند اما داغترین مورد در این میان عمل بینی است که طرفدارن بسیار زیادی را در محدوده خود جمع نموده است.

عمل بینی یک روش جراحی به منظور اصلاح فرم و شکل بینی می باشد که با نام لاتین ( Rhinoplasty ) شناخته می شود.

عده ای از مردم با شکل و فرم بینی خود مشکلی ندارند و از تناسب بینی با صورتشان راضی هستند اما برای عده ای این قضیه صدق نمی کند.
طبیعی است که تصور هر فرد از زیبایی شاخصه های مختلفی را دارد و به همین دلیل تمایل به تغیر چهره و زیبایی بینی در بین مردم تقاضای زیادی را به دنبال داشته است.
 • آیا از شکل ، اندازه و زاویه بینی خود ناراضی هستید؟
 • آیا از تناسب بینی با صورت خود رضایت کامل را ندارید؟
ما را در ادامه  نکات عمل بینی همراهی نمایید.

عمل بینی به چه معنی است؟

رینوپلاستی عملی شایع در بین جوامع است که به منظور آن تغیری در شکل بینی از جمله پهنای بینی ، نوک بینی و جمع تر کردن سوراخ های بینی توسط یک جراح انجام می شود.

عملکردهای بینی به چه معنی است؟

از جمله اعضای مهم بدن در حفظ سلامتی افراد بینی می باشد.که از وظایف بینی می توان به منظم کردن دما و رطوبت و تصیفه کردن ذرات هوا اشاره نمود.

مهم ترین کارکرد بینی ایجاد راه هوایی برای نفس کشیدن طبیعی است.

هدف از انجام عمل بینی و جراحی ها چه می باشد؟

اهداف عمل های بینی متعدد هستند که در اینجا به ۲ دسته کلی تقسیم شده اند :
اولین دسته :گاهی اوقات در عملکرد های بینی اختلالاتی به وجود می آید که بدین منظور از جراحی های بینی استفاده می شود و عمدتا تغیر تیغه میانی بینی را در بر دارد. دیگر مشکلاتی همانند ایجاد تورم در بافت های داخلی بینی امکان دارد جراحی های پیچده تر بینی را به دنبال داشته باشد. که اکثرا از اندوسکوپیک استفاده می شود.
دومین دسته : این دسته جراحی های هستند که به منظور تحول در شکل بینی و زیبایی چهره است که از آن به اسم جراحی پلاستیک یا رینوپلاستی یاد می شود.
اگر مشکل تنفسی داشته باشیم می توان عمل بینی را انجام دهیم ؟
جراحی بینی در صورت وجود مشکلات تنفسی هنگامی می تواند اماکن پذیر باشد که قبل از جراحی ، در هنگام جراحی و بعد از عمل همه ی مقدمات و شروط لازم جهت حفظ سلامتی بینی از لحاظ تنفسی مورد بررسی قرار بگیرد.
در نظر داشته باشینم که در وجود این حالت جراح با مشکلات زیادی در هنگام عمل دست و پنجه نرم می کند تا اینکه بتواند با تسلط کامل خود بر مشکلات بینی و داخل آن چیره شد.

مصرف مشروبات الکی در قبل ازعمل بینی باعث ایجاد مشکل می شود؟

چهارده روز قبل از جراحی خود از مصرف الکل جدا باید خودداری نمایید ، زیرا مصرف این مواد موجب اختلالات خونی در بدن می شود و اختلال های را در جراحی شما به وجود می آورد همچنین مصرف سیگار نیز قبل از عمل باعث ایجاد اختلالات می شود.

نکات قبل و بعد عمل بینی

در میان نتیجه جراحی بینی های گوشتی و استوخوانی کدام یک بهتر هستند؟

هر کدام از این جراحی های مشکلات و سختی ها خود را در پی دارند.دقت بیشتری در هنگام عمل بر روی افرادی که بینی گوشتی دارند انجام می گیرد به این دلیل که پوست کلفت تر و غضروف های بزرگی در مقایسه با عمومیت دارند.
مراقبت های بینی های گوشتی نیز باید متفاوت باشد به دلیل حساسیت بالای آن که باید مراقبت های ویژه ای صورت پذیرد. مراقبت های اینگونه ای گاهی اوقات تا سه ماه استمرار خواهد یافت.
خب بعد از اینکه مقداری از مواردی که قبل از عمل را باید بدانید گفتیم حالا نوبت می رسد به شرایط های بعد از عمل جراحی :
عمل بینی شامل هزینه و ریسک بالایی می باشد که بعد از انجام این کار شخص دلهره این را دارد که به نتیجه مطلوب نرسد طبیعی است که با توجه به توصیه های پزشک می توانید از اتفاق افتادن این امر جلوگیری کنید.

رعایت چه نکاتی بعد از عمل ضرروری است؟

 • در روز های نخست پس از عمل بینی سعی کنید که از مصرف غداهای جویدنی پرهیز نمایید
 • استفاده از دو بالش در صورت امکان برای یک هفته اول
 • پس از جراحی بینی خندیدن به صورت بلند و فشار آرودن به صورت ممنوع است
 • در هفته های اول بعد از عمل بینی از حضور در مکان های عمومی مانند مترو خودداری کنید
 • استفاده از پماد ها را فقط به دستور پزشک انجام دهید
 • طولانی صحبت کردن و مکالمات زیاد و فعالیت های اجتماعی زیاد را مقداری محدود کنید 
 • از سیگار کشیدن و معاشرت با افراد سیگاری خودداری نمایید
 • در صورت امکان عطسه نکنید و یا از راه دهان عطسه کنید
 • گچ بینی حدود یک هفته بعد از جراحی برداشته می شود
 • طی روز های اول بعد از جراحی از ضربه زدن به بینی جدا خود داری نمایید
در پایان اگر در هفته های که استراحت می کنید چیز خاصی به نظرتان رسید آن را یادداشت کنید و با پزشک خود در میان بگذراید.
عمل بینی
 • بررسی انواع عمل های زیبایی
 • بررسی انواع عوارض عمل های زیبایی
 • بررسی انواع قیمت عمل های زیبایی
 • بررسی روشهای مراقبتی بعد از عمل
 • بررسی بهترین پزشکان و کلینیک های زیبایی
۵

مشاوره رایگان :

چنانچه به دنبال مشاوره رایگان جهت یافتن بهترین و ارزان ترین پزشکان جراح زیبایی در اطراف خود هستید با شماره همراه  ۰۹۹۰۱۴۰۰۰۴۸ تماس حاصل فرمایید و یا از طریق چت آنلاین با ما ارتباط برقرار کنید، همچنین می توان کلمه مشاوره را به سامانه ۵۰۰۰۲۳۶۱۶ پیامک نمایید و یا به Info@dr-beauty.ir ایمل بزنید و منتظر جواب ما باشید، ما در ارائه رایگان خدمات مشاوره ای به یاری شما خواهیم آمد و شما را در انجام بهترین انتخاب کمک خواهیم کرد. تمام کلینیک های طرف قرار داد با دکتر زیبایی ملزم به در نظر گرفتن تخفیف های قابل ملاحضه برای شما کاربران عزیز میباشند.

منبع
نمناک
دکمه بازگشت به بالا
مشاوره رایگان