عمل بینی طبیعی

عمل بینی طبیعی 

اگر شما هم یکی از کاندید های انجام عمل بینی هستید باید بدانید عمل بینی طبیعی معمول ترین تکنیک در این جراحی زیبایی می باشد، آمار ها نشان داده است که عمده اقایون و نیم بیشتری از بانوان تمایل دارند پس از جراحی یک بینی طبیعی داشته باشند.

عمل بینی طبیعی برای زیبا کردن و تغییر بینی، به گونه‌ای انجام می‌شود که اندازه و شکل آن متناسب با فرم و سایر اجزای صورت باشد و هیچ نشانه‌ای از عمل بر روی بینی مشخص نباشد. تنها مشکلات بینی از بین برود و پس از جراحی، سایرافراد متوجه عمل بینی فرد نشوند.

در این نوع جراحی، بینی شیب مناسب خواهد داشت و قوس آن حالت سرسره‌ای به خود نمی‌گیرد، در این عمل پشت بینی بعد از جراحی صاف بوده و یا قوس اندکی توسط جراح ایجاد می‌شود. زاویه بین بینی و پیشانی و همچنین بین لب و بینی کاملا متناسب است و نوک بینی در این مدل، سربالا یا برجسته نیست.

در عمل بینی طبیعی سوراخ‌ها زیادی دست‌کاری نمی‌شوند و در صورتی که نیاز به کوچک کردن و تقارن آنها باشد، جراح اقدام به تغییر سوراخ و پره‌های بینی می‌کند و بعد از عمل اندازه سوراخ‌ها نسبت به کل بینی هارمونی داشته و بیش از حد کوچک نخواهند شد.علاوه‌بر این، از طریق جراحی بینی طبیعی می­توان نواقص بینی مانند جراحی پولیپ بینی، قوز و  انحراف بینی را اصلاح کرد.

معیار بینی طبیعی 

معیار طبیعی بودن بینی بر اساس افراد زیبای جامعه بدست آمده، که این اصول مورده قبول جراحان زیبایی بینی است. اگر از حد نرمال تایید شده فراتر بروید یعنی کوتاه شدن غیر طبیعی، قوس دار شدن بیش از حد، سربالا شدن، نازک شدن تیغه بینی فراتر از حد نرمال، بینی جراحی شده نه تنها ساختار عملکردی خوبی ندارد بلکه صورت فرد را مصنوعی و نامتناسب خواهد کرد.

عوارض کوتاه مدتی که بعد از عمل زیبایی بینی استخوانی ممکن است رخ دهد که جای نگرانی ندارد و گذرا است

۱- درد بعد از عمل

به دلیل تراشیده شدن استخوان و غضروف ها در عمل بینی بعد از عمل شما در نواحی مورد نظر دردی را احساس خواهید کرد. این درد کاملا گذراست و با مصرف مسکن هایی که پزشک برای شما تجویز می کند قابل کنترل است.

۲- ورم

یکی از رایج ترین عوارض جانبی رینوپلاستی ورم در اطراف چشم و بینی است. تورم در روزهای پس از جراحی بیشتر قابل ملاحظه است، اما بعد از حدود دو هفته کاهش می یابد. با این وجود مهم است که توجه داشته باشیم که بعضی از تورم های جزئی ممکن است تا شش ماه بعد از عمل جراحی بینی ادامه داشته باشد. نتایج نهایی رینوپلاستی یا جراحی بینی معمولا بعد از یک سال دیده می شود.

۳- کبودی

کبودی یکی دیگر از عوارض جانبی است که اغلب با عمل بینی استخوانی همراه است. میزان کبودی که به دنبال جراحی است بستگی به حساسیت بیمار و میزان عمل جراحی دارد. این کبودی معمولا در ناحیه اطراف چشم قرار دارد و می تواند تا ۱۰ روز طول بکشد. در حالی که کبودی نشانه ای از عوارض جدی تر نیست، شما باید وضعیت خود را در روزهای بعد از جراحی نظارت کنید. اگر چیزی غیر طبیعی به نظر می رسد، پزشک می تواند به شما در مورد اینکه آیا در کنار استراحت اقدامات دیگری برای بهبودی لازم است یا خیر کمک کند.

تفاوت عمل بینی عروسکی و بینی طبیعی

زاویه ایجاد شده توسط نوک بینی با لب بالا از اولین تفاوت های این دو نوع عمل میباشد، در عمل بینی فانتزی زاویه ایجاد شده میان نوک بینی و لب حدود ۱۰۵ درجه است و نوک آن رو به بالا خواهد بود.

اما در عمل طبیعی بینی این زاویه ۹۰ درجه است، و حالت استاندارد نیز همین است. بینی که مدل فانتزی داشته باشد کمی مصنوعی جلوه میکند اما اگر عمل طبیعی روی آن انجام شده باشد صورت نیز جلوه ای زیباتر و طبیعی خواهد داشت.

توصیه میشود که هرگز خودتان در این زمینه تصمیم نگیرید چرا که این پزشک جراح بینی است که تشخیص میدهد کدام نوع و مدل با پوست و صورت شما تناسب دارد

عمل بینی طبیعی

هزینه عمل بینی طبیعی

قبل از انجام عمل بینی هزینه هایی که نیاز است بپردازید به شرح زیر است :

 1.  هزینه مشاوره عمل بینی( برخی از پزشکان برای مشاوره ویزیت دریافت می کنند.)
 2.  آزمایش خون
 3.  عکس آتلیه ( برخی پزشکان در مطب از متقاضی عکس می گیرند و دیگر نیازی به این هزینه نیست)
 4.  سی تی اسکن (در صورت انحراف بینی و مشکلات دیگر)

ویژگی های یک بینی طبیعی پس از جراحی بینی

 • در عمل بینی طبیعی سوراخ های بینی نباید به اندازه زیادی کوچک شود همچنین محل قرارگیری سوراخ ها نباید تغییر پیدا کند.
 • در جراحی طبیعی بینی نوک بینی نباید به هیچ عنوان تیز و سربالا شود.
 • قوس باید به میزان بسیار کم و طبیعی بروی بینی ایجاد شود.
 • ایجاد یک زاویه مناسب بین بینی، لب و پیشانی
 • متناسب بودن بینی با سایر اجزای صورت و فرم صورت
عمل بینی طبیعی
 • بررسی انواع عمل های زیبایی
 • بررسی انواع عوارض عمل های زیبایی
 • بررسی انواع قیمت عمل های زیبایی
 • بررسی روشهای مراقبتی بعد از عمل
 • بررسی بهترین پزشکان و کلینیک های زیبایی
۵

مشاوره رایگان :

چنانچه به دنبال مشاوره رایگان جهت یافتن بهترین و ارزان ترین پزشکان جراح زیبایی در اطراف خود هستید با شماره همراه  ۰۹۹۰۱۴۰۰۰۴۸ تماس حاصل فرمایید و یا از طریق چت آنلاین با ما ارتباط برقرار کنید، همچنین می توان کلمه مشاوره را به سامانه ۵۰۰۰۲۳۶۱۶ پیامک نمایید و یا به Info@dr-beauty.ir ایمل بزنید و منتظر جواب ما باشید، ما در ارائه رایگان خدمات مشاوره ای به یاری شما خواهیم آمد و شما را در انجام بهترین انتخاب کمک خواهیم کرد. تمام کلینیک های طرف قرار داد با دکتر زیبایی ملزم به در نظر گرفتن تخفیف های قابل ملاحضه برای شما کاربران عزیز میباشند.

منبع
دکتر زیبایی
دکمه بازگشت به بالا
مشاوره رایگان