روش FUE

روش FUE

Follicular Unit Extraction یا FUE در واژه به معنای جداسازی به بخش‌های فولیکولی می‌باشد که در واقع تمامی روش‌های موجود مانند: FIT, FUT , FUG , FUM, SUT, BUT و… را شامل می‌شود.یعنی برداشتن مو از ناحیه‌ای از بدن شخص و انتقال یا پیوند آن موها به نواحی دیگر بدن در همان شخص، این انتقال معمولاً به ناحیه کم مو یا طاس سر، ابرو، ریش و… می‌تواند صورت گیرد.

شایان ذکر است کاشت مو با تکنیک FUE به نوعی مکمل کاشت مو به روش SUT می باشد و تنها در کلینیک های مرکز موی خاصی در تهران انجام می شود.

مزایای کاشت مو به روش FUE :

 • نتایج کاملا طبیعی
 • محل برداشت مو غیر قابل رویت
 • کسب بیشترین تراکم ممکن
 • بدست آمدن نتیجه دلخواه در کوتاهترین زمان ممکن
 • فراهم نمودن میزان رشد مو تا سه برابر بیشتر از روشهای قدیمی پیوند و ظاهری کاملا طبیعی
 • ایجاد طبیعی ترین و منحصر بفرد ترین خط رویش مو

پزشک در کلینیک در هر بار یک واحد فولیکولی را بطور میکروسکوپی خارج می کند. فرد به هیچ وجه احساس درد نکرده و در سرتاسر پیوند مو کاملا هوشیار می باشد.

موها بعد از کاشت مو به روش FUE :

موهای کاشته شده در چند روز اول بعد از کاشت مو شروع به رشد کرده و بلند تر می شود. حدود یک ماه بعد موها وارد حالت استراحت شده و می ریزند. رشد مجدد موهای کاشته شده به تدریج و آهسته آهسته در عرض ۲ ماه بعد از کاشت مو شروع و این پروسه ممکن است ۸-۶ ماه به طول انجامد. پس از اینکه موهای کاشته شده رشد کردند می توان آن ها را شست، کوتاه کرد، سشوار کشید و از این موها تا آخر عمر لذت برد.

منطقه دهنده پیوندمنطقه کاشت شدهمدت زمان بعد از جراحی
تا اندازه ای التهاب، قرمزی و بی حسی اطراف منطقه دهنده پیوند وجود دارد.در منطقه پیوند زده شده دلمه تشکیل می شود. ویزیت بعد از پیوند به منظور ارزیابی آن توسط پزشک کلینیک صورت می‌پذیرد.روز اول
التهاب و قرمزی شروع به از بین رفتن کرده ولی بی‌حسی ادامه می‌یابد.دلمه و قرمزی در منطقه پیوند شده وجود خواهد داشت.۲ تا ۶ روز
التهاب و قرمزی از بین رفته و بی حسی تا حدودی وجود دارد.%۹۰ از دلمه‌ها از بین خواهند رفت. قرمزی مختصری وجود دارد. معمولاً تورم از بین میرود.یک هفته
%۱۰۰دلمه‌ها از بین خواهند رفت. پوست سر شما در ناحیه پیوند زده شده مثل صورت چهار روز اصلاح نشده است.دو هفته
در حالیکه فولیکول‌ها وارد فاز نهفته می‌شوند موهای پیوند زده شده دچار ریزش می‌شوند.۲ تا ۸ هفته
منطقه دهنده پیوند ظاهری کاملا طبیعی و بدون هیچ اسکار خواهد بوداز آنجائیکه ممکن است مقداری از موهای اولیه ناحیه پیوند زده شده دچار ریزش شوند، این احتمال نیز وجود دارد که موهایتان کم پشت تر به نظر آید. وضعیت ذکر شده را” شوک” نامیده و طبیعی می‌باشد. اغلب این موها دوباره رشد خواهند.۲ تا ۴ ماه
منطقه دهنده پیوند ظاهر طبیعی به خود می گیرد.در ابتدا موهای پیوند شده بصورت نازک شروع به رشد می کنند.۲ تا ۶ ماه
همه یا بعضی از موهای اولیه ای که در اثر شوک دچار ریزش شده بودند، شروع به رشد می‌کنند.۵ تا ۱۰ ماه
هم چنان که تراکم ناحیه پیوند افزایش‌ می یابد موها قابل آرایش کردن بوده، ولی ظاهری نازک دارند.۸ ماه
مجدداً فرد توسط پزشک کلینیک برای ارزیابی نیاز کاشت مجدد (در صورت نیاز یا وسعت ناحیه طاسی) مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.۶ تا ۱۲ ماه
%۹۰رشد نهایی حاصل شده است.۱ سال
تراکم در طول سال دوم افزایش یافته وبافت مو به حالت طبیعی باز می‌گردد.۱ تا ۲سال

به خاطر آنکه کاشت مو FUE یک زخم خطی ایجاد نمی کند، می تواند برای بیمارانی که می خواهند از موهای بسیارکوتاه استفاده کنند مناسب باشد. همچنین یک امتیاز برای افرادی است که فعالیت زیادی دارند مانند ورزشکاران حرفه ای، و یا افرادی که بعد از انجام عمل می خواهند خیلی زود فعالیت های خود را از سر بگیرند.

این شیوه پیوند مو همچنین برای افرادی است امکان برداشت مو بصورت نواری از پشت سر آنها وجود ندارد ، و یا افرادی که پوست جمجمه نازکی داشته یا پوست سرشان کشسانی کمی دارند. پیوندهای FUE همچنین این امکان را به جراح می دهد که انتقال موهای بخش هایی از بدن به موی سر را نیز مورد بررسی قرار دهد. که می تواند به موهای ریش و یا موی قسمت هایی از بدن اشاره باشد، اگرچه دراین زمینه محدودیت هایی وجود دارد و برای همه افراد امکان پذیر نیست.

امکان استفاده از آخرین ابزارها در روش کاشت مو FUE سبب می‌شود که خط های زخم محل اهدا که در شیوه های قبل مشهود بود در روش های جدید به صورت کامل استتار گردد.

برخی از بیماران از سادگی استخراج واحد فولیکولی در روش کاشت مو FUE لذت می برند زیرا این روش نسبت به روش کاشت موی FUT کمتر تهاجمی است و اصلا جراحی صورت نمی پذیرد.

واقعیت آن است که هر دو این روش های کاشت مو روش های جراحی تهاجمی محسوب می شوند و در هر دو مورد جراحی های عمیق صورت می گیرد، (این یعنی آنکه جراحی به لایه های چربی در زیر ناحیه ای که فولیکول مو وجود دارد می رسد) و عمق یکسانی موردعمل می گیرد.

تفاوت درشیوه این عمل با دیگر روش ها در نوع ایجاد زخم ها و جراحت های جراحی است. در روش FUE چند زخم دایره ای شکل به صورت پراکنده در نواحی مختلف محل اهدا ایجاد می شود و در کاشت موی FUT یک زخم نسبتا عمیق در میانه ناحیه اهدا (پشت سر) انجام می شود. در روشFUE می توان محل های برداشت و فواصل آنها را تعیین کرد. 

کاشت مو


روش خارج کردن واحد فولیکولی (FUE) و پیوند واحد فولیکولی (FUT) بسیار مورد مقایسه قرار می گیرند به گونه ای که گاهی تصور می شود این دو روش کاشت مو کاملا با یکدیگر فرق دارند، یا حتی در تضاد با هم هستند. علی رغم این باور غلط رایج، تفاوت بین FUE و FUT در روشی است که به موجب آن واحدهای فولیکولی از پشت و کناره های سر فرد برداشته می شوند. مابقیِ فرایند کاشت مو در این دو روش اساسا شبیه به هم است. 

در روش کاشت مو FUT پزشک جراح از پشت سر بیمار یک نوار خارج می کند و از این نظر برای افرادی مناسب است که به شکل وسیعتری دچار طاسی و ریزش مو هستند و همچنین افرادی که مشکلی با جای زخم باقی مانده و دوره نقاهت نسبتا بیشتر آن در مقایسه با کاشت موی FUE ندارند.

در روش کاشت مو FUE واحدهای فولیکولی مو بصورت جدا از هم (تک تک ) و از نواحی مختلف پشت سر برداشت می شود و از این نظر مناسب کسانی است که نیاز به گرافت های کمتری برای کاشت مو دارند و همچنین نمی خواهند جای زخم و بخیه در پشت سر آنها باقی بماند. ضمنا دوره نقاهت نیز در کاشت مو FUE کمتر از FUT است و بسرعت فرد می تواند فعالیت های روزانه خود را آغازکند.

کاشت FUE مو

در کل روش برداشت در کاشت موی FUT از طریق strip به دو دلیل مقدم بر روش برداشت در FUE است. اولین دلیل این است که روش  FUTبه جراح اجازه می دهد که از طریق جداسازی واحدهای فولیکولی با حداقل آسیب، با کیفیت ترین پیوندها را به دست آورد. دلیل دوم اینکه کاشت مو به روش FUT به جراح اجازه می دهد که از دائمی ترین بخش ناحیه دهنده مو بهترین استفاده را بکند. 

از آنجایی که بهرحال تفاوت هایی بین کاشت موی FUT و روش کاشت موی FUE  وجود دارد انتخاب بهترین روش کاشت مو با توجه به بررسی تمامی موارد و ملاحظات متععد جهت دریافت بهترین نتیجه بر عهده پزشک و جراح کاشت مو می باشد.

مزیت تکنیک کاشت مو FUE نسبت به روش‌های دیگر چیست؟
همان‌طور که در مطلب فوق بیان شد تکنیک FUE تکنیکی جدید و پیشرفته در علم روز پیوند مو‌ در جهان است که باعث می‌شود، گرفت های بیشتری را از بانک موی فرد برداشت کرده که درنهایت با تراکمی بالا کاشت موی شخص کاندید کاشت مو ‌انجام می‌شود.
آیا برای کاشت ابرو و کاشت ریش و سبیل هم می‌توان از روش FUE استفاده کرد؟
در پاسخ به این سؤال باید عرض کنیم که کاشت ریش و یا کاشت ابرو به دلیل اینکه از ظرافت خاصی برخوردار است باید از تکنیک‌هایی استفاده کرد که خطایی نداشته باشند و همچنین خواب و زاویه طبیعی ابرو و ریش نیز حائز اهمیت است، لذا ازاین‌رو بهترین تکنیک‌های کاشت مو که بیمه ایران برای آن‌ها بیمه ضمانت صادر می‌کند تنها به روش‌های FUE و SUT است.
توجه: بسیاری از مراکز مختلف ادعا می‌کنند که کاشت مو به روش SUT و FUE را انجام می‌دهند، لذا ازاین‌رو به دلیل اینکه برداشت از بانک مو و کاشت مو تنها یک‌بار انجام می‌شود در انتخاب کلینیک خود دقت لازم را کنید.

مطالب مرتبط با عمل کاشت مو

علاقه مند به مطالعه هر بخشی از انواع عمل های زیبایی سینه در بالا هستید بر روی آن کلیک کنید 

روش FUE
 • بررسی انواع عمل های زیبایی مو
 • بررسی انواع عوارض عمل های زیبایی مو
 • بررسی انواع قیمت عمل های زیبایی مو
 • بررسی روشهای مراقبتی بعد از عمل مو
 • بررسی بهترین پزشکان و کلینیک های زیبایی مو
5

مشاوره رایگان

چنانچه به دنبال مشاوره رايگان جهت یافتن بهترين و ارزان ترين پزشکان جراح زيبايی در اطراف خود هستید با شماره همراه  ۰۹۹۰۱۴۰۰۰۴۸ تماس حاصل فرمایید و یا از طريق چت آنلاين با ما ارتباط برقرار کنيد، همچنين می توان کلمه مشاوره را به سامانه ۵۰۰۰۲۳۶۱۶ پيامک نماييد و يا به Info@dr-beauty.ir ايمل بزنيد و منتظر جواب ما باشيد، ما در ارائه رايگان خدمات مشاوره ای به ياری شما خواهيم آمد و شما را در انجام بهترين انتخاب کمک خواهیم کرد. تمام کلينيک های طرف قرار داد با دکتر زيبايی ملزم به در نظر گرفتن تخفيف های قابل ملاحضه برای شما کاربران عزيز ميباشند.

منبع
دکتر زیبایی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن